Komentowana treść: Polskie Pismo Amigowe #10
[#31] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@adam_mierzwa, post #29

Numer był wydrukowany wcześniej, a
mógł się ukazać dopiero teraz, to nie
chochlik.


aaa, to takie buty...
[#32] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@mailman, post #30

Dokładnie napisałem co mam na myśli. To są dwie rzeczy.
1. Nigdzie nie spotkałem się z tym żeby periodyk zawierał artykuł wychodzący na okładkę (ostatnia strona). Kiedyś był tam komiks. Co miałoby być zamiast niego - to jest właśnie "pomyśleć" Można było dać na przykład plakat (zdjęcie, grafikę)
2. Sztywna liczba stron 28. Z jednej strony jest mowa o braku artykułów, z drugiej - czytam że z powodu objętości Kurs ProTrackera będzie podzielony na kilka części. O ile droższe byłoby pismo gdyby ten numer miał stron 32?
[#33] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@adam_mierzwa, post #32

1. Nigdzie nie spotkałem się z tym żeby periodyk zawierał artykuł wychodzący na okładkę (ostatnia strona). Kiedyś był tam komiks. Co miałoby być zamiast niego - to jest właśnie "pomyśleć" Można było dać na przykład plakat (zdjęcie, grafikę)


Nie ma pomysłu czym zapełnić tę ostatnią stronę. Komiks był ciekawy, ale autor nie miał czasu na jego kontynuowanie. Może w kolejnym numerze coś się pomyśli, aby to zmienić.

2. Sztywna liczba stron 28. Z jednej strony jest mowa o braku artykułów, z drugiej - czytam że z powodu objętości Kurs ProTrackera będzie podzielony na kilka części. O ile droższe byłoby pismo gdyby ten numer miał stron 32?


To nie do końca tak jest i wcale nie chodzi o cenę. Gdybym wiedział, zaczynając składać numer, że mam tyle i tyle tekstów, to przygotowywałbym numer na daną objętość i ewentualnie decydował czy coś przechodzi na numer kolejny, czy też po prostu dołożę cztery strony i się ładnie zapełnią. Niestety, gdy rozpoczynam składanie numeru nie mam tego komfortu. Artykuły po prostu spływają na przestrzeni czasu, a ja składam je na bieżąco. Dzieję się tak z dwóch powodów: pierwszy dlatego, że dopiero wtedy można ocenić ile artykuł zajął stron - szacunkowo można to ocenić wcześniej, ale często układ obrazków czy rozłożenie tekstu weryfikuje te ustalenia; drugi - po prostu nie mam takiego komfortu, aby gdy zbiorę 10 artykułów usiąść w dwa dni i to złożyć - PPA to tylko hobby, a nie życie i praca. Przez to dochodzi czasami do sytuacji (tak było w numerze 10), że brakuje mi do zapełnienia numeru 3 stron i czekam powiedzmy prawie miesiąc. Przychodzi tekst na 6 stron... I co mam zrobić? Albo wyrzucę jakiś artykuł na trzy strony, aby wrzucić ten na 6 (zalety - zainteresowani tematem nie czekają na drugą część; wady - znaczną część numeru pokrywają artykuły długie i nie wszystkich mogą interesować) albo podzielę ten sześciostronicowy na dwa odcinki (zalety - artykułów jest więcej, jest zróżnicowanie, wady - zainteresowani tematem czekają na ciąg dalszy). Nie dogodzi się wszystkim. Jak wspomniałem - brakiem możliwości rozplanowania jest brak artykułów. Obecnie do numeru 11 mam 3 artykuły na łącznie maksymalnie 9 stron...
[#34] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@mailman, post #33

do kiedy bylby deadline na podeslanie czegos ? chociaz jeszcze do konca nie obmyslilem tematu... ale cos tam w glowie kołacze...
[#35] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@twardy, post #34

Jeżeli chcielibyśmy mieć numer 11 do końca roku z dystrybucją od stycznia 2014, to deadline jest do 15 listopada 2013 roku.
[#36] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@mailman, post #33

Gdybym wiedział, zaczynając składać numer, że mam tyle i tyle tekstów, to przygotowywałbym numer na daną objętość i ewentualnie decydował czy coś przechodzi na numer kolejny, czy też po prostu dołożę cztery strony i się ładnie zapełnią.


Na czym składasz PPA (program)?
[#37] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@jubi, post #36

OpenOffice.

P.S. Mógłbyś kupić choć jeden numer i przeczytać stopkę

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 11:49:24 przez mailman
[#38] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@mailman, post #37

Mnie interesuje coś więcej na ten temat. Czy to dalej jest OO 3? Czy może nowszy?
Jak wygląda skład takiej gazety? Bo to się różni od pisania "ciurkiem" jak 1 dokument w Wordzie? Może to też temat na jakiś artykulik? ;)
[#39] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@adam_mierzwa, post #38

Mnie interesuje coś więcej na ten temat. Czy to dalej jest OO 3?[/url]

Tak. Doskonałe spełnia swoje zadania, jak na tego typu przedsięwzięcie.

[quote]Jak wygląda skład takiej gazety? Bo to się różni od pisania "ciurkiem" jak 1 dokument w Wordzie? Może to też temat na jakiś artykulik?


OO nie istnieje na Amigę, więc trochę ciężko byłoby taki artykuł tutaj zamieszczać.
[#40] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@waldiamiga, post #23

Pismo dotarło. Wydaje się ciekawym numerem, jest coś o wybielaniu - to dobrze bo moja sześćseta nieco zżółkła :)
[#41] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@waldiamiga, post #40

moja pierwsza była bielutka, tylko trochę brudna. Za to druga jest żółta, ale dla mnie taki właśnie kolor jest prawdziwie amigowy ok, racja Nadaje Amidze seksapilu.
[#42] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@Jacol, post #22

Myślałem że już nie dostanę potwierdzenia zamówienia pisma , dzisiaj zaglądnąłem kolejny raz na pocztę i znalazłem potwierdzenie w spamie .
Kaska oczywiście przed chwilą poszła za pismo .
[#43] Re: Polskie Pismo Amigowe #10
Witam.

Wysłałem formularz. Szkółka Protrackera może być łakomym kąskiem, obok kolejnego odcinka fantastycznego kursu Asmana nt. programowania. Tak trzymać!

Pozdrawiam.
RS
[#44] Re: Polskie Pismo Amigowe #10
Spieszę donieść, że mamy w tym momencie 83 egzemplarze zarezerwowane do wysyłki, (z czego do dnia dzisiejszego wysłaliśmy 64 sztuki). Zostało nam więc 17 sztuk pisma do dyspozycji zainteresowanych (plus ewentualne uwolnione sztuki od ludzi, którzy się zadeklarowali ale rozmyślili).
[#45] Re: Polskie Pismo Amigowe #10

@recedent, post #44

Wczoraj do mnie doszło pismo. Dzięki. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem