Komentowana treść: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
[#1] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
Kilka dni temu miałem wysłać newsa iż po dłuższej przerwie (jak na ten program) pojawiła się Scriba 1.9.5 ale sobie zapomniałem.
GenesisPlus sprawdzę w najbliższym czasie.
[#2] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
ten Pan powinien isc na kurs pisania ergonomicznych gui, samo dzialanie spoko, pierwszy emulator SegaCD na Mosa
[#3] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
Super :)
[#4] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #2

pierwszy emulator SegaCD na Mosa


Gratulacje, w Rebel Assault i parę innych gierek, ktore mogłyby być na CD32 a nigdy nie były, można sobie na Pegasosie pograć.
[#5] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #4

Przede wszystkim w Heart of the Alien. Kto polubił Another World ten na pewno z chęcią odkryje dalszą część scenariusza przedstawionego z perspektywy 'Buddyego'.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2013 13:38:03 przez Lokaty
[#6] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #4

W Rebel Assault zdecydowanie lepiej zagrać na MACu szczególnie w dwójkę, której na SM CD nie było (a jedynka na SM CD jest uboga z powodu redukcji palety do 64 kolorów :( )
[#7] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
Gry smigaja bardzo ładnie.
Polecam:

Final Fight
Terminator
Mad Dog 1 i 2
Jurasic Park
[#8] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@BULI, post #6

W Rebel Assault zdecydowanie lepiej zagrać na MACu szczególnie w dwójkę, której na SM CD nie było (a jedynka na SM CD jest uboga z powodu redukcji palety do 64 kolorów )


To to ja dobrze wiem, bo Rebel Assault II sam na wirtualnym maku czyli na A1200 040/33 + BVision kiedyś ukończyłem. Jedynka nigdy mnie nie wciągnęła na tyle by też ją ukończyć (a może była po prostu trudniejsza). Niemniej jak już napisalem w pierwszym komencie, posiadacze Pegasosów mają okazję by RA zagrać, bo dla zdecydowanej większości posiadaczy MOSa czyli posiadaczy maców, lepszą opcją jest wersja na dedykowany im sprzęt. Co z kolei powiedziałeś poniekąd Ty.
[#9] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Lokaty, post #5

Przede wszystkim w Heart of the Alien. Kto polubił Another World ten na pewno z chęcią odkryje dalszą część scenariusza przedstawionego z perspektywy 'Buddyego'.


Celna uwaga, zwłaszcza że akurat ta gra nie działa dobrze pod FPSE, któy to emulator dzięki dobrej woli amigowych programistów dostępny jest też dla MOSa.
[#10] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #8

Duża liczba mosowców ma tylko morphosa na makach, ja na 10 maszynek od apple mam macosa tylko na 3. Bassilisk2 jest wygodniejszy dla staroci.
[#11] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #10

Basilisk to jest moim zdaniem delikatnie rzecz ujmując cienias względem takiego Shapeshiftera, a nawet Fusion na klasyku. Zresztą o ile się orientuję Basilisk istnieje też w wersji na 68k, ale kariery nie zrobił tam żadnej, co najlepiej świadczy o sile tego emulatora... No ale wątek jest o wirtualnej Sedze więc nie będę ciągnąć offtopa, by nie drażnić adminów, którzy są na moją osobę tak bardzo wyczuleni że potrafią dokopać nawet gdy pomagam im wyeliminować błędy na PPA
[#12] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #11

Oj mufa mufa, bassilisk2 nie jest cieniasem w stosunku do shapeshiftera, bo SS i B2 napisala jedna osoba. Co wiecej, SS mial ponoć kradziony kod z Fusion, a B2 byla to pierwsza wersja napisana bez kombinacji i cudzego kodu. Napisany jest w C więc assemblerowy SS jest o wiele lepszym kąskiem na klasykach. Na czymkolwiek innym lepszy jest Bassilisk2.

ps. mylisz także Heart of darkness z Heart of Alien. Sprawdz czym są te dwie gry, która jest na SegaCD i dlaczego wspominanie o FPSE nie miało racji bytu :)
[#13] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #9

Na PSXa powstał "Heart of Darkness", a mi chodzi o "Heart of the Alien". Oba tytuły łaczy Eric Chahi jednak ten, który przytoczyłem rozgrywa się w uniwersum "Another World", tyle że z perspektywy Obcego-Kumpla głównego bohatera.
[#14] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #12

Skąd można pobrać Bassilisk2, jest darmowy czy płatny?
[#15] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Ender, post #14

Jest za free
[#16] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Lokaty, post #13

Na PSXa powstał "Heart of Darkness", a mi chodzi o "Heart of the Alien". Oba tytuły łaczy Eric Chahi jednak ten, który przytoczyłem rozgrywa się w uniwersum "Another World", tyle że z perspektywy Obcego-Kumpla głównego bohatera.


Faktycznie masz oczywiscie racje. Starosc nie radosc.... pomylilo mi sie. Przy czym ja osobiscie wlasnie chetniej zapoznalbym sie z "Heart of Darkness" gdyz bardziej ciekawi mnie jaki postep zrobil Eric przez te pare lat niz kolejna wariacja Another World.
[#17] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a
dziala, na G5.

Jim Power :)
[#18] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #12

Oj mufa mufa, bassilisk2 nie jest cieniasem w stosunku do shapeshiftera, bo SS i B2 napisala jedna osoba. Co wiecej, SS mial ponoć kradziony kod z Fusion, a B2 byla to pierwsza wersja napisana bez kombinacji i cudzego kodu. Napisany jest w C....


Jasne jasne, rozmawiasz z czlowiekiem, ktory prawdopodobnie wiecej godzin spedzil przy ShapeShifterze niz ty przy realnej Amidze. Powtorze jeszcze raz Basilisk 2 to jest cienias to SS, a autor, kradziony kod czy jezyk oprogramowania nie maja tutaj nic do rzeczy. Takie szczegoly byc moze obchodza programistow, ale nie koncowego uzytkownika. Kradziony kod (o ile taka sytuacja miala rzeczywiscie miejsce, bo mocno wydaje mi sie ze Shapeshifter jest emulatorem starszym niz Fusion) to z kolei kwestia dla prawnikow.

Dopoki cos jest jednak w legalnym obiegu koncowy user ma prawo tego uzywac i oceniac. Atari++ tez ma ponoc kradziony kod z Atari800Win, ale co z tego skoro lepiej emuluje male Atari od amigowskiego Atari800. Zaraz moze mi oswiadczyz ze pisze glupoty bo przeciez Atari800 i Atari800 dla Windowsa to ten sam emulator na tych samych zrodlach. Otoz zalozenia teoretyczne to jedno, a praktyka to drugie, co radze Ci sprawdzic odpalajac gre Ghoustbusters na Atari800 pod MOSem, a potem pod Atari800Win.
[#19] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #18

Basilisk2 jest lepszy od shapeshiftera, sam wiesz dlaczego wiec nie rob innych za glupka :)
[#20] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@KJB, post #19

Basilisk2 jest lepszy od shapeshiftera, sam wiesz dlaczego


Tak wiem dlaczego, pewnie dlatego ze jak go ostatni raz uruchomilem to zalatwil mi filesystem SFS, czego nie zdolala dokanac zadna inna aplikacja, czy cokolwiek innego od co najmniej 7 lat.
[#21] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #20

Może Basilisk dla OS4 zawiera jakies błędy? Nie słyszałem aby ktoś z użytkowników Morphosowej wersji miał podobne problemy, u mnie tez działa OK.
Co nie zmienia faktu, że ShapeShifter jest bardzo dobrym programem - ja 15 lat temu robiłem wykresy do pracy magisterskiej na Excellu odpalonym pod SS na A1200 (z Blizzem IV). Bardzo fajnie to chodziło.
[#22] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@wali7, post #21

Basilisk, dawnom nie uzywal, pykalem jednakowoz kiedys w osadnikow 2 na mosie pod tem i byl problem z trybem 8 bit /czy to bylo wolno, czy jakies problemy z paleta - nie pamietam/. Temat zalatwil niejaki rzookol, swoim patchem. Gosc w przeciwienstwie do roznych dziwnych agrestow wskakujacych tutaj od czasu do czasu znal sie na rzeczy:D.
[#23] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@fazior, post #22

Gosc w przeciwienstwie do roznych dziwnych agrestow wskakujacych tutaj od czasu do czasu znal sie na rzeczy


O tak na rzeczy to z pewnością się zna, szkoda tylko że nie zna się na Amidze. Jego numer z programem do skanowania, który nie potrafił niczego zeskanować, można chyba tylko porównać do numeru jaki wyciął nam wczoraj w ostatniej minucie sędzia w meczu Polska : Czarnogóra
[#24] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #23

Droga Mufo, sedzia niestety mial rację.
[#25] Re: GenesisPlus 1.5 dla MorphOS-a

@Mufa, post #16

... Przy czym ja osobiscie wlasnie chetniej zapoznalbym sie z "Heart of Darkness" gdyz bardziej ciekawi mnie jaki postep zrobil Eric przez te pare lat niz kolejna wariacja Another World.


Polecam nawet odpalić tą grę pod PC. Troszeczkę trąci rozdzielczość grafiki bo to tylko 320x240 jednak oprawa jest znakomita wraz z muzyką i fabułą (dzeczko infantylną, nie ma się co oszukiwać... ;) ) tworzy ciekawy klimat, momentami dość mroczny. Naprawdę warto sięgnąć po tą grę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem