Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.22
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.22
Hehe, ja wczoraj wrzuciłem sobie wersję 1.21 a tu już 1.22... Fab rulez!
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.22
Super! Co prawda nie mam w zwyczaju używać AdBlocka ale zawsze to poprawka jakiegoś błędu i bliżej aplikacji do ideału. :)

Przez chwilę myślałem, że Grunch coś skwasił, bo po aktualizacji i odpaleniu nowego OWB zobaczyłem powitalną stronę, a na niej informację, że jest to wersja 1.21. No ale na górnej belce jest 1.22 i komenda VERSION też twierdzi, że to 1.22. Ciekawe, że ten numerek nie jest pobierany z jednego miejsca i autor musi go zmieniać w różnych miejscach? :)
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@MDW, post #2

Po prostu Fab zapomniał zmienić numerka w pliku Resource/about.html. Można samemu to zrobić od biedy, heh.
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@deez, post #3

1.23! Domagam się 1.23 z poprawionym numerkiem w Resource/about.html!!!!11jeden
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@recedent, post #4

Zawsze Fabien "Fab" Coeurjoly może zmienić sposób numeracji i pójść w kierunku Google Chrome, zmieniając co chwila główny numer programu. Mozilla też przecież pozazdrościła Google Chrome numerków i Mamy już teraz Firefoxa 26, a Chrome 31.
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@MDW, post #2

czemu nie używasz adblocka?
idiotyczne sledzące skrypty typu gemius.js czy tony grafiki w reklamach zwalniają oglądanie strone, bez reklam jest po prostu szybciej
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.22
Topsites naprawdę mocno przyspieszyły, brawo! OK
[#8] Re: Odyssey Web Browser 1.22
Czy tylko u mnie nie działa zmiana rozdzielczości dla miniaturek topsites? Zarówno w wersji 1.21 jak i w 1.22.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 12:19:44 przez deez
[#9] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@michal_zukowski, post #6

Mi kiedyś adblock zablokował coś potrzebnego i jak wyłączyłem to już nie włączałem :)
[#10] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@deez, post #8

Nareszcie topsites działa dobrze. U mnie też nie widać różnicy w zmianie rozdzielczości miniaturek w topsites.
[#11] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@michal_zukowski, post #6

Strony na które wchodzę nie są specjalnie przeładowane reklamami. Poza tym mam jakieś takie poczucie, że w ten sposób trochę jakby płacę za udostępniane mi bezpłatnie treści. A na strony, które ociekają reklamami i tak nie wchodzę, bo nic mnie tam nie interesuje. Bardzo dawno temu odizolowałem się od świata kreowanego przez politykę, sport, onet, gazetę, wp... Ja nawet nie wiem kto jest teraz premierem. Kiedyś zrobiłem to testowo i tak mi się spodobał taki stan, że postanowiłem go przedłużyć na czas nieokreślony. :)

Z reklamami mam nawet taki odwrotny problem. Używając RaspberryPi podłączonego do TV oglądam czasem wybrane programy na VoD (np. "Automaniak", "Legendy PRL", "Moto-ON" na TVNPlayer). I źle się czuję z tym, że nie mam tam reklam (tak jak to jest podczas oglądania przez stronę www). Bardzo chętnie przeczekałbym te 2-3 minuty na początku i "zapłacił" w ten sposób za treści, które mnie interesują.

A tak w ogóle to ja tych reklam nie widzę. :) Mam w oczach filtr, który sprawia, że treści reklam do mnie nie docierają. Zwłaszcza na stronach www. Ja nie potrafię przypomnieć sobie ani jednej reklamy jakie widuję na stronach.
[#12] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@deez, post #8

Czy tylko u mnie nie działa zmiana rozdzielczości dla miniaturek topsites?

U mnie działa, na 1.21 też działała.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 18:19:14 przez Tom3k
[#13] Re: Odyssey Web Browser 1.22
ja nie zauwazylem problemow ze "stara" wersja.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 18:34:51 przez fazior
[#14] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@Tom3k, post #12

Może tak jak w przypadku topsites też jest to od czegoś uzależnione, od jakiegoś ptaszka w prefsach. Stąd u jednych jest ok, u innych nie.
[#15] Re: Odyssey Web Browser 1.22

@recedent, post #4

Jest już dostępna wersja 1.23.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem