Komentowana treść: Sprzętowy emulator stacji dyskietek
[#1] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek
A kiedy wersja na złącze zewn. stacji dysków? :)
[#2] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@pong777, post #1

Taka moc na flopa... co za czasy, ale chyba cenowo wychodzi lepiej od tych HxC floppy emulator ?
[#3] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@Voyox, post #2

lotharka HXC SLIM jest w cenie RaspberryPi, to nie ma o czym tu gadać (sztuka dla sztuki).
[#4] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

(sztuka dla sztuki)

Nie zgadzam się.
Lotharkowy produkt jest bardziej kompletny (sam mam dwa napędy i sobie chwalę), ale stacja na Raspberry Pi ma tą przewagę, że może obsłużyć 4 wirtualne napędy na raz!
[#5] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #3

Tylko HxC jest urządzeniem z jednym konkretnym zastosowaniem, a jak się rapsberry floppy znudzi można sobie zrobić cokolwiek innego ;)
[#6] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@abcdef, post #5

To nie jest argument, jak ci się HxC znudzi to możesz sprzedać i nie musisz go przerabiać na flopa do C64.


Pozdrawiam
[#7] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@RadoslawF, post #6

Argument dobry jak każdy inny, jak ci się rapsberry znudzi też możesz sprzedać. Amigowcowi raczej nie zależy na kompatybilności z syntezatorami, atari itp. itd. więc dodatkowe ficzery nie mają znaczenia. Co za różnica co będzie udawało flopa amigowego, ważne za ile i jak dobrze.
[#8] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@abcdef, post #7

No ale ogólnie i tak jestem za urządzeniem dedykowanym...OK

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 12:12:15 przez Voyox
[#9] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@Voyox, post #8

Nie ty jeden, HxC mam w Amidze a malinkę przy telewizorze, robi za playera divixów i do Amigi nie zamierzam jej wkładać.
[#10] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@RadoslawF, post #9

A mnie brakuj emulacji więcej niż 2 napędów na raz, więc się zastanowię ok, racja
[#11] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@BULI, post #10

A to naprawdę taki problem zmienić dyskietkę w emulatorze ?
No i gry więcej niż 3 dyskowe mają instalery i możesz je odpalać z HD, no chyba że i dzisiaj dysków nie lubisz bo kiedyś nie było cię na taki stać do pięćsetki.
[#12] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek
Niezły absurd. Stacja dysków wielokrotnie szybsza, z wielokrotnie większą ilością RAMu i znacznie lepszymi układami graficznymi od samego komputera. :) No ale tak to dzisiaj jest.
Ciekawe czy dożyjemy czasów kiedy ktoś zrobi z RaspberryPi... kartę turbo do Amigi. :D ;)

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 18:49:43 przez MDW
[#13] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@MDW, post #12

O motorolę 600mhz do A1200
[#14] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@MDW, post #12

Taki sam absurd jak emulowanie (jeszcze nie do końca sprawnie) Amigi 500 na 2 czy 3GHz procesorze ;) Z wszystkimi cycle exact i match a500 speed jednak tak czy siak zdarza mi się, że coś z dźwiękiem chrupnie :P A co do turbiszcza na rapsberry to raczej nie - na same obliczenia mocy by starczyło, ale podejrzewam, że na odpowiednio szybką obsługę peryferii (czyli w zasadzie dołączenie do szyny adresowej, danych i sygnałów sterujących amigi) już nie bardzo.
[#15] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@abcdef, post #14

No Ender ! trzymam kciuki, 600 MHz ---68060--- może nie ale choćby 300 MHz bylby szok i to realnie pod klapką A1200 OK
[#16] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek

@Voyox, post #15

Megaherce nie mają znaczenia, jeśli użytkownicy nie potrafią ich wykorzystać. Przecież możesz mieć PowerPC pod klapką 160-300MHz. To nie jest mało wbrew pozorom.
[#17] Re: Sprzętowy emulator stacji dyskietek
Witam

@kipper2k zainteresował się tym pomysłem i zrobił wzór pcb do a500/a600/a1200. Robi narazie poprawki na płycie i czeka aż w Chinach skonczą się obchody Nowego Roku i otworzą fabryke gdzie wysyla wzory płytek pcb. Będzie je potem sprzedawał.

link do forum: link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem