Komentowana treść: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
[#1] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
Ooo zacnie ;)
[#2] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@Drako^BB, post #1

Super OK
[#3] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
Ha! Dawajta! OWB jesz-cze-lep-szy!
[#4] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
Ma to mieć oczywiście pozytywne znaczenie w kontekście szybkości wykonywania skryptów JS

Czy ktoś się orientuje na ile to może przyspieszyć działanie skryptów? W praktyce będzie mocno odczuwalne?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2013 20:59:59 przez Tom3k
[#5] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@Tom3k, post #4

Masz gdzieś zainstalowany OSX? Jeżeli tak to odpal TenfourFox bez JIT JS a potem z JIT JS i sam się przekonasz.
[#6] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
dobra wiadomosc OK, majac na uwadze wspolczesne strony coraz bardziej opakowane w rozne JSowe frameworki. Zapewne zostanie wykorzystany silnik V8. Jest tam wersja MIPS, wiec to powinno nieco ulatwic dodanie PPC.
[#7] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@sigma2pi, post #6

Zapewne zostanie wykorzystany silnik V8.

Mam nadzieję, że będzie też wydawał dźwięk jak rasowe V8. :)
[#8] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@pampers, post #5

Ok, zrozumiałem.
[#9] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@pampers, post #5

TenFourFox chyba jeszcze nie ma z JIT JS, bo wszystkie są wolniejsze od Firefox 3.5.19 i Safari 3.1.2

;)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 00:00:10 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#10] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@sigma2pi, post #6

majac na uwadze wspolczesne strony coraz bardziej opakowane w rozne JSowe frameworki


Np. nieszczęsne Allegro
[#11] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
Gang Olsena znowu w akcji...
[#12] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Patrz, byłem przekonany że już to zintegrowali. Sorki za dezinformację, na swoje usprawiedliwienie mam tylko fakt, że OSX odpalam raz na ruski rok ;)
[#13] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@R-Tea, post #10

Na G4 Allegro chodzi i tak bardzo ładnie (na 1.5 GHz obciążenie CPU nie przekracza 30%).
Ale skoro po tym bounty ma chodzić lepiej, to tylko się cieszyć :)
[#14] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@pampers, post #12

Albo Skolman sieje ploty, albo autorzy TenFourFoxa, nie może inaczej być:

TenFourFox was the first (and so far the only) browser to bring you accelerated JavaScript on Power Macs. Not just an interpreter, our original tracing just-in-time "JIT" compiler turned JavaScript into PowerPC machine code, making it faster than Safari 5 and over twice as fast as Firefox 3.6, as proven on both the SunSpider and Dromaeo industry-standard JavaScript benchmarks. But we weren't satisfied with that. TenFourFox 10 introduced our method compiler, trouncing even the fastest interpreter by over three times using Mozilla's JaegerMonkey and type inference technologies, and TenFourFox 17 makes it even faster. Not only have we tuned our JIT specially for your processor (even the G5), but our JIT also works on Leopard and Tiger even on the lowliest G3, allowing any Power Mac to pound through today's JavaScript-intensive web applications faster than any other PPC browser and letting you do more than you ever thought before, in less time.
[#15] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@pampers, post #12

Nie, ja tylko napisałem to co widzałem, a czy ma czy nie to nie wiem. Teraz pisze z Safari 3.2.3 na OSX Tiger. Gdybym miał używać TenFourFox to bym się pochlastał, bo w praktyce szybszy jest Firefox 3.5.x i 3.6.1+. Na G4 ostatnie wersje Firefox 3.6 chodzą świetnie, wydaje się, że już nawet szybciej od wersji 3.5, czego nie można było powiedzieć o pierwszych wersjach 3.6, a Safari od wersji 4 na PPC to padaka.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 19:13:00 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#16] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@sigma2pi, post #6

w ramach bounty zostanie napisany JIT dla ppc od podstaw (w obrebie jitowego frameworku istniejacego w webkicie). nie bedzie to v8
[#17] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@michal_zukowski, post #16

bardzo wątpliwe aby autor nie użył rozwiązań z V8, szczególnie że jest on także na procesory RISCowe co powinno ułatwić portowanie
[#18] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB
Dobra wiadomość! OK
Kwota już prawie została uzbierana
[#19] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@XoR, post #17

http://trac.webkit.org/wiki/JavaScriptCore

nie tylko v8 jest jitem dla webkita
[#20] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@deez, post #18

I już jest uzbierana ;)
[#21] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #15

"Na G4 ostatnie wersje Firefox 3.6 chodzą świetnie, wydaje się, że już nawet szybciej od wersji 3.5, czego nie można było powiedzieć o pierwszych wersjach 3.6, a Safari od wersji 4 na PPC to padaka."

co do Safari 4 racja, jednak testowałem przed chwila FF 3.6.28 i po odpaleniu strony głównej gazety.pl wrażenia słabe, chyba wiem dlaczego kiedys dlugo u mnie nie zabawil na dysku. Scrolluje się skokowo na 12" PB G4 1.5 Ghz, czego nie można powiedzieć o iCab 4.9.0.

Uzywam tej ostatniej przegladarki, a dodatkowo TFF gdyby coś sie kaszaniło np instant street view ;)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 23:10:05 przez charliefrown
[#22] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@XoR, post #17

Nie ma to jak wiedzieć lepiej od samego autora co zrobi :)
[#23] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@charliefrown, post #21

Scrolluje się skokowo


Firefox w ustawieniach ma kilka opcji scrollowania.
[#24] Re: Bounty na JIT JavaScript dla OWB

@charliefrown, post #21

To ja tu się na Safari męczę, a Ty mi dopiero teraz o tym iCAB piszesz?!
A niech cię... ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem