Komentowana treść: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl
[#1] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl
No to ja się piszę na nową książkę:)
[#2] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

Rewelacja :)

A przy okazji, czy gdzies jeszcze na swiecie powstaja nowe drukowane manuale do Amigi?
[#3] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@mccnex, post #2

A może udałoby się zrobić wznowienie książki M.Pampucha "Amiga DOS" ? Fajną pozycją była też książka Michała Kołodziejczyka "AmigaOS od środka".
Gdyby zostały ponownie wydane (rozszeszone/zaktualizowane ?) w postaci takiej jak "DO5" to byłaby to całkiem ciekawa propozycja....
[#4] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@MaaG^dA, post #3

Na pewno by sie przydala, ciekawe jak wyglada sprawa praw autorskich. Pampuch, jak wiadomo, zniknal ze srodowiska, co wiecej, nie chce za bardzo miec z nim nic wspolnego.
[#5] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@mccnex, post #4

Szkoda chlopa a taki fajny z niego amigowiec byl,kurcze myslalem ze Pan Marek ma grubsza skore i sie nie przejmu malkontentami i krytykami ;),no i na koniec szacun dla niego za to co zrobil dla amigi.
[#6] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@mccnex, post #2

A ja bym chciał coś takiego ale o MorphOS-ie. No i jak napisać, zaprogramować grę na naszych systemach z listingami itd. Sam pomysł fajny.
[#7] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

Ja tez :)
[#8] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Ender, post #6

zajrzyj tu: http://krashan.ppa.pl/mpp/toc
[#9] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

Ja też się piszę na nową książkę o AmigaOS 3.1 od p. Adama Zalepy :) Fajnie jeśli będzie to zestawienie najważniejszych informacji o systemie komputerów Amiga jakie ukazywały się w Magazynie Amiga podczas istnienia tego pisma. Mimo, że posiadam pokaźne archiwalia MA chciałbym najważniejsze informacje mieć w pigułce właśnie w postaci takiej książki. Opis zawartości przedstawia się nad wyraz zachęcająco! Wreszcie będzie to kompletne kompendium wiedzy amigowca.
[#10] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@mccnex, post #2

czy gdzies jeszcze na swiecie powstaja nowe drukowane manuale do Amigi?

Poza inicjatywą p. Zalepy, o innych podobnych ni widu ni słychu.
Brawa dla autora (autorów?) i nic, tylko się cieszyć, że jakoś wyróżniamy się pozytywnie... trza może wrzucić newsa na innojęzyczne portale, niech pozazdroszczą ;)
[#11] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

Czy podręcznik będzie zawierał informacje o kartach graficznych jakie wyszły do klasyka,
ich konfigurację oraz opisywał plusy stosowania określonego rozwiązania?
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Leon, post #11

Właśnie, zamiast kolejnej książki opisującej Startup-sequence z chęcią kupiłbym nawet nie książkę a taki album z opisanymi kartami i urządzeniami dla klasycznej Amigi. Wszystko to wzbogacone o fajne fotografie i ciekawostki. To by było coś! OK
[#14] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@jubi, post #12

Użytkownik jubi odpocznie od forum przez miesiąc. Wszelkie kolejne przypadki wszczynania flame'u będą spotykały się z reakcją moderatorów.
[#15] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Leon, post #11

Czy podręcznik będzie zawierał informacje o kartach graficznych jakie wyszły do klasyka,

Na pewno będzie część o kartach graficznych, to jest jedna z podstawowych spraw przecież (CyberGraphix, Picasso96, AHI itd).


Ostatnia aktualizacja: 08.08.2013 15:20:31 przez Tom3k
[#16] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@_arti, post #13

kupiłbym nawet nie książkę a taki album z opisanymi

Po co Ci opisy techniczne kart? Przecież takie rzeczy są bez problemu w sieci. A koszt wydania albumu byłby pewnie na tyle wysoki, że nikt się tego nie podejmie.
[#17] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Tom3k, post #16

Po to że, z reguły są niekompletne lub nawet błędne - wystarczy spojrzeć nabigbookofamigahardware.com na przykład.

Ogólnie nie miałem na myśli opisów technicznych. Jeśli już, to jako część całościowego opisu danego urządzenia. Do tego jeszcze opinie użytkowników, ciekawostki, historie powstania etc. Pełno tego się przewija na listach dyskusyjnych i w Google.
[#18] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@_arti, post #17

To już lepiej zrobić stronę internetową, tylko porządną :)
[#19] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

O! ten tytuł zdecydowanie mnie interesuje.
+ 1 klient.
[#20] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@altcomputing, post #14

Dobrze się zapowiada, ja też się piszę. Odnośnie niepojawiania się takich pozycji w innych krajach,
może autor mógłby się pokusić o anglojęzyczną wersję, zarobek i chwała były by sporo większe :D.

PS. Przepraszam za OT ale w końcu ktoś posprzątał pokłony
[#21] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@_arti, post #13

Można by rozszerzyć i wznowić Amiga Vademecum
[#22] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Tom3k, post #15

Tak patrzę na spis treści i mam propozycję aby przy programach - nakładkach na system zrobić odnośnik, czy jest to już w AOS 3.9 (niektóre rzeczy w OS 3.9 były dołożone patrząc względem OS 3.1), czy do tego systemu też warto to dołożyć. Wielu z nas instaluje OS 3.9 i warto chyba zrobić odnośnik, aby pewnych rzeczy nie dublować.
[#23] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@Dopuser, post #10

No dokladnie, moze ktos na Zachodzie bedzie nawet chcial te ksiazke wydac np. po angielsku OK
[#24] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@mccnex, post #23

A może autor przetłumaczy na angielski i głosi się do Amazona?? Skoro u nas są chętni to za granicą tym bardziej.

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 06:05:06 przez tom256
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Najbliższe plany wydawnicze aibb.pl

@fazior, post #1

Do mnie dzisiaj, po małych przygodach dotarła przesłyka z podręcznikami DOpusa. :) Również piszę się na nowe tytuły. Kupię na pewno.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem