Komentowana treść: AEROS Beta 1 dla Raspberry Pi - publiczna wersja
[#1] Re: AEROS Beta 1 dla Raspberry Pi - publiczna wersja
W przyszłym tygodniu mam zamiar kupić Rasberry Pi ale tylko z zamiarem rozszerzenia funkcjonalności mojego prostego TV (mam już trochę dosyć podłączania komputera do TV przez HDMI, a tradycyjnej TV z anteny nie używam). AROSa na pewno nie będę na tej Malinie instalował. Ale to ciekawa inicjatywa. Na pewno będzie źródłem kupy zabawy dla kilku osób.
[#2] Re: AEROS Beta 1 dla Raspberry Pi - publiczna wersja

@MDW, post #1

Mam Raspberry do sprzedaży i z tych samych powodów przygotowuję je dla dwóch klientów, ale AROSa ściagnąłem i przetestuję
[#3] Re: AEROS Beta 1 dla Raspberry Pi - publiczna wersja

@MDW, post #1

Ten komputerek to świetna sprawa. Kupiłem go kilka miesięcy temu, zainstalowałem raspbmc i mam bezgłośne, domowe centrum HTPC.
Jeśli posiadasz obsługę CEC przez HDMI, to można sterować programem XBMC za pomocą pilota od TV, w Sony ta funkcja nazywa się BraviaSync, działa OUTB.

Bez problemu radzi sobie z filmami 720p odtwarzanymi przez sieć. Jedyny problem, jaki do tej pory napotkałem, to jest taki, że system plików potrafi się rozjechać po zaniku zasilania, dlatego warto sobie zrobić obraz karty po skonfigurowaniu systemu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem