Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.16
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.16
no i dobrze OK
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.16
Ja tam ostrze pazurki na nową wersję Timberwolf, która to przeglądarka jest u mnie (i wieeeeelu innych) numerem jeden na AmidzeOK Ale nie neguje OWB, bo lepiej jak jest wiele różnych przeglądarek jak tylko jedna czy dwieOK
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@parallax, post #2

Ja tam ostrze pazurki na nową wersję Timberwolf

A na czym odpalisz tego Timberwolfa, przeca na A500 to nie zabangla :D
Zapomniałeś żaróweczki
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.16
http://html5te.st/6c4f8c1d47502553

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 11:50:57 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@waldiamiga, post #3

Jak wiadomo nawet na Sam Timberwolf niezbyt szybko chodzi, więc chyba wielu użytkowników OS4 skorzysta z tego OWB.
Ja się wczoraj bawiłem najnowszą wersją OWB dla Morphosa i byłem pozytywnie zdziwiony jak fajnie chodzą filmy osadzone na stronach - dzięki obsłudze taga Video. Z ciekawości, czy wersja dla OS4 go obsługuje, czy to się pojawiło w źródłach dla MOSa później? A jak wygląda sprawa z Timberwolfem? Chodzą pod nim filmy? .... pytam bo nie wiem....
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.16
AOS4 próbuje dogonić MOSa :)
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.16
Oby szybko użyli MOSowej wersji 1.20, bo z tego co pamiętam to chyba ona dosyć znacznie przyspieszyła.
[#8] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@wali7, post #5

Oczywiście, że skorzysta. Już stara wersja była wybierana przez wielu z zachodu. U nas gorzej bo nie było PL literek, a od jakiegoś czasu po krótkiej chwili zamrażał cały system. Teraz jest dużo lepiej, chociaż troszkę wolniej, chyba.
Bardzo dobra robota...
Streaming video jest w bounty dopiero. TW wyświetla filmy ale parę klatek na sekundę. Nie ma co liczyć zresztą na coś więcej niż 360p (SAM440) i 480p (SAM460).
[#9] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@pini, post #8

No to fajnie.
Ja po niedawnej pyskówce MOS vs OS4 na temat rzekomej badziewności OWB zwątpiłem. Jak jest status OWB? Bo szukałem strony projektu, ale na oryginalnej stronie OWB od dawna nic się nie dzieje. Czyżby zmiana części nazwy z Origyn na Oddysey oznacza również, ze wszystko to robi fab i dla systemów amigowych właśnie on bezposrednio wszystko importuje z WebKita? Po ostatnich paru update'ach znowu wierzę w OWB i zakonotowałem sobie, że amigowy OWB już całkowicie oderwał sie od pierwotnego OWB i wciąż się rozwija :)
Co do filmów, to przeciętne filmiki na stronach pod PowerBookiem G4 1.5 GHz śmigają bez żadnych przycięć, zarówno na stronie, jak i fullscreen. Jak podasz jakieś linka, które pod OS4 chodzą dobrze/średnio/źle, to mogę sprawdzić jak chodzi u mnie.
Ale skoro wersja dla Morphosa wciąż się rozwija, to użytkownicy OS4 też pewnie dostaną nowsze wersje. A jak polskie literki teraz?
Nawiasem mówiąc, Kas1e jest przykładem człowieka pozytywnie rozumiejacego nowoczesne amigowanie i przyjazną współpracę: poproszony o to zrobił Morphosową wersję FPSE (na podstawie swojego portu dla OS4), a teraz przygotowuje porty OWB dla OS4 ze źródeł Morphosowych. Więcej takich ludzi nam trzeba, po obydwu stronach OK

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 12:59:57 przez wali7
[#10] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@wali7, post #9

Pomylilo ci sie. Autorem fpse jest Amidog i wersję pod morphosa skompilowal na swojej amidze classic.
[#11] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@michal_zukowski, post #10

kurcze, byłem przekonany że to kas, a czy przypadkiem on nie zrobił czegoś dla MOSa? Czyli to Amidog jest pozytywnym przykładem współpracy.
a o ile mnie pamięc nie myli, to też miałeś w tym udział w tym porcie dla MOSa :)

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 13:40:44 przez wali7
[#12] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@wali7, post #9

Właśnie piszę z nowej wersji przeglądarki OWB 1.16 i jak widać polskie czcionki są dostępne.
Po zainstalowaniu programu OWB dalej nie mogę oglądać filmów na YT (fotka).

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 14:59:39 przez Leon
[#13] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@Leon, post #12

A nie da się przestawić na HTML5? Pod Morphosem, jeśli dany serwis pozwala na używanie HTML5 to filmy działają.
A jak wygląda sprawa z Timberwolfem? Pod nim działają filmy, czy też nie?
[#14] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@Leon, post #12

OWB pod MorphOS-em korzysta jeszcze ze skryptów oraz FFmpeg i Swfdec Flash Playera, bez tego ostatniego jest tak jak pod każdym innym systemem z odtwarzaczem wideo HTML5 YouTube bez Flash Playera.
[#15] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #14

Ciekawe, swfdec nie mam, a mimo to działają mi filmiki na YT.
[#16] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@deez, post #15

Na 1.17 bez swfdec losowo, chociaż filmiki na YT z VEVO to nawet z swfdec i od wersji 1.21 z pseudo-flashem znowu nie działają.
[#17] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@wali7, post #9

Literki PL działają, można pisać. Lokalizacja jest sp. Ktoś musi zrobić bo zamiast niekt literek jest '?'
Rzeczywiście było tak, że z czasem, stare MUI OWB, stało się prawie nieużywalne. A w pyskówkach zawsze jest tak, że wyolbrzymia się wady lub zalety. Co do filmów. Nie mam złudzeń, że filmy mogą działać szybciej ale tu sprzęt ma znaczenie. Szkoda nawet testów bo z mojej SAM440 niewiele w tym temacie można wycisnąć. Najszybsze co może być to MPlayer lub DvPlayer. Przeglądarka ich nie przeskoczy a tu mogę sobie pozwolić maks na 480p.


@Leon
Kod playera HTML5 audio/video nie został uwolniony, dopiero po osiągnięciu bounty. Po co sprawdzać bez sensu youtuba? Czytać! Przy pomocy skryptu ze strony Faba można filmy nagrywać.
Do oglądania mamy b dobrego smTube pod Qt ale fajnie byłoby mieć wszystko w przeglądarce.

Jeżeli Odyssey nie będzie zamrażał już systemu to będzie najlepszą przeglądarką dla maszyn słabszych niż X1000, pomimo tego że zwolnił. Ponieważ TW nie pisze po polsku to dla polskich użytkowników X1000, możliwe, że też
[#18] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@pini, post #17

pomimo tego że zwolnił

A to ciekawe, bo wersja pod MorphOSa akurat ostatnio bardzo przyspieszyła. Ale to chyba dopiero 1.20.
[#19] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@MDW, post #18

No, a mamy 1.16 z silnikiem z 1.17. Ale teraz bounty przyspieszyło i już chyba nie będzie problemu z 1.21...
[#20] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@MDW, post #18

owb przyspieszył, za to js zwolnil
[#21] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@michal_zukowski, post #20

A jak z tym JITem dla js? Kwota sie uzbierała, kiedy mozna się spodziewać release? Chyba że fab natrafił na jakieś problemy.
[#22] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@wali7, post #21

JIT dla js robi Bigfoot nie Fab :)
[#23] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@Drako^BB, post #22

Robi? To jeszcze nie zrobił?!? Minęły już dwa miesiące! szeroki uśmiech
[#24] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@parallax, post #2

Timberwolf jest niestety "ciężki" zwłaszcza dla starszych płyt z serii SAM. Na SAM440ep używanie obecnych wersji wymaga dużo cierpliwości i samozaparcia. Na klasykach poza odpaleniem z ciekawości (ach ten dreszczyk emocji czy w końcu się odpali po x minutach czy jednak wywali Grim Reaper'a) jest nie używalny o co zresztą trudno go winić zwłaszcza w przypadku A4000 gdzie CyberStorm PPC daje tylko 128MB pamięci max. Ale nawet większa ilość RAM nie rozwiąże problemu że FireFox nie był projektowany pod komputery sprzed 20 lat. Pozostaje więc SAM460 lub X1000 a to jest tylko procent całej społeczności AmigaOS 4.x. Zresztą na SAM460 też nie działa rewelacyjne szybko. Dlatego każda nowa wersja OWB lub innej szybko i stabilnie działającej przeglądarki jest dobrą wiadomością. Ze względu na olbrzymi rozrzut mocy obliczeniowej sprzętu na którym można obecnie uruchomić AmigaOS 4.1 potrzebna jest konkurencja dla Timberwolfa.
[#25] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@deez, post #23

Spokooooojnie !! to tylko i aż " dwa tygodnieee " - amigowe he, he
[#26] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@Drako^BB, post #22

Kurcze, kolejna wtopa z programistami ;)
Byłem przekonany że to fab robi. Sprawdziłem na stronie bounty... jak przypuszczałem, Drako ma rację :)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 02:01:28 przez wali7
[#27] Re: Odyssey Web Browser 1.16
Ciekawe czy dużo trzeba zmienić żeby http://rollapp.com zadziałało na OWB. Fani LibreOffice mieliby to wreszcie pod MorphOS i AmigaOS4, bo pojawił się w tej usłudze. W tej chwili przy próbie odpalenia na OWB 1.22 pod MOSem pluje się coś o zoomie (trzeba przestawić w OWB przedstawianie się jako Chrome, Firefox albo Safari). Ja do takich fanów nie należę, bo wystarcza mi GoogleDocs ale niektórzy potrzebują bardziej rozbudowanych pakietów biurowych i może byłoby to jakieś rozwiązanie. Jest jeszcze applowy iWork (Pages, Numbers, Keynote), który w wersji webowej na OWB działa. Niestety tak wolno, że raczej nie da się tego używać (na G4 1,67GHz).

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 13:08:28 przez MDW
[#28] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@MDW, post #27

" niektórzy potrzebują bardziej rozbudowanych pakietów biurowych"

No tak, te online to nie to samo co oprogramowanie zainstalowane w OSOK
No i też dochodzi uzależnienie od połączenia internetowego, także te online nie są za dobre do profesjonalne, czy też półprofesjonalnej pracypomysł Tak coś napisać na szybkiego, to tam może być taki onlineOK
[#29] Re: Odyssey Web Browser 1.16

@parallax, post #28

Tak samo uważam. Chmurka jest fajna ale tylko gdy się jej używa tak jak ja. A ja nie potrzebuję niewiadomo czego robić w "ofisach". Powiem nawet w tajemnicy, że bardzo nie lubię pakietów biurowych i czekam na jakąś rewolucję w tej dziedzinie. Aż ktoś zrobi coś co nie będzie większą albo mniejszą kopią istniejących rozwiązań. Coś co na nowo zdefiniuje pojęcie "pakiet biurowy". :)

Oj, ale offtopic zrobiłem. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem