Komentowana treść: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony
[#31] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@luk, post #30

Raczej odpowiedź w stylu nie znam się na samochodach ale gołym okiem widzę że się różnią. Dodałem jeszcze że co jest lepsze niech oceniają fachowcy. Tak więc mosowcu twoja odpowiedź zupełnie nietrafna. Nie masz niczego ciekawego do powiedzenia w temacie to może siedź cicho i słuchaj piskaczy zamontoanych w twoim jabolu (o ile masz do niego sterowniki).
[#32] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@Mufa, post #31

MorphOS w odróżnieniu od AmigaOS ma sterowniki pod miniaciem :) W ogóle nie wiem jak mogłeś pomyśleć że dla komputera o zamknietej architekturze nie bedzie sterowników. Wiem natomiast że moana nie jest oficjalnie wypuszczona i dokończona :)
[#33] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@KJB, post #32

W ogóle nie wiem jak mogłeś pomyśleć że dla komputera o zamknietej architekturze nie bedzie sterowników


Pewnie mogłem tak pomyśleć czytając to a konkretnie akapit "Nie tylko kawior i szampan". Jeśli po czterech latach od premiery, macie już wszystkie te sterowniki o których tam mowa to gratulacje. Tak więc cieszcie się czym macie i nie właźcie z buciorami do dyskusji o sterownikach dla X1000, a już tym bardzie wkładając innym do ust słowa których nigdy nie wypowiedzieli, tak jak to uczynił wobec mnie Twój kolega.
[#34] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@Mufa, post #33

W tym akapicie jest:
Dla mnie osobiście największą wadą jest brak regulacji głośności globalnej w systemie.


No i tu jest dla mnie zonk, bo jak używałem miniaca to pamiętam że takie coś już było, co więcej - działały klawisze "volume" na klawiaturze pod MOSem bez potrzeby instalacji jakiegoś dodatkowego softu. No ale może używałem już wersji 2.7.

słuchaj piskaczy zamontoanych w twoim jabolu (o ile masz do niego sterowniki).


Bez sterowników nie byłoby dźwięku w tej wersji 2.4 (a był), więc argument o braku sterownika... :P
[#35] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@adam_mierzwa, post #27

ja bym chcial taka co nie musi resamplowac jak cos jest nie 48k. (jak efika) sb byl fajny kiedys. czas leci. salplowanie 24/196 teraz daja w ukladach za 15 centow, a sb live moze o tym pomarzyc
[#36] Re: Sterownik dla układu dźwiękowego AmigaOne X1000 ukończony

@Valwit, post #35

Efiki układ dźwiekowy ma wiele częstotliwości STAC9766.pdf, tylko sterowniki w MorphOS są zrobione na sztukę z jedną częstotliwością - ten problem dotyczy także innych układów dźwiękowych. Jak już tak zrobili to zamiast 48 kHz mogli ustawić na 44.1 kHz, bo większość muzyki jest właśnie w tej częstotliwości. Jeśli chodzi o resampling to dźwięk byłby normalny w innych częstotliwościach tylko AHI używa interpolacji liniowej bez oversamplingu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem