Komentowana treść: ARES Cube S
[#1] Re: ARES Cube S
Cena nawet fajna.
[#2] Re: ARES Cube S

@Ender, post #1

A czego się spodziewałeś po komputerze pod windows? pomysł
A Aros to taka ciekawostka, to i ceny za bardzo nie mógł dowalićpomysł
[#3] Re: ARES Cube S

@parallax, post #2

Raczej nie musiał niż nie mógł, w końcu komp opiera się o tani, seryjnie produkowany sprzęt. Za podobne pieniądze możesz złożyć to sobie sam, a ARESa pobrać z sieci. Gdyby dali jakąś wyższą cenę, to nikt by tego nie kupił, a sami by sobie składali.
[#4] Re: ARES Cube S
Ciekawe jak im sie to sprzedaje,a ja czekam jak dziecko na cud ze jeszcze wypuszcza prawdziwa ami;).
[#5] Re: ARES Cube S

@Ittaj, post #3

Wiadomo, że mógł ;) Nawet z 100 000 000 euro ;)
[#6] Re: ARES Cube S

@parallax, post #2

A Aros to taka ciekawostka


jaka ciekawostka, to amigowy system :), gdyby teoretycznie wypuscili np: sprzet z 68k, to jaki system bylby domyslnie, oczywiscie AROS 68k ok, racja
[#7] Re: ARES Cube S

@Ender, post #1

pewnie jak kiedyś w końcu będę robił apgrejd, to wezmę coś takiego. Parametry w porównaniu z moim gruchotkiem niczego sobie, a znów full wypas sprzęt mi niepotrzebny.
mam sentyment do AROS-a, pamiętam jak jakieś 8 lat temu letnią nocą zgłębiałem wydrukowaną dokumentację, instrukcje instalacji itp. Czuło się Amigę w kościach. :) A potem jaka radocha po ujrzeniu pulpitu Wanderera - nic to, że wieszało się toto niemiłosiernie.
[#8] Re: ARES Cube S

@snajper, post #7

nic to, że wieszało się toto niemiłosiernie.


mysle ze te czasy to jednak przeszlosc. nie mozna powiedziec zeby aros68k byl cudem predkosci i stabilnosci, al jednak uzywam go obecnbie pod winua jako wygodnego otoczenia do programowania w hollywood. nie mialem jeszcze zweichy, a i teraz chodzi w tle.
[#9] Re: ARES Cube S

@SzaryWilk, post #4

Jeszcze z 10, najdalej 15 lat i pojawi się coś a`la Ami in one chip, tak jak już jest NES i MSX. :)
Technologie pozwalają by mieściło się w pendraku a cały soft na to wejdzie w microSD. ;)
[#10] Re: ARES Cube S

@snajper, post #7

Cena aż taka straszna nie jest, a sprzęt całkiem niezły (w porównaniu z moim to rakieta) i jest plus - ma zainstalowany system i gotowy do uruchomienia, nie trzeba nic kombinować samemu (choć samemu instalowanie i ustawianie opcji to radocha).
[#11] Re: ARES Cube S

@ZbyniuR, post #9

no nie wiem, granica 10nm zbliza sie nieuchronnie :), chociaz amigowe chipy wraz z 68060 wladowac w all in one mozna w to co jest obecnie, a nawet to co bylo niedawno, tylko kto mialby to zrobic, oto jest pytanie, jak nawet Natami nie ma kto skonczyc.

Cos mi mowi, ze jednak skazani jestesmy na programowa emulacje chipow itd. oraz hardware jaki oferuja firmy z glownego nurtu mikroelektroniki. Wniosek z tego jeden. Amiga wszechczasow stanie sie UAE i kiedy juz ostatnia Amiga odmowi dzialania to UAE w kolejnej zreinkarnowanej postaci bedzie smigac jak mlody nowonarodzony Bog, pytanie tylko, kto wtedy bedzie chcial tego uzywac, komputerowi archeolodzy ? :).
[#12] Re: ARES Cube S

@sigma2pi, post #11

No właśnie to miałem na myśli o czym piszesz. Układy z głównego nurtu + emulacja. Po co iść pod prąd? Po co utrudniać sobie życie? Tyle że OS na którym jest emulacja się tak schowa by nie denerwował swoją obecnością. :)

Ja tam za starymi nośnikami (dyskietki itp) nie tęsknię. Za zapachem ciepłego krzemu i plastiku też nie. Od joysticków po latach wolę gamepady. Ale marzy mi się by jakaś firma kiedyś wydała klawiatury z takimi układami klawiszy jak były w 8 i 16 bitowcach. Choć wolałbym płaskie wersje jak w laptopach.
Bo klawisze od PC psują retro klimat.

A kompiki w pendrakach na ARM już są. Kosztują zaledwie kilkadziesiąt Euro, a mają dość mocy do WWW i AVI. A GFX+3D jeszcze się poprawi. ;)



Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 12:49:07 przez ZbyniuR
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem