Komentowana treść: Wywiad z Trevorem Dickinsonem
[#91] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@RadoslawF, post #87

A ten MASPlayer ma wbudowana obsługę DSP ?
Jeśli masz na myśli sprzętowy odtwarzacz MP3 to pojęcia nie mam jak on pomoże wykorzystać DSP.


Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co pisze tom256 "zintegrowany DSP56002 lub dekoder MP3". DSP56002 jest na Delfinie, więc o nic innego mu nie chodziło jak o dekodowanie MP3.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 14:10:30 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#92] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@posylus, post #89

A ten MASPlayer ma wbudowana obsługę DSP ?

MASPlayer to zwykły sprzętowy dekoder mpeg na układzie MAS 3507D - nic więcej, żadnych tam DSP, mp2/3+AAC only.


AAC? MASPlayer po prostu nie potrzebuje DSP czy innego wspomagania do dekodowania MP3.
[#93] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

Czyli włożyć DSP tylko i wyłącznie do odgrywania MP3 ? dalej jest to działanie bez sensu. Zamiast 030 proponuje wstawić lub emulować 060, użytkownicy będą szczęśliwsi i MP3 da się rozkodować procesorem.
Włożenie czegokolwiek nie oprogramowanego (sterownikami i oprogramowaniem użytkowym) mija się z celem.
[#94] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@posylus, post #88

MASPlayer (...) - jeżeli chce się miksować z Paulą to należy skleić samodzielnie układzik sumujący sygnał wyjsciowy MAS + Paula - od najbardziej idotycznego opartego na rezystorach do bardziej wypasionego opartego na wzm. operacyjnych. Temat był kiedyś poruszany na ppa, ale też są materiały na elektrodzie odnośnie sumatorów audio.


Masz stare informacje, teraz jest z mikserem dźwięku.

"MAS Player Evolution features stereo Left/Right RCA jacks to connect to the Amiga's audio ports and route the Amiga's native sound through to the MAS Player. Audio is then mixed in hardware between the Amiga's and MP3 sound and outputted to speakers through a standard 3.5mm stereo sound jack."




Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 15:05:37 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#95] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #92

AAC? MASPlayer po prostu nie potrzebuje DSP

tak jak pisałem, masplayer to nazwa projektu wykorzystującego układ scalony MAS 3507D, który w swojej specyfice sprzętowo dekoduje strumienie mpeg (mp2/mp3) oraz AAC (skąd ten pytajnik).

Co zaś do miksowania dźwięku, ta nowa wersja to nic innego niż stary dobry, ogólnie dostępny projekt MASPlayer-a dostępny na Aminet ze zinterowanym mikserem audio, tak jak pisałem. Wcześniej trzeba było samemu kleić, teraz masz w pudełku (o czym faktycznie nie wiedziałem).
Projekt bardzo fajny i z dosyć długą brodą - co widać w scalaku jaki jest tam zastosowany (MAS 3507D) - dosyć ciężko go zdobyć, a w obudowe która jest opisana w projekcie z aminet w zasadzie wcale.

Wracając do strumieni AAC, to mimo że obsługuje je scalak nie wiem czy radzą sobie aplikacje na Amigę.
[#96] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #91

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co pisze tom256

przeczytałem ze zrozumieniem - padło tam pytanie, czy MASPlayer obsługuje DSP - stąd mój post, że MASPlayer to nic innego jak sprzętowy dekoder MP3, więc nijak ma się to do pytania o to czy obsługuje DSP - bo tam nie ma co obsługiwać - "głupi scalak" to co otrzyma na wejściu przerabia (dekoduje) i wypluwa na wyjście.
[#97] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@posylus, post #95

MAS 3507D nie obsługuje plików AAC link

[#98] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #97

Ok, pomyliłem z MAS3509F - faktycznie nie ma obsługi aac.
PS. większego zdjęcia nie było?
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2013 20:30:40 przez posylus
[#99] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#100] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#101] Re: Wywiad z Trevorem Dickinsonem

@miro_78, post #79

na bazie tego myślę o zbudowaniu rozwiązania stacjonarnego: http://www.hardkernel.com/renewal_2011/products/prdt_info.php?g_code=G135341370451&tab_idx=1

to jest płyta ODROID-U2

gdyby tylko platformy post-amigowe poszły w coś takiego... eeeh... a ta cena!
[#102] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#103] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#104] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#105] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem