Komentowana treść: Moduł USB do kart X-Surf-100
[#1] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100
Te 100 euro to za moduł USB czy za rozszerzenie Chip ?
[#2] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100
Super wiadomość moduł usb poszukiwany !
[#3] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100
Zaraz, czyli jest to de facto moduł usb na port zegara? Dobrze rozumiem ?
Czyli powinien działać bez X-Surfa-100 lub na starym X-Surfie (tez ma port zegara) ?
[#4] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@pawelini, post #3

Tak na to wygląda
[#5] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@pawelini, post #3

eh coś mi podwójnie wysyła

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 21:04:07 przez Dorian3d
[#6] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100
uzyskanie maksymalnie szybkiego dostępu do pamięci na poziomie 3,5 MB/s - nawet podczas pracy na Workbenchu w 16 kolorach.

No niezły transfer jak na Amigę ! OK
[#7] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@pawelini, post #3

W takim razie w A600 z A604n i A1200 chyba też ().
[#8] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Voyox, post #6

Jeśli to się uda, to będzie to niesamowity kop dla tego komputera... a przynajmniej dla tych prawie 30-letnich modeli. Przecież to prędkość Zorro 2!

@Dorian3d
Poprawione OK



Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 21:19:33 przez _arti
[#9] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@_arti, post #8

dzięki
[#10] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@pawelini, post #3

Tak, wg przesłanych informacji karta będzie miała - jak mniemam - możliwość podłączenia pod port zegara (w A1200, i rozszerzeniach, które takowy port posiadają np. ACA500), jak i pod fast port, który posiada karta X-Surf-100.

Cena 100 EUR (magiczna bariera jak pisze Jens) jest szacowana dla rozszerzenia pamięci - ale to wstępny szacunek i jeżeli projekt dojdzie do skutku, to może ulec zmianie.

Co do ceny modułu USB, to Jens nie dał jasnej odpowiedzi (nawet szacunkowej), bo jak napisał trwają prace nad oprogramowaniem, a wypłata dla programisty ma swoje odbicie w końcowej cenie produktu.
[#11] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #10

Tego rozszerzenia 1MB CHIP jestem ciekaw - musi mieć zapas Supe Agnus'ów (8375) ew zaimplementować go w FPGA. Stawiam na to drugie.
I ta szybkość - zapis danych z FAST do pamięci CHIP to jedno, a przetwarzanie tych danych przez układy OCS/ECS to co innego. Tej prędkości zmienić nie może.
No, ale pożyjemy, zobaczymy.
[#12] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #10

Jeżeli ten nowy moduł USB będzie można podłączyć pod clockport np. w A1200. To sobie tak myślę że złącze na X-Surf 100 to też zwykły clockport tylko opis jest inny, to tak dla chłytu matetingowego :)
[#13] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #10

Jeżeli cena tego USB byłaby akceptowalna, to ja bym kupił. Kto wie, czy z czasem bym sobie nie machnął dwóch egzemplarzy, jeden dla ACA500, drugi dla A1200 :)
Cena będzie decydująca. Mam nadzieję, że na przykładzie ACA500 Jens naocznie przekonał się, jak niska cena produktu przekłada się na sprzedaż, tym samym zysk firmy, a na końcu zadowolenie klienta i kolejne zakupy :)

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 22:33:58 przez wali7
[#14] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #10

Jak ten moduł USB będzie gotowy to skuszę się na komplet X-Surt-100 + USB o ile cena mnie nie zniechęci. Może jakiś rabat przewidziany przez producenta?
[#15] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@_arti, post #8

Jeśli to się uda, to będzie to niesamowity kop dla tego komputera... a przynajmniej dla tych prawie 30-letnich modeli
To tak jak dla mnie ten słynny Gain Bolic 6000, więc dla dinozaura jest jeszcze szansa OK

Zorro 2 Myślałem że ono ma więcej, coś około 11 MB/s ? Dobrze jest : dokształcić się czas

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2014 23:26:59 przez Voyox
[#16] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Voyox, post #15

Zorro 3 ma średnio 11MB/s (przy teoretycznych 50MB/s i 150 MB/s* trybie burst - również teoretycznie).

* ) nie dotyczy A3000, która ma ucięty transfer w trybie burst do 20MB/s.
[#17] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@RadoslawF, post #1

W dniu dzisiejszym otrzymałem odpowiedź, że planowana cena ma się zmieścić w 100 EUR, ale to może się zmienić (na wyższą zapewne ). Moduł będzie pracował w trybie High-Speed (domyślnie na złączu występującym na karcie X-Surf-100, bo clockport ma ograniczenia co do szybkości przesyłania danych), ale będzie posiadał możliwość podpięcia jedynie 2 portów USB.
[#18] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #17

"2 portów usb", czyli mozna będzie podłączyć HUBa? Czy będzie to ograniczenie do dwóch urządzeń?
[#19] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Mir3k, post #18

Hub ma właściwie zawsze własny "rozdzielacz" na pokładzie, więc raczej nie będzie z tym problemu.
[#20] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #10

A może Jens zrobiłby GBA 1200?
[#21] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Ender, post #20

Jens jest głównie przedsiębiorcą który robi to, na czym będzie miał zysk.
Nie interesują go morza.
Kasa to kasa. Kość do gara trzeba włożyć. A tracić pieniądze to moga inni.
Bardzo go za to podejście szanuję, bo nie dość że robi sprzęt na którym zarabia, to jeszcze umożliwia innym zabawę w ulubione hobby. OK
[#22] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #17

Będą dwa gniazda, które zapewnią możliwość podpięcia HUB'a USB.

Na GBA1200 by IC raczej nie ma co liczyć. Z tego co się orientuję Chameleon okazał się finansową klapą i nie sądzę, aby była chęć aby powtórzyć taki wyczyn z czymś znacznie bardziej zaawansowanym i pewnie droższym.
[#23] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #17

ehhh... nie wiem dla czego myślałem że X-surf-100 ma port zegara.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 16:40:00 przez pekdar
[#24] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@pekdar, post #23

Może dlatego, że starsze X-Surfy go miały.
[#25] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@ITU, post #17

100 euro dla Niemca to jak dla Polaka 100 zł
z perspektywy Jansa to Tanio

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 17:02:02 przez Dorian3d
[#26] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Dorian3d, post #25

Kupię na 100% jak cena będzie w granicy 100 euro :)
[#27] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@QUAD, post #26

ja kupię co najmniej dwie
[#28] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@Dorian3d, post #27

Też się nad tym zastanawiam, przydało by się USB w A1200
[#29] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@QUAD, post #28

Fajna sprawa
[#30] Re: Moduł USB do kart X-Surf-100

@QUAD, post #28

Dokładnie, po przemyśleniu doszedłem do wniosku, że do ACA500 nie jest mi to potrzebne, ale do A1200 byłoby super. Tak więc czekam na cenę, i jeśli nie przekroczy zbytnio 100 euro to kupuję.

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 22:35:38 przez wali7
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem