Komentowana treść: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
[#1] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
Yeahh, fajny szpil.
[#2] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@waldiamiga, post #1

Gra powinna też ruszyć na ECS w 64 kolorach (EHB) OK
[#3] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
Ej no! Tak nie może być. Kiedyś człowiek grał we wszystkie części Dooma i amigowe Breathlesy, TKG, GenetikiSpajsy, a teraz to już nie można się w tym wszystkim połapać. Ehhh...

:P
[#4] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
Wreszcie coś innego niż setny port Dooma czy Wolfa.
[#5] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@PopoCop, post #4

A co ci się nie podoba w portach Dooma? Co nowszy to wolniejszy od poprzedniego i wymaga 060. Prawie jak Quake :D
[#6] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
przydał by się port do tego link
[#7] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@Dorian3d, post #6

albo porządny port dosbox'a :)
[#8] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@Dorian3d, post #6

OK
[#9] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@Dorian3d, post #6

A są dostępne źródełka?
[#10] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@waldiamiga, post #9

Nie wiem ale coś takiego znalazłem
link


Nie chodzi o zupełnie nowy, napisany od podstaw produkt, ale uczynienie hitu z 1997 roku bardziej „zjadliwym” w czasach o wiele wyższych rozdzielczości i zaawansowanych efektów. Bez kombinowania (emulatory, modyfikacje) powinniśmy móc grę także po prostu uruchomić na komputerach PC lub Mac, a niewykluczone są wersje na inne popularne platformy. Jace chciałby również postawić serwer, zbierający dane o liczbie zabitych w Blood, ilości odkrytych sekretów czy czasie ukończenia poziomów, co powinno rozbudzić rywalizację wśród graczy. Będą klany, dojdą też osiągnięcia — także w najlepszych mapach zrobionych przez fanów. Wszystko z kieszeni Jasona.


Ostatnia aktualizacja: 01.01.2014 16:54:59 przez Dorian3d
[#11] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@Dorian3d, post #10

Nie pamiętam ale chyba blood jest dostępny na doomsday engine
Stare gry nabierają nowej jakości...
Oto przykład
[#12] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@waldiamiga, post #1

Grałem kiedyś w ROT'a pod dos'em na 486.
Nie podobało mi się zupełnie. Straszne nudy.
[#13] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@dar02, post #12

Nie jest taka zła, no i będzie co testować :D
[#14] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@dar02, post #12

Kolejny FPP na Ami... i to dość przeciętny. Po 20 latach nadal ktoś chce udowadniać, że się da ? ;)
[#15] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@lda, post #14

Od przybytku głowa nie boli :)
[#16] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@KJB, post #15

boli boli
[#17] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@sigma2pi, post #16

Nie o C2H5OH tu chodzi
[#18] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@lda, post #14

Że się da to już chyba w 1993 roku udowodniono.
Robi się po to:
Od strony twórcy portu:
- zdobywa szacunek naszej społeczności (jak widać nie wszystkich, ale większości zawsze )
- może się wykazać i zrobić coś fajnego
- rozwija się, może coś stworzyć, bez potrzeby tworzenia grafiki i muzyki od zera, lub zlecania komuś i uzależniania się.
Od strony użytkowników:
- jak znudzi się żaba i inne gierce z lat '90, platformówki itd., to można sobie odpalić fpp i wyżyć się,
- można sobie odpalić na wypasionej A500/A600 lub A1200 i z samej ciekawości zobaczyć jak działa i się pobawić
[#19] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@flops, post #18

Co więcej, skoro da się przenieść takiego FPS, to proszę sobie wyobrazić jakie to gry z PC (DOS/Windows 95/98) mogłyby śmigać na Amidze z AGA i jakimś turbo. Sam chciałbym widzieć na Amidze przykładowo przygodówki w rodzaju "Ace Ventura" bądź "Książe i Tchórz".
[#20] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@Hexmage960, post #19

Sam chciałbym widzieć na Amidze przykładowo przygodówki w rodzaju "Ace Ventura" bądź "Książe i Tchórz"

A źródełka skąd weźmiesz? Napiszesz do autorów o ich udostępnienie? Ludzie portują to co się da, a raczej jakie mają źródła.
[#21] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k
Zamiast portowac kolejna szmire zrobili by jakiegos dedykowanego fps'a pod Amige..
[#22] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@waldiamiga, post #20

Tak, to prawda. Rzuciłem takimi tytułami, bo lata temu troszkę w nie pogrywałem. Chciałem pokazać, że są gry 2D, które mogłyby również zagościć na naszej ukochanej Amidze. Szkoda, że my, jako amigowcy, jesteśmy niejako skazani na łaskę i niełaskę firmy IDSoftware, która jako jedna z nielicznych firm udostępniła źródła swoich gier. Przecież nie samym Quakiem człowiek żyje.

Całe szczęście, że kreatywnych ludzi nie brakuje i mamy teraz Solid Gold, Enemy 2 oraz Putty Squad, choć brakuje mi takiej przygodówki w 256 kolorach ;)
[#23] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@selur, post #21

zrobili by jakiegos dedykowanego fps'a pod Amige..

Nie ma komu tego zrobić, chłopy ledwie robią Solid Gold czy Enemy2.
[#24] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@selur, post #21

Tak jak pisze Waldiamiga, dziś o nowym, dedykowanym fpsie można pomarzyć, możemy liczyć na zapożyczanie pracy innych, jednakże RotT na załączonym filmiku zapowiada się świetnie, nie wiem czemu użyłeś słowa "szmira". Ja chętnie zagram w RotT jeśli gra będzie grywalna na moim sprzęcie.

Dla mnie ważne są i dobre porty i gry dedykowane, nie pogardzę żadną jeśli chodzi dobrze na Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 13:34:30 przez Hexmage960
[#25] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@waldiamiga, post #23

5k euro na bounty i 1.5 roku na realizacje i może być nowy fps na Amigę od podstaw.
[#26] Re: Powstaje port Rise Of The Triad na Amigi 68k

@flops, post #25

Ech tylko po co ... ostatnio popykałem trochę w Strife i Dark Forces na Shapesifterze i stwierdzam, że większość rdzennie amigowych fpp nie dorasta tym grom do pięt... i nie chodzi mi tu o rozdzielczosc, czy ilosc fps, tylko o rozmach produkcji, wielkosc gier, oprawę (ilosc tekstur, postaci,), możliwosci interakcji z otoczeniem, featursy typu chociażby możliwość zapisu gry w dowolnym momencie, dowolność w konfiguracji sterowania... Oczywiście są amigowe chlubne wyjątki, vide obie części Alien Breed 3 D, ale nawet one były z wiadomych względów sciskane do rozmiaru bodajże 2-3 dyskietek, podczas gdy wspomniane przeze mnie gry, które są z tego samego okresu to całe megabajty oprawy i fabuły... dlatego teraz bardzo się cieszę z każdego nowego portu ... tak samo jak Putty Squad, Enemy2 i Solid Gold

edit: że o Duke 3d nie wspomnę :)

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 20:11:49 przez twardy
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem