Komentowana treść: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
[#1] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
A co to za przejściówka?
[#2] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
Fajna gratka dla tych, co nie muszą trzymać joya w ręcepomysł Cena nie za niska, ale może jest dobrej jakościpomysł
[#3] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
Cena masakra ale życzę powodzenia w sprzedaży.
[#4] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@glichtanski, post #1

[#5] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@mailman, post #4

I dlaczego jest to potrzebne tylko w A600?
[#6] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@ITU, post #3

Zgadza się co do ceny, dziś sobie zafundowałem zewnętrzny ''magazyn" 2 TB Seagate za 60 ft, więc cena bardzo zbliżona. Ale ostatnio zauważyłem wysyp drogich dżojów, myszi klawiatur...
[#7] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@glichtanski, post #5

Chyba dlatego że wtyczka db-9 w pełnej obudowie (z wkrętami) nie zmieści się w amidze 600 bo będzie zawadzać o krawędź obudowy link :) Kwestia dorobienia przelotki.
[#8] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@ITU, post #3

Jeżeli wygląd nie myli i są tak twarde jak Joysticki z maszyn, z salonów Arcade, to cena w cale nie jest taka zła. Kupujesz takie cudo i się nie martwisz przez wiele lat że coś siądzie, nawet przy MK II.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 21:44:37 przez flops
[#9] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@flops, post #8

Jeżeli będą miały taką wytrzymałość. Z tego co pamiętam zdjęcia na execu to na oko na jakąś super wytrzymałość bym nie liczył. No, ale mogę się mylić. Jak dla mnie cena za duża, gdyby były dwie gałki i możliwość gry we dwóch naraz to ok.
[#10] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
GLUPOTA, polecam tansze joye arcadowe dedykowane do segi/snesa (sam mam taki z koncowka sega/snes), programowalne przyciski i jak najbardziej dzialajace z amiga...
[#11] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
Prawdziwy hardkor, jak z początków komputeryzacji.
Drogi, brzydki, przerośnięty i przede wszystkim nieergonomiczny.
Chyba, że da się go zabudować w desce rozdzielczej traktora albo kopary,
wtedy to inna bajka ;)
[#12] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@rePeter, post #11

Równie dobrze mogli to zbudować na desce do prasowania.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 11:02:49 przez glichtanski
[#13] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@rePeter, post #11

Z tą ergonomicznością to możecie się zdziwić i to bardzo bo liczy się precyzja i szybkość reakcji. Dwadzieścia lat temu odkryłem że do precyzyjnego i szybkiego sterowania nie nadają się wybajerzone wielkie drążki z wyprofilowanymi uchwytami na palce i kilkoma przyciskami fire na drążku tylko małe gdzie trzema czy dwoma palcami sterujesz drążkiem a przycisk fire znajdujący się na podstawie obsługujesz lewą ręką. Co ciekawsze potrafiłem to udowodnić na grach proponowanych przez zwolenników ściskania joya w dłoni.


Pozdrawiam
[#14] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
to tylko kolejny przykład wpisujący się w moją tezę o strzyżeniu naiwnych konsumentów pod osłoną "retrogamingu" według schematu

wypuść jakiś mało potrzebny produkt
wmów graczowi, że tego potrzebuje
dodaj jakąś grafikę z lat 80. i 90. i nazwę retro/vintage/oldschool

make profit

ciekawe, czy będzie zniżka jak się kupi również obudowę do ACA500 za 40 euro

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 15:23:57 przez charliefrown
[#15] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@charliefrown, post #14

Pewnie, najlepiej nic nie robićpomysł
Jak by kosztowało 10 zeta, to by pasowało, co?pomysł
Jak ktoś ma kasę i chęci na takiego joya, to sobie kupi i tyleOK
Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby nie wiedzieć do czego joystick służy:D
Jeśli jest to dobrej jakości urządzenie, to cena nie jest wysokapomysł

To jest urządzenie dla retro komputerów, to lepiej go powiązać z grami z tam tej epoki, jak np. z grami z nowej AmigiOK

Pewnie ci łyso, że ktoś sobie coś tam zarobi:D

Jak gadał mój nauczyciel z PO: "masz głowę i ch** to kombinuj"OK
[#16] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@parallax, post #15

Ech, może zanim napiszecie głupoty na temat arcade joy'ów/stick'ów, poczytajcie najpierw co nieco bo tak się składa, że biją na głowę każdego joya, nie tylko wygodą użytkowania ale przede wszystkim trwałością. Proponuję zapoznać się ze stroną www.kowal.itcom.pl
Nie trzeba wydawać 60 euro na takiego joya, wystarczy kupić "gałę", kilka buttonów, jakiegoś taniego joypada/gamepada co by wyjąć z niego elektronikę i wpakować to wszystko w jakąś skrzynkę i mamy sprzęt nie do zdarcia ;) Kto grał na automatach arcade ten wie o co chodzi.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 19:03:55 przez Madman
[#17] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@Madman, post #16

Pewnie, że można sobie samemu zmotaćpomysł To jest dla tych, co chcą sobie kupić gotowegoOK
[#18] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@charliefrown, post #14

Muszę się zgodzić z Paralexem (a na łamach PPA, nie zdarza się to często użytkownikom). Traktowanie ludzi (nas) za idiotów, którzy się dadzą skroić z każdego ciężko zarobionego PLN, to 'jechanie po rajtuzach'. Każdy ma mózg i w zależności co potrzebuje (dla mnie zdarza się, że często wolę zapłacić więcej za coś dobrej jakości, albo za to że mam to od ręki, zamiast się bujać nie wiadomo ile z dostawą), wybierze to co mu odpowiada. Robienie pieniędzy, na retro, czy na czymś innym nie jest przestępstwem. Jest popyt, to jest i podaż. Nie ma popytu, to za raz nie będzie produkcji. Więc najlepiej niech nic nie produkują, a jak się połamią wszystkie stare joye to swoje retro zabawki powyrzucamy. Nie mówię, że trzeba kupować wszystko co się pojawi, ale dobrze jest mieć dystans i spojrzeć też z drugiej strony, np. od strony producenta.
Nie każdy ma zdolności manualne, nie każdy ma sprzęt potrzebny choćby do lutowania kabli, nie każdy ma nawet miejsce na takie rzeczy i ochotę też (że ja, czy Ty zrobimy to sami, nie znaczy, że każda inna osoba też). Jak ktoś mieszka w apartamentowcu, przytula ileś set złotych, rubli, dolarów, czy talentów na dniówkę i przy tym jest fanem retro, który chce mieć czerwony bajerancki retro joy, to sobie go kupi. A jak stwierdzi, że za drogo (bo ludzie z pieniędzmi też mogą mieć rozum - przeważnie dzięki niemu je mają), to zgłosi się do dobrego samarytanina z PPA i poprosi go, żeby mu taki joy za free poskładał (przecież dobry samarytanin ma mnóstwo czasu i nie potrzebuje pieniędzy...).
Jak producent tego Joya kupi sobie Ferarri z krojenia AmiOwiec (no bo jak na retro goli się tak jeleni, to za rok na bank nazbiera), to napiszcie do mnie, bo chcę to zobaczyć OK
[#19] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@Madman, post #16

A możesz mi tak zdradzić, gdzie w Polsce można taką gałę kupić? Chętnie bym to uczynił i zrobił do Amigi takie coś. W przypadku Amigi to nawet elektronika potrzebna nie jest. Tylko gała i dwa przyciski. Jeżeli do PC lub do Mosa byśmy chcieli - to fakt -- potrzebna jest elektronika.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 22:09:31 przez gilban
[#20] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@glichtanski, post #1

Moim skromnym zdaniem wystarczy zwykły przedłużacz joy / mysz z wtyczką bez śrubek czyli taką odlaną z formy. Jestem pewny, że wielu użytkowników taki ma. Czasami ktoś ma zdezelowany dżojstik "dawcę organów" i można wykorzystać od niego przewód z taką właśnie wtyczką dolutowując na drugim końcu przewodu odpowiednie gniazdo DB 9 męski. Link poglądowy.
[#21] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@parallax, post #15

"Trzeba być naprawdę naiwnym, żeby nie wiedzieć do czego joystick służy"

no coz, ja doskonale zdaje sobie sprawe z roznicy pomiedzy joyem a kontrolerem arcade, Ty jak widac nie do konca. Nie zmienia to faktu, ze cena jest kosmiczna. Znam co najmniej 2 alternatywne rozwiazania za ulamek ceny:

- przejsciowka psx i kontroler arcade
- sega genesis/megadrive arcade power stick - nie wymaga jakiejkolwiek przejsciowki, na allegro czesto za kilkadziesiat zlotych, jakosc i ficzery lepsze od tego z retroami

http://segaretro.org/File:ArcadePowerStick_MD_JP_6B.jpg
[#22] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@charliefrown, post #21

http://segaretro.org/File:ArcadePowerStick_MD_JP_6B.jpg


To na linku to nowomodny układ dla leworęcznych, normalnie steruje się prawą łapką drążkiem a lewą przyciskiem/przyciskami.


Pozdrawiam
[#23] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@charliefrown, post #14

to tylko kolejny przykład wpisujący się w moją tezę o strzyżeniu naiwnych konsumentów

Pffff, też mi odkrycie....

Przecież cały handel polega na zarabianiu na klientach.
Kariery (i pieniędzy) to ty kolego nie zrobisz. Ale co tam.
Wracam do wystawiania faktur (pracuję w firmie handlowej) i strzyżenia klientów. Końcówka roku i plan trzeba zrobić.
[#24] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@charliefrown, post #21

Jak by Arcade Evolution kosztował 20 zł, to dla kogoś też by to była cena kosmiczna, bo wolałby chleb kupićpomysł Albo nic, bo taki skneraOK

Ja np. a allegro i z tego typu stron nie korzystam i wolałbym dołożyć 200zł i kupić Arcade Evolution, może faktycznie jest to solidny kontroler. Jeśli by się to okazała kicha, to bym się z tym pogodziłOK Kupowanie niesprawdzonych rzeczy przez neta, to jednak niewiadomapomysł
No i to jest nowepomysł


Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 11:04:12 przez parallax
[#25] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com

@gilban, post #19

A możesz mi tak zdradzić, gdzie w Polsce można taką gałę kupić? Chętnie bym to uczynił i zrobił do Amigi takie coś. W przypadku Amigi to nawet elektronika potrzebna nie jest. Tylko gała i dwa przyciski. Jeżeli do PC lub do Mosa byśmy chcieli - to fakt -- potrzebna jest elektronika.

W Polsce może być z tym problem. Trzeba poczytać na stronie Kowala, warto też zajrzeć na forum emu.makii.pl (dział emulacji automatów arcade, jest tam wątek o arcade stickach) i backdash.pl do działu kupna/sprzedaży, ludzie często tam sprzedają części, czasem też gotowe arcade sticki przez siebie wykonane sprzedają ale również robią grupowe zakupy (jak tutaj z WHDLoad, itp.) z zagranicznych sklepów aby znacznie obniżyć koszty ;) Ja kupowałem części na www.arcadeshop.de i zasadniczo mogę powiedzieć, że mam taką "gałę" i 6 przycisków na zbyciu choć tak naprawdę nie wiem jakiej dokładnie są marki bo zostały wyjęte z http://dx.com/p/qanba-q6-usb-arcade-fightstick-joystick-controller-for-xbox360-pc-black-91499

Tu http://dx.com/s/arcade+joystick są tanio rzeczy choć z dx.com trzeba czasem i miesiąc czekać na przesyłkę ale za to jest śmiesznie tania. Można i gotowe, dobre arcade sticki kupić (Qanba, MadCatz, itp.)
[#26] Re: Arcade Evolution w ofercie AmigaKit.com
Posiadam ten dżojstik od niedawna i powiem tylko tyle -bajka, jak przesiadka z malucha do ferrari. Wiadomo o gustach się nie rozmawia, są zwolennicy różnych rodzajów tych urządzeń, można dojeżdżać stare albo bawić się w MacGyvera. Nie chcesz nie kupujesz ale wybór masz zawsze Więcej napisałem tutaj : link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem