Komentowana treść: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
[#1] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
Zapodałem link do tego newsa na naszym profilu RetroKompa na Fejzbuku. Może obrodzi w produkcje :)
[#2] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #1

Mnie zaś ciekawi, czy konkursy muzyczne PPA pozostaną na stałe w obrębie ProTrackera ;).
[#3] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
Andrzej tym razem chyba przesadzil z tym cieciem "kosztow", 99.99kB - z skad taka liczba, z wyprzedazy !!!???. Amiga500 nawet z 512KB lyknie takie moduly z duzym zapasem. Od ProTrackera to juz lepszy jest Octamed i mozna zapisac utwory spakowane, ciekawe czy takie tez sa dozwolone ?. Nawet nierozszerzona Amiga 500 potrafi wiecej niz tylko 4 kanalowe utworki mod.
[#4] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #3

A ja myślę, że 100 kilo to idealny limit. Nie ma co go zmieniać :)
[#5] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@MorphOS_pl, post #2

Nie trzeba robić muzy na Protrackerze. Można także na Digiboosterze :)
Limitem jest jednak 99.99 kB i potrzebny będzie jakiś Player DMB dla nierozszerzonej A500. :)
[#6] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #3

Od ProTrackera to juz lepszy jest Octamed i mozna zapisac utwory spakowane, ciekawe czy takie tez sa dozwolone ?


Moduły nie mogą być spakowane. A format jest dowolny. Może być także MED, AHX lub moduł można zrobić na pececie w XM. Trzeba jednak do modułu podać link do odpowiedniego playera który uruchomi się na nierozszerzonej A500. :)

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 12:39:36 przez Andrzej Drozd
[#7] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #6

Zaczyna się kombinowanie widzę...

w/g mnie podsumowanie rulsów powinno być takie:

zasada nr1 - standardowo przyjmujemy do kompotu moduły w protrackerze 4 kanały
zasada nr2 - niespakowany mod ma zajmować mniej niż 100kB
zasada nr3 - inny format jest dozwolony, ale po stronie zgłaszającego leży przygotowanie np. dyskietki z całym potrzebnym oprogramowaniem oraz modułem umożliwiającym odtworzenie na compo-maszynie, którą jest goła Amiga 500 z 0.5MB RAM i Kickstartem 1.3 (?)
[#8] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #7

i takie zasady rozumiem, a nie to co Andrzej wykombinowal za ograniczenia :), czyli gola A500/0.5MB/KS1.3/FDD880kB :), czyli utwor moze byc w formacie .dms lub .adf
[#9] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #8

99,99kB to była chyba nawet moja propozycja z konkursu nr2

Dla mnie to oznacza 99 999 bajtów pamięci zużytej na moduł w Protrackerze. Bo 100kB to trochę więcej, wiadomo.
[#10] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #7

OK, poprawiłem regulamin. :)
[#11] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #10

Trzeci konkurs muzyczny

1. Standardowo przyjmujemy do konkursu moduły w Protrackerze w 4 kanałach.
2. Moduł nie może przekroczyć 99,99 kB oraz nie może być spakowany.
3. Inny format jest dozwolony, ale po stronie zgłaszającego leży przygotowanie np. dyskietki z całym potrzebnym oprogramowaniem oraz modułem umożliwiającym odtworzenie na compo-maszynie, którą jest goła Amiga 500 z 0.5MB RAM i Kickstartem 1.3.
4. Nie tworzymy coverów.
5. Można używać dowolnych sampli z internetu lub własnych.
6. Moduły należy wysłać do 22 grudnia na adres ppamuzykakonkurs@interia.pl

AMIGA RULEZ :)
[#12] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #8

Gwoli ścisłości: utwór ma być w formacie z edytora, żeby było jasne - a to co dasz na dyskietce, ma pomóc mu się odpalić na compo-maszynce :) o ile nie będzie to moduł Protrackera rzecz jasna :)
[#13] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #7

Zaczyna się kombinowanie widzę...

Ja tylko grzecznie zapytałem, nie chciałem nic kombinować. Bardziej mi chodziło o to, czy powiedzmy któraś edycja konkursu będzie multichannel. Jeżeli chcecie pozostać w ramach ProTrackera, to ja to szanuję i bynajmniej nie mam zamiaru tu dowodzić, że tracker X jest lepszy od trackera Y.

A co do tego replayera DBM na A500, to chyba będzie prościej jak zrobię w DigiBoosterze 3 eksport do formatu MOD ;).
[#14] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
Jeśli czas na to pozwoli, to spróbuję swych sił i coś tam namaluję dźwiękami. :D
[#15] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@MorphOS_pl, post #13

Luzik :)

Ja tym razem też w to wchodzę, obiecałem sobie, bo poprzednio nie miałem jak i kiedy - organizacja RKLE, praca, dziecko itd.

Bardzo się cieszę, że konkurs promuje A500 :) OK Tak trzymać ! OK
[#16] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #12

utwór ma być w formacie z edytora


a co to znaczy "z edytora" ???, bo ja umiem zrobic dlugie spakowane sample strimowane z dyskietki, oczywiscie na golej A500
[#17] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #16

Super ale zgodnie z regułami compo całość Twoich NIESPAKOWANYCH danych muzycznych nie może przekroczyć 100kB :)
[#18] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #17

wielka szkoda, bo w zasadzie nie jest to ograniczenie Amigi 500 nawet z 0.5MB itd., byc moze C64 z jakims nowym rozszerzeniem, albo AtariXE, a mi sie wydaje, ze jednak idea powinna tutaj poruszac sie w okol rzeczywistych ograniczen Amigi 500 / 512kB Chip/ KS1.3
[#19] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #9

Mały offtop, bo muzykiem nie jestem i w konkursie nie wezmę udziału, ale...

100kB to 102400 bajtów, a 99.99kB to jakieś 102390bajtów, 99 999 zupełnie tu nie pasuje ;)
Proponuję ustalić wielkość bajtową modułu i nie walczyć z przeliczaniem, bo dla jednego kilobajt to 1000 bajtów, a dla innego 1024.
[#20] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #11

1. Standardowo przyjmujemy do konkursu moduły w Protrackerze w 4 kanałach.


1. Standardowo przyjmujemy do konkursu moduły w formacie Protrackera (mod.*, 4 kanały).
2. Moduł będzie odtwarzany na Amidze 500 z 512kB RAM i Kickstartem 1.3 w programie Protracker 2.3d uruchamianym z dyskietki (tutaj link do programu na bootujacej dyskietce).
3. Moduł lub inny format jest dozwolony na osobnej dyskietce w formacie .dms lub .adf, ale po stronie zgłaszającego leży przygotowanie bootującej dyskietki z całym potrzebnym oprogramowaniem umożliwiającym odtworzenie na compo-maszynie, którą jest Amiga 500 z 512kB RAM i Kickstartem 1.3.
4. Nie tworzymy coverów.
5. Można używać dowolnych sampli z internetu lub własnych.
6. Moduły należy wysłać do 22 grudnia na adres ppamuzykakonkurs@interia.pl

Moja propozycja :)

Dyskietke bootujaca z programem np: z http://www.pouet.net/prod.php?which=13359, trzeba juz przygotowac z najprostsza sekwencja s-s i zapisac najlepiej jako .dms do sciagniecia :).

I teraz mamy przed soba ograniczenia standardowej sklepowej Amigi 500/0.5MB/KS1.3/FDD :)

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 10:03:47 przez sigma2pi
[#21] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@tygrys, post #19

@Tygrys, no ja może się źle wyraziłem, otóż dla mnie limitem jest 99999 bajtów, a w konkursie 100kB 100x1024b :)

@Sigma, limit 100 kilo jest na miejscu, jak najbardziej i w/g mnie tak powinno zostać.

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 10:11:39 przez mccnex
[#22] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #21

@Sigma, limit 100 kilo jest na miejscu, jak najbardziej i w/g mnie tak powinno zostać.


a jest jakies uzasadnienie dla tego wlasnie limitu w kontekscie Amigi 500 z 512kB RAM i KS1.3, bo jezeli nie ma, to co za roznica, czy odtwarzac bedzie standardowa Amiga 500 czy rozbudowana Amiga 1200/PPC/... ?.
[#23] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #22

Można robić demo na 10 czy 20MB albo intro na 4, 64 czy 96kB. Jest to pewnego rodzaju wyzwanie analogiczne do tego w naszym konkursie... OK
[#24] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #23

Tak przyglądając się z boku, zastanawiam się, czy równie dużo "pary" ile poszło w dyskusję o regulaminie pójdzie w przygotowanie modułów :)
[#25] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@slay, post #24

No właśnie Slayer, podobne mam myśli, zamiast rozmieniać się na drobne winno się już dawno dłubać patterny w PT :) No ale kolega chciał wiedzieć czy to czy tamto "przejdzie" ... OK

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 11:34:03 przez mccnex
[#26] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #23

Analogia nieco chybiona, bo jednak mamy tutaj juz ograniczenie w konkursie muzycznym, a jest to Amiga 500 /512kB RAM/ KS1.3/ FDD, wiec po co kolejne ograniczenie do 100kB, tego doprawdy nie rozumiem, dlatego proponuje inne ograniczenie, bo nikt nie ma watpliwosci, ze takowe jest na std. A500, 512kB RAM, procesor 68000/7.14Mhz, mozliwosci OCS (Pauli) i reszty systemu, pojemnosc dyskietki 880kB ... ?. Moim zdaniem to jest rownie trudne wyzwanie tylko zwiazane konkretnie z Amiga 500.

64kB interko mozna zrobic na i7/8GB RAM/GTX/Win7..., a mozna na std. A500/68000/512kB/OCS/KS1.3/FDD itd., mimo wszystko to nie ta sama kategoria ograniczen.
[#27] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@mccnex, post #25

no ja wciaz mam nadzieje, ze przejdzie wszystko co pojdzie na A500 OK
[#28] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #22

a jest jakies uzasadnienie dla tego wlasnie limitu w kontekscie Amigi 500 z 512kB RAM i KS1.3, bo jezeli nie ma, to co za roznica, czy odtwarzac bedzie standardowa Amiga 500 czy rozbudowana Amiga 1200/PPC/... ?.


Chodzi o to, aby nauczyć się tworzyć moduły o jak najmniejszej wielkości.
Ten konkurs jest nie tylko zabawą, ale być może także nauką dla przyszłych muzyków, którzy kiedyś będą tworzyć muzykę do amigowych gier, działających na nierozszerzonej A500.
Nawet 100 kB to już jest za dużo. Moduły dla gier np. w AMOSie powinny mieć nie więcej niż 50 kB. Oczywiście w dalszym ciągu mówimy o nierozszerzonej A500.
[#29] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA

@sigma2pi, post #27

no ja wciaz mam nadzieje, ze przejdzie wszystko co pojdzie na A500 OK


Jeżeli będą takie prace, to w lutym zrobimy nieplanowane compo 100kB+ :)
[#30] Re: Trzeci forumowy konkurs muzyczny PPA
AWARIA!!! :P
Wcześniej na stronie konkursu podałem archiwum z samplami nastrojonymi w C.
Uwaga! W katalogu Bass, tylko AcousticBASS jest nastrojony w C. Pozostałe sample do tego katalogu trafiły przez pomyłkę.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem