Komentowana treść: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS
[#31] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@wali7, post #28

Kupowałem po przeczytaniu tego tekstu. Mam model, ktory jest na pierwszych dwóch fotkach od góry (TP-Link TL-WN310G). Na razie działa bez problemu. Prawdę mówiąc to jeszcze nigdy nie podłączałem kabla do PowerBooka, a powinienem to zrobić chociażby po to żeby sprawdzić czy działa ta sieciówka, bo nawet nie wiem. :)

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 15:56:05 przez MDW
[#32] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Voyox, post #24

=Obsługa mojego całego RAMu z G5 (na razie 5 GB)


czyli przejscie na 64 bity? no to juz raczej nie z 3.x z przodu. ale wiecej niz 1 GB by nie zawadziło... (Laire!)
[#33] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@trOLLO, post #30

Jakie paski? Ja mam w PM G4 Ati 9560 256 Vram i żadnych pasków nie zauważyłem. W jakiejś konkretnej sytuacji są te paski?
[#34] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Valwit, post #32

Dawać 1.5Gb! Przynajmniej tyle co na innych maszynach jest dostępne. Skandal! ;)
[#35] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Ender, post #33

Paski poziome, które można zobaczyć np. przesuwając zawartość okna listera Ambienta, ale nie może ono być otwarte poprzez kliknięcie na partycji tylko np. przez "Mój MorphOS" albo dwuklik na blacie (jeśli tak mamy ustawione w Ambiencie).

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2013 16:52:22 przez deez
[#36] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@MDW, post #31

Dzieki za info. Kupię. :)
[#37] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@MDW, post #31

Ja mam drugi model (Cisco Aironet CB21AG-E-K9) i też jest git - śmiga po prostu. :P
[#38] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@KJB, post #13

Oj tam flash


Sam żeś flash. Przeglądarka.
[#39] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS
lepszej obsługi kart graficznych z układem R300 (Radeon 9500, 9600, 9700, 9800)

Może pojawią się shadery (czytaj DOOM3)

obsługi nowszych kart graficznych

Może będą obsługiwane karty z chipami R420/R481 (X800/X850), kto wie może nawet X1900 (R580)
[#40] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@ede, post #37

Mam tez tea pierwsza karte. Moje pytank jest do wszystkich co maja w PowerBooku WiFi przez PCMCIA:
Czy Wam PB laczy sie z siecia poprzez WEP? Mi przy WPA i WPA2 wyskakuje okienko do podania hasla ale przy WEP juz nie.

A u Was?
[#41] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@michal_zukowski, post #8

to dobrze by się składało, bo mam ATI Radeon X600 Pro (PCI-Express) w iMaku G5. Może wreszcie moc drzemiąca w tym sprzęcie pociągnęłaby filmik 720p, bo po zniknięciu CorePlayera z rynku 480p to maks co moge odtwarzac bez zadyszki iMaka i szalejacych wiatrakow.
[#42] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@waldiamiga, post #39

Może pojawią się shadery (czytaj DOOM3)


w tym rozwiazaniu R300 to szkoda czasu na pelne shadery, gdyby to byly karty serii RadeonHD i to z 4/5 na poczatku to tak, ale byc moze moglyby zostac dodane jakies pojedyncze efekty do GL, takie gotowce na przelcznik GL_xxxx np: teksturowanie z normalmapami itp.. i to wlasciwie do portu DOOM3 by styklo, zeby wygladal jak oryginal.
[#43] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Voyox, post #24


-- blokowanie komputera hasłem (podczas uruchamiania i po wznowieniu po wygaszaczu ekranu), nigdy tego nie potrzebowałem....


Ty może nie, ale wiele osób, szczególnie przemieszczających się z MorphOSowym laptopem, zgłaszało taką potrzebę.


=Obsługa mojego całego RAMu z G5 (na razie 5 GB)
=Obsługa 2 CPU lub więcej (w razie co system powinien miec bezproblemową możliwośc obsługi każdego kolejnego rdzenia lub CPU-mile widziane bounty)
=100 % emulacja AGA, aby klasyk czuł się jak na klasyku


Ram - jeśli się uda, dojdzie do bariery takiej, jak na innych sprzętach. Mapowania >2GB w MorphOSie 3.x nie planujemy, bo to oznacza zarzucenie kompatybilności. Emulacja AGA? What?
[#44] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Jacek Piszczek, post #43

A wiadomo kiedy poprawione zostaną sterowniki USB i SATA - z czterech kart USB z Chipem NEC 720101 działa mi tylko jedna, i to z kaprysami ;)

Tak samo z kontrolerami SATA PCI z trzech kart SATA opartych na SIL 3512 a jedna na 3112 nie działa żadna :D . Mos poprawnie je rozpoznaje , ale próba nagrania/odczytu z takiego dysku zawsze kończy się zamrożeniem systemu :D

No ale podobno moje błędy są - specyficzne
[#45] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #38

To oswiec flash, w czym przegladarka jest lepsza?
[#46] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@trOLLO, post #44

A wysłałeś niedziałające karty sata do autora sterowników?
[#47] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Jacek Piszczek, post #46

A wysłałeś niedziałające karty sata do autora sterowników?

Oczywiście, nawet dwie :D ale dzięki naszej ukochanej poczcie polskiej , karty jakoś "magicznie" zaginęły. Oczywiście , poczta jak to poczta, twierdzi że to nie ich wina ;) .

Karty wyślę oczywiście jeszcze raz :D oczywiście już nie przez naszą "ukochaną" pocztę :D
[#48] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@trOLLO, post #47

Pfff... Wysyłasz jako przesyłka wartościowa, ustawiasz wartość 100 zł, płacisz klikanaście zł za paczkę i:

primo - przychodzi na następny dzień (szybciej niż priorytet)
secundo - niech spróbują zgubić, to będą Ci winni wartość kilku fajnych kart :)
[#49] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@trOLLO, post #47

akurat z poczta polska nie mialem problemow nigdy i slucham troche jak opowiesci z ksiezyca, wyslalem ok. 200 przesylek i wszystko dotarlo, takze wszystkie otrzymalem, za to z DPD i jakas Siodemka mialem multum problemow, choc duzo mniej korzystalem z ich uslug.

100% pewnosci to dostarczyc osobiscie
[#50] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@recedent, post #48

ustawiasz wartość 100 zł W Polsce trzeba stosowac różne wybiegi aby uzyskac uczciwośc. Choc w Anglii więcej mi się nie podoba niż podoba, to uczciwośc poczty angielskiej jest wzorcowa. Nawet z Chin czy innych zagranicznych wszystko dociera do mnie...

Jacek :P Emulacja AGA? What? Po to aby zatkac ryjki marudom, aby zbliżyc się do "korzeni", aby każdy już bezsprzecznie wiedział że MorphOS to amigowy system Takie scalenie emulatora z systemem byłoby świetne, na bounty się piszę....OK

Ram - jeśli się uda, dojdzie do bariery takiej, jak na innych sprzętach.
Wiesz ja tam się zupełnie nie znam, ale użytkownicy podpowiadają a ci co się orientują później to wprowadzają w czyn.ok, racja Czy jest problemem wykożystanie reszty RAMu jako RAM Disc ?


Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 15:00:53 przez Voyox
[#51] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Jacek Piszczek, post #46

A konkretnie kto odpowiada za SATA? Też mam niedziałającą kartę, a chciałbym, aby zadziałała ;)
[#52] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Voyox, post #50

Emulacja AGA jest w E-UAE ;) tylko PPC JIT-a mu brak jeszcze. Coś tam dłubią http://euaejit.blogspot.com
[#53] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Voyox, post #50

każdy już bezsprzecznie wiedział że MorphOS to amigowy system


tylko amigowy system nigdy nie mial emulacji AGA :), do emulacji sprzetu jest euae i do gierek dla A500 styka, JIT ponoc w drodze. Co innego emulacja 68k, jednak funkcje systemowe wywolywane z takiego kodu 68k dzialaja juz natywnie, poniekad dzieki JIT (rekompilacji kodu 68k>ppc), taki program dziala tez natywnie. Amigowy system musi miec exec.library, dos.library, graphics.library itd. itd. itd. itd.......

Natomiast mogloby powstac jakies rozwiazanie do tego ram dysk w pozostalym RAM:, to teoretycznie pozwoliloby nawet programom wykorzystac wiecej RAM: gdyby wykorzystaly ram dysk do plikow tzw. tymczasowych itd..;), co prawda ja mam MacMini az 1GB, ale dobrze miec taka mozliwosc.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 15:51:28 przez sigma2pi
[#54] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS
A czy będą jakieś usprawnienia SDK związane z Pythonem? Być może port nowego PyGame?
[#55] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS
I jeszcze by się w systemie ważna rzecz przydała.

Jeżeli coś chcę skopiować/przenieść w systemie to aby ten się pytał czy chcę to uczynić. A tak właśnie przypadkiem sobie system zwaliłem, bo coś w inne miejsce nieświadomie przeniosłem z plików systemowych i ten po restarcie już nie chce się podnieść. I nawet nie wiem co przeniosłem i gdzie.

A ten powinien się zapytać, czy chcę to uczynić i kliknął bym nie, a tak mam po sprawie.

Także się wkurzyłem, bo muszę od nowa system instalować.


Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 21:59:31 przez gilban
[#56] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@gilban, post #55

Brr... To nie OSX, chlubna amigowa tradycja nakazuje mieć możliwość wykasowania wszystkiego z SYS: i zapełnienia wolnego miejsca zdjęciami gołych bab, a system ma w tym użytkownikowi nie przeszkadzać i nie pytać na każdym kroku czy jesteś pewien i jęczeć że wcale nie chcesz tego zrobić.
[#57] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Voyox, post #50

uczciwośc poczty angielskiej jest wzorcowa


Słyszałem historyjkę jak to Polacy z Anglii wysyłali rodakom do Polski pieniądze w kopertach, bo w Polsce było ciężko, pewexy itd. Koperty dochodziły do adresatów puste, mówiono że Poczta Polska kradnie. Do momentu aż po stronie angielskiej poczty aresztowano kilkanaście osób systematycznie opróżniających te koperty. Ot taka historyjka :)
[#58] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@KJB, post #57

Moze na tej poczcie pracowali polacy lub towarzysze ze wschoduOK
[#59] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@AmiChris, post #58

W każdym narodzie są czarne owce.
[#60] Re: Alchmie X - zapowiedzi nowych funkcjonalności w systemie MorphOS

@Ender, post #59

Dokładnie.
Podobny problem mieli za komuny pracujący w USA i ich rodziny. Wypracowano nawet sposób zabezpieczania dolarów przed wyjęciem z koperty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem