Komentowana treść: Nowe sterowniki do FastATA 1200
[#1] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
Czekamy na nowe stery do Mediatora.Brawo dla Elboxu!OK
[#2] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
Super OK
[#3] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
Oby tak dalej OK
[#4] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
Bardzo mila wiadomosc, tak trzymac.
[#5] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
bravo OK
[#6] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200
Super ze oprogramowanie rozwija sie w dalszym ciagu. Jednak z zalem musze przyznac ze u mnie nie dziala jak nalezy i wrocilem do starszego sterownika. Email do firmy napisany.
[#7] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Phibrizzo, post #6

Jakiej wersji FastAty używasz i na jakim konfigu?
[#8] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Grisza, post #7

FastATA III, Blizzard 1260 OS3.9.
Sprawa jest bardzo dziwna. Jesli uruchamiam komputer od zera, to prawdopodobnie po resecie wykonanym po Setpatchu komputer non-stop sie resetuje. Jenak reset nastepuje jakies 20 sekund po zatrzymaniu sie wczytywania systemu. Pozniej jest restart komputera, dlugo nic sie nie dzieje i znowu restart.

Zauwazylem tez ze jesli przy uruchamianiu systemu wywolam prefsy sterownika to po zapisaniu zmian nawet jak nic nie zmienialem to system uruchomi sie juz brz problemu.

W preferencjach mam zaznaczone opcje Resident oraz Interrupt ale chyba nie maja one zadnego znaczenia bo ich wylaczenie daje podobne objawy.

Wczoraj po intalacji nowej wersji sterownika nie dalo sie tego zauwazyc gdyz urzywam wlasnie funkcji Resident. Wiec nawet po restarcie systemu w pamieci istniala starsza wersja sterownika. doppiero dzisiaj przy pierwszym wlaczeniu zauwazylem ten problem.

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 18:17:17 przez Phibrizzo
[#9] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Phibrizzo, post #8

Hmm,ciekawe ja też mam wersję MK III używam jej z Blizzardem PPC i na razie niby wszystko jest ok,używam Blizkicka do mapowania wszystkiego.Spróbuję ostrzej coś potestować,ale podobnych problemów,jak Twoje na razie nie miałem,dam znać jeśli coś wyskoczy.
[#10] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Grisza, post #9

Wykonalem szereg testow wg wskazowek Elboksu i doszedlem do konkretnych wynikow ktore im podeslalem.
W kadym badz razie aby system wczytal sie poprawnie musialem:
a) zrezygnowac z opcji RESIDENT - w sumie juz nie musze z niej kozystac
b) dopisac do SetPatcha pomijanie scsi.device

Po tych zmiana wszystko jest OK.
[#11] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Phibrizzo, post #10

Ja chcąc korzystać z FastATA i Apollo 040 (RemapApollo) już dawno mam tak skonfigurowany scsi.device, remapo apollo, FastATA
[#12] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Phibrizzo, post #10

Zauważyłeś jakąś poprawę w działaniu napędów podpiętych pod FastATA z nowym sterownikiem?
[#13] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@gorzyga, post #12

Tak na pierwszy rzut oka nie jestem wstatnie stwierdzic. Musialbym porownac obecny i starszy sterownik w jakis bardziej konkretnych testach. Wg osiagow w SysInfo nic sie nie zmienilo, ale moze w innych operacjach dyskowych jest poprawa.
[#14] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@gorzyga, post #12

Zanalazlem chwilke wiec postanowilem wykonac kilka testow. Skozystalem z SysInfo, SysSpeeda oraz DriveSpeeda. Niestety wartosci jakie otrzymalem w zadnej mierze nie daja sie porownac w taki sposob aby mozna bylo wykazac jakakowiek poprawe transferow.
Wykonalem rownierz test praktyczny kopiowania pliku 200MB z partycji na partycje w obrebie jednago dysku i wyniki sa podobne z dokladnoscia do 0.5 sekundy.
Konfiguracja testowa: OS3.9, 060/66MHz, FastATA MKIII.

Mozliwe jednak ze poprawki w sterowniku beda bardziej widoczne pod systemem 4.1
[#15] Re: Nowe sterowniki do FastATA 1200

@Phibrizzo, post #14

Dzięki, w takim razie nie będę sobie nową wersją zawracał głowy - stara działa poprawnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem