Komentowana treść: TeXLive 2012
[#1] Re: TeXLive 2012
Nie używałem tego programu, ale słyszałem pochlebne opinie o nim. Warto bliżej się z nim poznać.
[#2] Re: TeXLive 2012

@Ender, post #1

I nie będziesz używał. Bo nie potrzebujesz.

99,99% użytkowników komputerów nie potrzebuje takiego potężnego i skomplikowanego narzędzia.
Zakładając, iż potrzeby użytkowników MorphOS są dziesięciokrotnie większe od przeciętnych użytkowników, to znając liczbę licencji na poziomie 2500 szt (chyba coś koło tego, nie pamiętam dokładnie), to wychodzi iż TeXLive będą go używać 2,5 osoby...

Nie ujmując nic użytkownikom MorphOS-a. Z innymi systemami jest podobnie.

O wiele bardziej przydatny byłby program typu Open Office (nawet okrojony) gdzie nie potrzeba znać wiedzy tajemnej typu składnia, skrypt, kompilacja, itp. aby klepnąć jakieś średnio skomplikowany dokument.
Ale przecież Ameryki nie odkryłem.
[#3] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #2

Zdaję, sobie sprawę, że TeX do program do składu i właśnie łapię się w tych 2.5 osobach, bo liznąłem edytorstwa. Co do LO zgodzę się, używam OO a teraz LO już od 13 lat i jestem zadowolony.
[#4] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #2

Mi obiło się o uszy, że licencji zostało sprzedanych ok 1000.
Bazując na Twoich wyliczeniach wyszłoby na to, że tego programu będzie używać tylko 1 osoba.
Czyli sam twórca programu. Nie ukrywam, że jest w tym sporo prawdy.
[#5] Re: TeXLive 2012

@Ender, post #3

Zdaję, sobie sprawę, że TeX do program do składu i właśnie łapię się w tych 2.5 osobach, bo liznąłem edytorstwa

I zajmujesz się składem na co dzień???
To w takim razie jesteś pierwszą osobą jaką znam która robi to na czymś innym niż na dedykowanej graficznej stacji roboczej + soft za grube $$$.
[#6] Re: TeXLive 2012

@Leon, post #4

To chyba dawno się obiło...

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 15:06:36 przez recedent
[#7] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #5

Nie, nie na co dzień. Przypominam sobie, że na zajęciach mieliśmy ćwiczenia z kimś kto twierdził, że oni używają open source, bo jak potrzebują dopasować coś pod siebie, to ich informatycy to robią, a w zamkniętym sofcie nie można. Opowiadał o sytuacji gdy prosili firmę, żeby coś dodała w jakimś programie (chyba lata 90-te) i firma spuściła ich na drzewo, no to zaczęli szukać alternatywy i tak wybrali oprogramowanie niekomercyjne. TeX chyba jest open source.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 18:01:22 przez Ender
[#8] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #2

Ja używam na co dzień do generowania dokumentacji ale bez Unicode ten pakiet jest mi zbędny.
[#9] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #2

O wiele bardziej przydatny byłby program typu Open Office (nawet okrojony)

Mam HP LaserJet 1018 czy coś wydrukuję jak powstanie jakis port OpenOffice ? Nie wiem jak jest ze sterownikiem ? pod MosrphOS / AOS 4.x :P
[#10] Re: TeXLive 2012

@Voyox, post #9

LaserJety działają pod MOSem - ustawiasz device na ten obsługujacy USB i uniwersalny sterownik LaserJet
[#11] Re: TeXLive 2012

@Leon, post #4

Mi obiło się o uszy, że licencji zostało sprzedanych ok 1000.


Chyba Mufa był obijającym, serio :)

Każdy nabywca klucza MOSa otrzymuje w mailu nr. porządkowy licencji.
Na bazie tych danych Recedent uzupełnia wykres pokazujący ile licencji zostało sprzedanych.
[#12] Re: TeXLive 2012

@recedent, post #6

Ten obrazek jakoś mi utkwił w pamięci.
[#13] Re: TeXLive 2012

@Leon, post #12

I tkwi tak, niezmieniony, od prawie trzech lat? :) Ale zauważyłeś, że w międzyczasie wyszło coś nowszego niż MorphOS 2.6?

Testował ktoś tego TeXa? Czym to w ogóle gryźć? Ja obadam dopiero pewnie w przyszłym tygodniu, bo poza domem jestem.
[#14] Re: TeXLive 2012

@recedent, post #13

Testowałem, działa, pdflatex kompiluje moje projekty pisane na OSX bezbłędnie. Są też minusy - trzeba używać polecenia tex z odpowiednimi parametrami, bo linki (latex, pdflatex itp.) prowadzą do DH0: a tam mi się 1,5GB nie zmieści.
A co do obadania to na Amiparty możemy poeksperymentować.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 11:58:52 przez Jenot
[#15] Re: TeXLive 2012

@stachu100, post #5

No to znasz już dwie :) Z racji obowiązków zawodowych co jakiś czas wypuszczam artykuł sklecony w Techu. Ostatni poszedł do bliskiej niektórym sercom Elektroniki ;)
Jeśli chodzi o amigowe poletko... lepszy rydz niż nic, na 'Office-a' to czekamy sobie od 20 lat.
[#16] Re: TeXLive 2012

@Jenot, post #14

Nie znam się na MorphOS, ale czy w takim wypadku nie możesz użyć komendy Assign z funkcją ADD, która by dodała do DH0: przypisanie katalogu na innym dysku?
[#17] Re: TeXLive 2012

@gorzyga, post #16

Spróbuję, jak zadziała to dam znać.
[#18] Re: TeXLive 2012
Ja caly czas seeduje. Notebook chodzi 24/7.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem