Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.21
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.21
A jak głosili niektórzy, OWB umarł
Zapewne niedługo pojawi się MOS3.4 :)
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.21
Co zadziwiające, działa szybciej niż porzednia wersja OWB :), dodatkowo nie mam problemu z Youtube, a wcześniej zddarzały się filmy, które nie działały dobrze :)
Co by nie pisać, OWB Rulez :)
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.21
Świetna wiadomość! OK brawo!
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.21
Faktycznie to OWB działa jakby szybciej. I YouTube działa pewniej i szybciej (w oknie, bo na fullscreenie to wiadomo).
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@MorphOS_pl, post #3

Ja wiem, że świetna, ale proszę cię Grzegorz nie naśladuj wiesz kogo. głową w mur
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@trOLLO, post #2

tak, dziala szybciej :)
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Ender, post #5

Rany Boskie, Voldemorta?

:D
[#8] Re: Odyssey Web Browser 1.21
Super OK Wynik testu HTML5 skoczył z 407 do 420, i w ogóle wiele rzeczy lepiej i szybciej działa, you tube też. Funkcja "topsites" też mi się podoba


Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 21:41:55 przez Tom3k
[#9] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@MDW, post #4

w oknie, bo na fullscreenie to wiadomo

U mnie po wybraniu opcji "Pełny ekran" odtwarzanie działa płynniej niż w "małej" wersji. Zresztą na Wrzucie tak samo.

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 22:02:44 przez Tom3k
[#10] Re: Odyssey Web Browser 1.21
U mnie po wybraniu "Nowej karty" zarówno z menu czy plusikiem nowe OWB się wiesza, czy u Was jest też tak samo?
Już znalazłem problem: w preferencjach było przy NewPage: topsite:// - po usunięciu tego wpisu nowa karta otwiera się bez problemu.


Ostatnia aktualizacja: 11.12.2013 23:33:39 przez AS
[#11] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #10

U mnie jest OK, w obu przypadkach.
[#12] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #10

topsite:// to taki ficzer rodem z Safari czy Chrome - strona dzieli się na kilka małych stronek-skrótów, według tego na co ostatnio wchodziłeś (u mnie cztery z dziewięciu to PPA ).
[#13] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #10

U mnie przy New Page też jest topsite:// i OWB się nie wiesza. Chwilę trzeba zaczekać, aż załadują się te miniaturki, ale jest OK. Zresztą po usunięciu wpisu też jest w porządku. A same miniaturki są "nowoczesne"
[#14] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Tom3k, post #13

Można też ustawić topsite:// w tryb bookmarks
OWB dostało niezłego speeda i to bez JITa.
[#15] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@ede, post #14

Fakt, są opcje na dole U mnie też czuć przyspieszenie, ciekawe co jest zoptymalizowane i jak będzie z JITem szatańsko

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 00:13:14 przez Tom3k
[#16] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Tom3k, post #15

Zaciekawiłem się tym co napisaliście i ponownie dodałem topsites://. Niestety OWB po otwarciu nowej karty zamraża się, procesor ma 100% zajętości. Poczekałem nawet 5 minut, aby to sobie przeliczył i nic. Musiałem niestety usunąć topsites://.
Może ktoś ma jakiś pomysł, co może być przyczyną? OWB wgrałem od początku, przeniosłem tylko bookmarks ze starszej wersji.
[#17] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #16

Ja zastąpiłem pliki z nowego archiwum w katalogu OWB, więc to chyba nie ma znaczenia. Może coś z ciasteczkami?
[#18] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Tom3k, post #17

Zadziałało - wywaliłem wszystko z Conf, wgrałem z czystego OWB jeszcze raz do tego katalogu (reszte sam sobie utworzył) i teraz pojawiają się miniaturki na nowej karcie.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 01:27:40 przez AS
[#19] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #18

Fajnie, że się udało
[#20] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Tom3k, post #19

Jednak po wejściu na kilka trudniejszych stron i restarcie znowu się blokuje. Chyba trzeba jeszcze jakiegoś dopracowania.
A czy OWB zapisuje jeszcze gdzieś ustawienia poza swoim katalogiem, bo może tam tkwi przyczyna?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 01:36:55 przez AS
[#21] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@Tom3k, post #9

U mnie po wybraniu opcji "Pełny ekran" odtwarzanie działa płynniej niż w "małej" wersji. Zresztą na Wrzucie tak samo.

Na całym ekranie (a właściwie oknie) zawsze YouTube działał płynnie.
[#22] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #20

Zobacz czy systemowy debug log coś wypluwa i jeżeli tak to podeślij to Fabowi.
[#23] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #10

Mi tez sie wiesza.

P.S z conf wywalilem history.db i nie wiesza jak narazie.

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 17:03:00 przez MaveRick
[#24] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@MDW, post #21

Zrozumiałem z Twojej wypowiedzi, że na fullscreen działa gorzej, dlatego się zdziwiłem. Zgadzam się z Tobą oczywiście
[#25] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #20

Według mnie, owszem, OWB blokuje się lecz nie wiesza się. Daj mu czasu trochę, czasami nawet więcej jak 5 min., niestety.
[#26] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@deez, post #25

Na początku też tak myślałem, ale do czasu (bo faktycznie w końcu ogarniaało się topsites). Teraz dałem mu 11 minut i nic mieli dalej, zdaje się pamięci nie ubywa, na Break C nie reaguje, w logu systemowym pusto. Czyli chyba jakąś pętlę młuci.
[#27] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@ede, post #26

Dokładnie i u mnie tak bywa. Ale 11 minut nie czekałem nigdy, może zasługa G5, nie wiem. Tak czy inaczej Fab powinien coś z tym zrobić.
Coś jeszcze mi się przypomniało, nie sprawdzałem u siebie ale tak myślę, że te czekanie to może przez bookmarki lub fast linki. Trzeba to sprawdzić wyrzucając je z OWB:) .

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2013 21:22:57 przez deez
[#28] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@deez, post #27

Ja zostawiłem to na kilkanaście minut i nic. Ale nawet 5 minut - bez przesady to powinno trwać 1 sekundę, inaczej jest to nieużywalne. Po prostu jest to do poprawki, choć to fajna rzecz.
[#29] Re: Odyssey Web Browser 1.21
Na G4/533MHz również zauważalnie przyspieszył... i nic się nie wiesza OK
[#30] Re: Odyssey Web Browser 1.21

@AS, post #28

Ja na moim konfigu nie mam żadnych problemów z topsite. Skończył się też problem z fb. W poprzednich wersjach przeglądarki wszystko działało dopóki ktoś nie zagadał do mnie. Chwilę pogadałem i zawieszał mi się cały system... Teraz tego problemu nie ma.

Filmy na YT buforują się szybciej, to tyle co zauważyłem z szybkości nowej przeglądarki.

Thx Fab!OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem