Komentowana treść: Preorder na obudowę do ACA500
[#1] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#2] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#3] Re: Preorder na obudowę do ACA500
Rozumiem, że to żart - zarówno beznadziejny, niczego niepodobny wygląd jak i bandycka cena. Ehh.
[#4] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #3

Producent nie pochwala tej obudowy i zbeształ ją na forum EAB jako potencjalnie niekompatybilną z nadchodzącym modułem sieciowym/USB. Cytuje:

"I already mentioned on the German forums that you should hold back designing a case while it's still not certain where exactly the expansion connectors (network/USB) will be located. I do have some ideas, but that's all not verified yet.

Besides, I find it a bit expensive to pay 49,- EUR for a case - it's a 79,90 EUR unit, and I've bent over backwards to achive this price. If you're willing to pay *that* kind of money, I can surely come up with something much nicer than slapping together two flat plates and a few DIN-type screws that are 7,- EUR per 1000pcs."
[#5] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #3

Dokładnie cena z kosmosu. Ponad dwie stówki za samą obudowę.
[#6] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Dorian3d, post #1

Cena z kosmosu. Ta namiastka obudowy nie jest warta więcej niż 5 euro.
Wolałbym za 32 złote kupić coś takiego (nie znam wymiarów ACA500).
[#7] Re: Preorder na obudowę do ACA500
Rozszerzenie Elboxu coraz bardziej mi się podoba. kolejne 49 EUR pewnie za obudowę do dodatkowych modułów ACA będzie ;)
[#8] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@strim_, post #4

Trzeba przyznac racje. Ludzie realizuja projekty w taki sposob, aby bylo to stosunkowo tanie ( jak na amigowe warunki). Cos sie sprzedaje w miare dobrze, to dawaj na "pijawke" zrobmy jakis dodatek w postaci tandetnej "obudowy"! Gdyby to jeszcze bylo zrobiony w jakis profesjonalny sposob i jakos wygladalo. Masakra, niektorzy nie maja nawet wstydu cos takiego wypuszczac ;]
[#9] Re: Preorder na obudowę do ACA500
Ale S H I T!
[#10] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@posylus, post #3

Niezle zagrane! Najpierw sprzet, ktory lezy luzakiem na stole obok komputera, pozniej buda do niego za lwia czesc wartosci samej karty. Marketing at its finest!

Pozdrawiam entuzjastow karty ACA500, poczekam na ruch Elboxu. OK
[#11] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #10

Nie wiem czy czytałeś post 4, ale producent ACA500 nie ma nic wspólnego z Tą obudową i jej nie pochwala
[#12] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #10

Już strim w poście 11 odpowiedział, ale ja dodam, że dla mnie taka otwarta konstrukcja ma sporo zalet. M. in. jest tańsza :) , po drugie można kombinować ze zrobieniem przelotki i wepchaniem tego do środka (w obudowie A500 jest sporo miejsca), a po trzecie można sobie obudowę wyrzeźbić (albo wydrukować) samemu.
Co do samej obudowy z newsa, to nie jest tania, ale nie pisałbym że jest specjalnie brzydka. Ma fajnie zaokroglone boki i pewnie niejednemu się spodoba. Inna sprawa, że do obudowy A500 pasuje jak pięść do nosa. Ja sobie zrobię obudowę z dwóch kawałków pleksi połączonych przelotkami. Stylistycznie będzie też niedobrana, ale za to za ułamek ceny tego produktu. Może w międzyczasie upoluję obudowę od jakiegoś HDD do A500.
A produktowi Elboxu też nic nie odmawiajmy, to naprawdę świetny produkt i świetna firma. A niespodziewany wysyp rozszerzeń do A500 (mam obecnie 3 sztuki na półce plus jedno mobo upalone przez poprzedniego posiadacza) może tylko cieszyć.
Moja ACA500 z jakiegoś powodu nie dotarła do mnie (tracking podaje, że jest na mojej Poczcie). Ale w sumie lepiej, bo pewnie dostanę ją dopiero w poniedziałek, a właśnie w poniedziałek kończę niezwykle ważny projekt i akurat wieczorem będę już miał czas :)
[#13] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #12

Dziwne by bylo, gdyby producent, ktory nie zapewnil obudowy zachwalal cudzy produkt. Realny koszt produkcji takiej budy to 1-2 Euro, takze argument pt. "bez obudowy bylo taniej" przy kwocie ACA500 jest raczej blady. Szkoda, ze tak zrobili; rzuca to jakies swiatlo na poziom przemyslenienia i wykonania calosci.
[#14] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #13

Niekoniecznie tak tanio. To nie jest masowa chińska produkcja. Taką obudowę trzeba zaprojektować, a potem znaleźć niedrogiego wytwórcę. A w skali produkcji kilkuset egzemplarzy chyba nie będzie łatwo dostać większy rabat.
Producent ACA500 (podobnie jak np. Elbox) nie jest wielką firmą, i mi zdecydowanie odpowiada, że skupił się na wypuszczeniu produktu dopieszczonego od strony elektronicznej. Obudowę sobie mogę zrobić sam choćby zaraz, w przeciwieństwie do zaprojektowania i wyprodukowania płyty o funkcjach ACA500.

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 15:57:16 przez wali7
[#15] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #13

A tak sobie teraz pomyślałem, że skoro przekonany jesteś, że realny koszt obudowy do ACA500 to 1-2 euro... to ja chcę. To znaczy zrób tę obudowę, a ja za nią dam powiedzmy 40 zł. Taka 500% marża z nawiązką wynagrodzi twój trud.
Po skali twojej krytyki rozumiem, że znasz się na rzeczy i obudowa bedzie naprawdę tip-top.
To jak? Wchodzisz w to?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 16:26:39 przez wali7
[#16] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #13

...

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 16:26:03 przez wali7
[#17] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #15

Raczej slaby zart. To logiczne, ze koszt tego rzedu dotyczyc bedzie zamowien rzedu 500+ sztuk, czyli nakladu, ktory uruchamiany bylby rownolegle z produkcja samej karty.

Dla przykladu przy 1541 Ultimate II pokuszono sie o wykonanie "budy", ktorej zabraklo w pierwszej wersji i, tak samo, nie wplynelo to w szczegolny sposob na jego cene. Z tego, co widac od przynajmniej roku, kolejne rzuty sa mniej liczebne, tj. ok. 150-200 egzemplarzowe i nadal bardzo dobrze sie to kalkuluje.

Wszystko i wylacznie kwestia chcenia ze strony producenta. Gdyby w przypadku ACA500 nie bylo takiej potrzeby, nie zjawilaby sie firma, ktora wykonala takie obudowy i probowala na nich niezle zarobic.
[#18] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #17

Ja jak już to chciałbym ACA 500 wewnątrz Amigi. Mam nadzieję, że projekt się rozwinie i będzie dostępny szybszy procesor z rodziny 68000 nie 68020 i wyżej. Gdyby udało się dodać jeszcze zamiast drugiego slotu na CF odczyt (bez zapisu nawet) CD to byłaby rewelka. Swoją drogą mógłby ktoś zrobić jakiś pojedynczy slot PCI Zorro dla tylko i wyłącznie karty grafiki, żeby mieściła się w desktopie (jakaś wersja low profile).

@Wali, Strim czy da się zrobić teoretycznie kartę grafiki podłączaną pod port zegara? No albo kontroler coś jak Fast Ata?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2013 17:37:56 przez Ender
[#19] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Ender, post #18

Amigę kiedy kupujesz?pomysł
[#20] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Ender, post #18


Gdyby udało się dodać jeszcze zamiast drugiego slotu na CF odczyt (bez zapisu nawet) CD to byłaby rewelka


Przeciez CF to interface elektronicznie zgodny z IDE.
Wydaje mi sie ze wystarczy zrobic odpowiedni kabel

http://pinouts.ru/DiskCables/ide2cf_cable_pinout.shtml
[#21] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Norbert, post #20

No a sterowniki? Sam kabel wystarczy? To by było super.
[#22] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Ender, post #18

Dać to się pewnie da, ale przepustosowość portu zegara jest zbyt niska.
[#23] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #17

No właśnie. 500+ sztuk. A pewnie i więcej. To już wiemy dlaczego Jens nie sprzedaje do tego obudów. Zresztą jak pisałem - on zajmuje się elektroniką.
I to już nie żart - masz pomysł, widzisz potencjał, znajdź producenta, zorganizuj, dogadaj się z Jensem i sprzedawaj te obudowy.
[#24] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Ender, post #18

@Wali, Strim czy da się zrobić teoretycznie kartę grafiki podłączaną pod port zegara?


Nawet kiedyś się nad tym zastanawiałem w ramach podłączania FPGA pod clockport . Problem w tym, że do clockportu doprowadzone są tylko 4 linie adresowe. Więc nie można by było wykonywać bezpośredniego dostępu do pamięci karty graficznej. Dane trzeba by było przesyłać do pamięci w jakimś FIFO czy czymś takim. No i żeby nie zabić całej wydajności trzeba by mieć zaawansowany blitter, za pomocą którego by się wykonywało większość operacji graficznych. Ideologicznie to musiałoby być coś jak coś jak A2410. Ale programowanie tego byłoby trudne a wydajność i tak daleka od ideału.

No albo kontroler coś jak Fast Ata?


Po pierwsze to clockport jest 8-bitowy, a standard ATA w założeniu przynajmniej 16-bitowy. To samo w sobie powoduje już problemy. Do tego dodajmy timingi clockportu, które powodują że przepustowość jest niska. Oczywiście da się zbudować logikę, która powiedzmy coś tam będzie buforować i dopiero po załadowaniu dwóch bajtów robić transfer do dysku, ale wiesz jak wolne by to było? Wolniejsze niż dysk USB via Subway pewnie ;).
[#25] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@strim_, post #24

Po pierwsze to clockport jest 8-bitowy


Nie wiedziałem. A dlaczego w 16/32 bitowym komputerze jest 8 bitowy clockport? Myślałem, że ograniczają go co najwyżej mhz procesora, który jest w płycie głównej? Nie da się zrobić clockportu 16/32 bitowego? W sumie to chyba szkoda, że to wszystko będzie tak zwalniać, w takim razie karty dźwiękowe też. Wychodzi z tego, że nowy "klasyk" powinien być gruntownie przebudowany.
[#26] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@F7sus4, post #17

Oj tam, nie daj się prosić. Widzisz, że ludzie czekają. Mam tu nawet projekt obudowy, gratis odstąpię :)

[#27] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@recedent, post #26

Dodaj do tego gdzieś CD slim i będzie wypas.
[#28] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@Ender, post #25

A dlaczego w 16/32 bitowym komputerze jest 8 bitowy clockport?


A widziałeś kiedyś układ RTC co by potrzebował więcej niż 8 bit? Nie zapominajmy jakie było jego oryginalne przeznaczenie...

Nie da się zrobić clockportu 16/32 bitowego?


Da się. Tylko znów pytanie po co, kto to obsłuży, co ze sterownikami itd.

Jako ciekaowostkę dodam, że będzie taki wewnętrzny clockport 32-bitowy do programowania flasha w Revisorze. Znaczy zakładając, że ten projekt w końcu się wydarzy ;).
[#29] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@strim_, post #28

śmiechłęm (jak większość z was). za 50 jurków spokojnie można kupić padniętą a590, gvp czy coś podobnego i pobawić się dremelem.
[#30] Re: Preorder na obudowę do ACA500

@wali7, post #23

Wiesz, Gideon tez jest elektronikiem i jakos nie przeszkodzilo to w zorganizowaniu 1541 Ultimate II normalnej obudowy, podobnie jak ok. 95% sprzetom montowanym zewnetrznie; ten argument jest od czapy. Sprzedaz ACA500 nie ogranicza sie do 10 egzemplarzy napalonym fanom z PPA, takze kolejny argument ze nie oplacaloby sie uruchomic produkcji "dla zaledwie kilku sztuk" rowniez odpada. Inni mogli, ale ACA jest fajna, bo jest. Jezeli odbiorcom tak pasuje, ich sprawa, nie kazdy jest esteta.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem