Komentowana treść: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta
[#1] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta
Wiadomo coś o wersji dla MorphOSa?
[#2] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@waldiamiga, post #1

Wystarczyło przeczytać wpis na blogu Almosa, cyt.:

"Unfortunately, I have no idea how to compile the sources for other platforms than AmigaOS4. If you feel like you know enough about how to compile these sources please get in touch with me. I am looking for MorphOS, MacOSX PPC, Linux PPC versions especially, but any other supported platforms are welcome."
[#3] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #2

please get in touch with me


Zatem skąd wiesz, czy np. Fab już nie pracuje nad rilejsem?
[#4] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@recedent, post #3

Skoro pytasz to pewnie wiesz. Zresztą nie widzę powiązania pomiędzy moją odpowiedzią na zadane pytanie, a tym co piszesz - przytoczyłem tylko słowa autora kompilatora. Swoją drogą nie jest to temat moich zainteresowań.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 10:59:52 przez Lokaty
[#5] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #2

Źle się wyraziłem w pierwszym poscie: chodziło mi o to czy ktoś z "naszych" już pracuje nad tymi źródełkami.?
A jak to działa na Amiga OS4.x?
[#6] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta
Dobra wiadomość, trzeba będzie pomęczyć Faba trochę ;)
[#7] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@waldiamiga, post #5

Na klasyku bałbym się odpalić.
Ktoś z chłopaków pewno przetestuje i się podzieli wrażeniami.

Edit: Na amigans.net tlosm już się podzielił wstępnymi wynikami. Wygląda to obiecująco.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 11:22:46 przez Lokaty
[#8] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #7

No, wreszcie. Ciekawe kto zrobi port dla MOSa.
Cieszę się, że coś wyszło ze wspólnego Bounty.
[#9] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@wali7, post #8

Również mnie to cieszy. Kolejny krok, aby móc bardziej się oderwać od klasycznego sprzętu. Na co najbardziej liczę to dostatecznie szybkie działanie starszych dem pod 060, jednak do tego zapewne trzeba będzie poczekać, aż wersja finalna dojdzie do skutku. Miejmy nadzieję, że nowszy sprzęt (może poza X1000), który obecnie jest dostępny będzie wystarczająco szybki, aby temu podołać.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 12:48:14 przez Lokaty
[#10] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #9

Wersje UAE bez JIT na G5 chodzi mniej więcej z prędkością szybkiego 68030. Do 68060 jeszcze sporo brakuje, ale większość klasycznych dem juz mozna odpalić. Nawet tych nieco bardziej wymagających. Pewnie na X1000 jest podobnie.
Z JITem powinno być rewelacyjnie.


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 13:43:46 przez wali7
[#11] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #7

Na klasyku bałbym się odpalić.


Nie jestem w temacie, to na klasyku też trzeba emulować kości graficzne i paule?
[#12] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Używając UAE tak.
[#13] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #11

Pewnie tak. Pod klasykowym mosem napalm zapierdzielal jak szalony- odpalalem. Pod "systemem amigi" os4.0 nie dzialal wogole.
[#14] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@fazior, post #13

Pod "systemem amigi" os4.0 nie dzialal wogole.


Używając [url=Pod "systemem amigi" os4.0 nie dzialal wogole.]tego[/url] podobno ;) zadziała.
[#15] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #14

Podobno, nie posiadam i nie zamierzam posiadać, oszukano mnie.
Skłamałem, posiadam 4.0, w oryginale. nie wiem gdzie toto lezy i nie mam zamiaru szukac, no chyba ze jakis obronca dobrego imienia "systemu amigi" chce kupic i spalic toto w piecu.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 16:22:47 przez fazior
[#16] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@fazior, post #15

Sorki, miałem podać tego linka. Chociaż znając "twoją historię" będziesz nadal "płakał i marudził" jak pięciolatek.
@Moderacja - nie uważacie, że 20 minut to trochę krótko na edycje posta? Nie chciałem, ale dlatego naprodukowałem kolejnego.
[#17] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@wali7, post #10

Noooo przetestowane nawet obiecująco to wygląda choć pewnie można jeszcze coś poprawić z szybkośćią i zajętością procka. Żałujcie że nie macie. No i trzeba odnotować fakt że to AmigaOS ma pierwszy JIT PPC OK
A przy okazji krótka recka tej gry Solid coś tam, co niedawno wyszła. No nie do takiej pikselozy ja już nie wróce nie wyobrażam sobie tego na dzisiejszym 40 calowym TV MASAKRA
[#18] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@Lokaty, post #16

:) pieciolatek powiadasz. Sorry nie chcialo mi sie czekac piec lat na pacza /2011 z tego co widze/ i patrzec w boingi - toz na to licencje ma ten "system". Ja toto kupilem od razu, po wypuszczeniu przez łysych belgów.


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 19:03:17 przez fazior
[#19] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@TomK, post #17

A przy okazji krótka recka tej gry Solid coś tam, co niedawno wyszła. No nie do takiej pikselozy ja już nie wróce nie wyobrażam sobie tego na dzisiejszym 40 calowym TV MASAKRA

Zupełnie dobra grafika, włącz sobie scanlines w UAE i ewentualnie zmniejsz wielkość ekranu.
[#20] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@TomK, post #17

Eeee tam, od razu było wiadomo, że będzie najpierw dla OS4. W końcu na ten system było to zgłoszone bounty. Dopiero potem doszła propozycja wsparcia finansowego ze strony niebieskich w zamian za zapewnienie przenośności między amisystemami.
[#21] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@TomK, post #17

JIT PPC dla E-UAE to może i owszem, ale nie JIT PPC (bo np. w MOS-ie Trance jest od baaardzo dawna / w OS4 to się chyba Petunia nazywa).
[#22] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@MaaG^dA, post #21

Petunię też robił Álmos Rajnai. Wąska specjalizacja Jak to się wszystko opiera na garstce tych samych osób, niestety...
[#23] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@adam_mierzwa, post #22

Fajnie, że wreszcie JIT się urealnia

to się wszystko opiera na garstce tych samych osób

Bo to powinien być jeden system, ale jak każdy robi "sobie" to wyszło jak wyszło..
[#24] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@MaaG^dA, post #21

Ech oczywiście ale kontekst się liczy. Mam nadzieję że wiesz co to jest?
[#25] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@wali7, post #20

Co nie umniejsza faktu OK
[#26] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@TomK, post #25

Wersja dla MorphOS już istnieje, wkrótce zostanie udostępniona.
[#27] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@recedent, post #26

No i super. Tak szybkiego działania to się nie spodziewałem. OK
Ciekawe jak szybko pójdzie na G5. Jak tylko port zostanie upubliczniony, to potestuję na G4 i G5.
[#28] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta
O, jeżeli ruszy na A1200 z AOS4.0, to przetestuję jakiegoś Breathlesa albo Alladyna i wrzucę film na YT. :)
[#29] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@recedent, post #26

I to jest bardzo dobra wiadomość.OK
[#30] Re: E-UAE z JIT dla PowerPC - pierwsza beta

@wali7, post #10

U mnie sysinfo raportuje około 2x razy prędkość A4000 na G5 2.7 - a u Ciebie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem