Komentowana treść: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)
[#1] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)
W jednym ze zdań Mark Cale stwierdził, że firma nadal poszukuje sposobów na wprowadzenie tej wersji gry na rynek.

Czy ten pan słyszał o czymś takim, jak ściąganie elektronicznych obrazów dyskietek z sieci? Jest rok 2013, a nie 1994!
[#2] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@PopoCop, post #1

Zapewne słyszał, ale jego wypowiedzi, jak dla mnie, mówią wprost - chcemy na tym zarobić...
[#3] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@mailman, post #2

Zarobic ? Przeciez zarobia na edycji kolekcjonerskiej, wersja amigowa to mial byc jedynie /az/ dodatek do niej.......
Szkoda - mialem chrapke na kolekcjonerke z amigowa wersja gry /ot chocby demem/.
[#4] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@michalmarek77, post #3

"It was something we are still looking at and we still would love to give the Amiga version to the market in some way or form but there are challenges in terms how do we deliver it (...). This is something we are still looking at and it depends on the supply."

Zakładając, że wersja normalna kosztuje 10 (wiem, że cena jest inna), a kolekcjonerska 15, to z amigowej wersji mają "piątaka". Jeżeli sprzedadzą kolekcjonerską za 15 bez amigowego dysku i wersję amigowa za 10, to są dużo do przodu Przytoczyłem ten cytat jego wypowiedzi, gdyż najpierw mówił w RetroGamer (i na tym filmie) o "give away", a teraz mówi o "rynku"...

Niektórzy sądzą nawet, że oni tej wersji w ogóle nie mają i to był tylko blef, który miał być darmową reklamą.

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 15:54:36 przez mailman
[#5] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@mailman, post #4

Dokladnie o tym samym pomyslalem.. Obiecanki cacanki po raz milion pincet.

Albo chca wycisnac amigowcow jak cytryne albo to co maja, to jakas pre-alfa i nikomu sie nie chce jej dokanczac, bo zysk i tak nie bedzie duzy.
Tak czy siak, oba warianty sa smutne.
[#6] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@mailman, post #2

Zapewne słyszał, ale jego wypowiedzi, jak dla mnie, mówią wprost - chcemy na tym zarobić...

Przecież można też odpłatnie ściągać obrazy dyskietek, jak i piosenki, czasopisma itp.
[#7] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)
gupki, powinni zapytać się ZUSu skąd bierze dyskietki cafe
[#8] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@XoR, post #7

DD ? ZUS to jednak hardkory :)
[#9] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@XoR, post #7

Made my day ;D
[#10] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@XoR, post #7

He, he dobre ok, racja, to już wiadomo dlaczego ZUS jest taki drogi

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2013 21:25:44 przez BULI
[#11] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@mailman, post #4

Nom, sprzedadza 1000 egzemplarzy po 15,- i 50 amigowych po 10,-, rzeczywiście będą dużo do przodu :)
[#12] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@pawelini, post #11

Jeżeli sprzedadzą 1000 kolekcjonerskiej (z amigową) po 15 to mają 15000, jeżeli bez amigowej, też mają 15000, a za amigową osobno wezmą dodatkowo 50*10, czyli 500. Zarobić 15000, a zarobić 15500 to jakby nie patrzeć o 500 więcej. Dla niektórych ma to znaczenie.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2013 07:33:25 przez mailman
[#13] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@mailman, post #12

Powaznie ktos wypusci w ogole gre na amige na dyskietce?? Sam do konca w to nie wierze. Amiga interesuja sie głownie stare pierniki ktore za młodu w nia grały. Młodzi kolekcjonerzy zbieraja głownie na konsole raczej dyskietka nie beda zainteresowani. A ilu amigowcow wywali pare stowek dla tej dyskietki by kupic gre na obca platforme? Zeby to jeszcze kontynuacja shadow of the beast , turrican badz innej bardziej znanej gry
[#14] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Iceman27, post #13

Coz, Putty Squad to dla amigowych graczy /kolekcjonerow/ doslowny Swiety Graal a sam protoplasta to jedna z najlepiej ocenianych amigowych gier wszechczasow. Szkoda, ze gra nie wyjdzie -osobiscie mysle, ze prawdziwym powodem nie wydania tej gry jest to, ze obecnie na tej planecie nie zyje nikt kto potrafilby gre na amidze zrobic tak by siegnela co najmniej poziomu Silly Putty. W 94 nikt tego nie potrafil zrobic - wiec watpliwe by dzis bylo to mozliwe. /max AGA ,14mhz, 2MB ram, rzezbienie na rejestrach - wszystko inne to nie amigowy gaming:)
[#15] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@michalmarek77, post #14

a sam protoplasta to jedna z najlepiej ocenianych amigowych gier wszechczasow


wow, kolejna gra z wszechczasow :), nie wiem ktora, ale kolejna ;).
[#16] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Iceman27, post #13

Trochę to dziwne, ale na innych platformach, patrz atari c64 jakoś wychodzą cały czas gry na dyskietkach i cartridge'ach ba nawet na kasetach ...
Wygląda że tylko na rynku amigowym jest tak ciężko...
Takie kolekcjonerki na 8-bit schodzą jak świeże bułeczki. Ostatnia produkcja na commodore 64 Bomberland już prawie całość edycji kolekcjonerskiej wyprzedana ( sam również kupiłem). To samo jest na atari.
No ale trzymam kciuki że uda się tą wersję na ami wypuścić.
[#17] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Clayster, post #16

ja tez nie wierze w to zaciemnienie o braku dyskietek :), bo jeszcze ze 2 lata temu zetknalem sie z producentem dyskietek ktory nie narzekal na zbyt. Problem lezy mysle zupelnie gdzie indziej. Nie wiem czy ktos w ogole kupilby taka gre na Amige, czy raczej nie sciagnalby z innego zrodla.
[#18] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)
koles to łgarz po prostu, a wsztsko to jedna wielka sciema.
ladny link z komciow AND:
http://codetapper.com/amiga/random-rants/mark-cale-lies-about-putty-squad/
[#19] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Valwit, post #18

Ten artykul moze miec sens...
Obiecanki cacanki to domena postaci ze swiatka Amigi.
Przedsprzedaz amigowych produktow, ktore jeszcze sie nie pojawily i wieczne obietnice "za rok bedzie lepiej".
Poczekamy jeszcze pol roku (w koncu niektorzy czekaja juz z 10 lat) i poznamy wyniki.
Jak nic sie nie pojawi, to bedzie mozna smialo powiedziec, ze to byla mega sciema kolejnego amigowego Pinokia.
[#20] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@selur, post #19

cała ta sytuacja kojaży mi sie z Babilon Twins, w sumie też miałabyć dostępna wersja na ami, a koniec końców nie było :(
[#21] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Gżegżółka, post #20

No ale "Babilon Twins" został udostępniony po latach (świetna gierca)!!
[#22] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@sigma2pi, post #17

Sciagneliby tak jak piszesz, zwlaszcza w naszym kraju. Z jakiegos powodu u nas ciezko sie sprzedaja powoli jakiekolwiek oryginaly i po latach. Wydac na gre na amige 50zl? Absurd - tok myslenia wiekszosci. W koncu byly w cenie dyskietki. Ilu posiadaczy sprzetu ma kolekcje oryginałow? Niewielki %. Krzyki i lamenty sa glownie po to by moc sobie sciagnac kolejnego piracika i zeby cos sie na rynku dzialo. Ja w reanimacje gier na amige jakos nie wierze. Fajnie ze sony na pleju wydaje produkcje amigowe. Bedzie shadow of the beast to byla cudna gierka. Mam trylogie:D
[#23] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Iceman27, post #22

Szkoda szkoda, bo ja już się cieszę na wersję PS3 tej gierki. Jakby była w wersji pudełkowej z dyskietką do Ami to bym był pierwszy w kolejce do Empiku :)
[#24] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@BULI, post #21

Babilon na ami ukazał sie tylko jako demo, a wersja pełna wyszła na ipad'a z tego co wiem.
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@PopoCop, post #1

edycja kolekcjonerska. a nie kolekcjonerskie dlc [...]
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] Re: Nie będzie amigowej wersji "Putty Squad" (przynajmniej na razie)

@Gżegżółka, post #24

Kurcze masz rację, że to tylko demo- chociaż na Youtube są filmy z co najmniej 3 światów!
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem