Komentowana treść: Konkurs na grafikę 3D
[#31] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #25

Z tej opcji niestety trzeba będzie jak najbardziej skorzystać bo na trolla nie ma rady.
[#32] Re: Konkurs na grafikę 3D
Strasznie fajna inicjatywa :) jestem ciekaw wyników - oj będzie się działo :)
[#33] Re: Konkurs na grafikę 3D

@APC74, post #18

Przecież nie ma wymogu, żeby było np. 100 obiektów, każdy z nich miał 1000 polygonów, rzucał cień i.t.p pomysł Zresztą renderowanie można puścić na noc Czasami i prostota może zachwycić pomysł Jak już Ci pójdzie Maxon Cinema 4D, to już jest dobrzeOK
[#34] Re: Konkurs na grafikę 3D

@michalmarek77, post #25

zbierasz ignory jak parallax? pomysł
[#35] Re: Konkurs na grafikę 3D

@_arti, post #8

Malkontenci, no... To źle, tamto źle ;) Tematy amigowe są raz, że nudne a dwa - bardzo ograniczają twórczo. Poza tym, nikt nie broni zrobić pracy o tematyce boing-ballowej.


Ano właśnie, liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Co prawda proponowałem inną formułę gdzie liczyłaby się tematyka a nie narzędzie, ale to nie znaczy, że nie popieram tej.

Jak najbardziej podoba mi się pomysł przypomnienia ludziom jak wyglądały amigowe programy 3D i że to Amiga tak naprawdę sprowadziła grafikę 3D "pod strzechy", dlatego screenshoty z programów są może nawet ważniejsze niż rezultaty. Dobrze będzie pokazać dziedzinę w której Amiga królowała na rynku na przełomie lat 80/90, uświadomić innym, że tych programów było całe mnóstwo i była to cała wielka gałąź rynku dekstop video.

Mam nadzieję, że ktoś użyje mojego ulubionego LightWave, przy którym niejedną godzinę spędziłem w amigowych czasach. Jeśli ktoś chciałby się na to porwać, to polecam kurs z Amigowca lub jeśli komuś niestraszny angielski to wystarczy wpisać w google "amiga video toaster manual". Ja właśnie jakieś dwie godziny temu nieopatrznie wpisałem i po prostu wsiąkłem. Odpaliłem LigtWave 3.5 (czyli wersję z 1994 roku, sprzed 20 lat!) i tylko jakieś pół godziny zajęło mi przypomnienie podstaw. LightWave jest tak intuicyjny, że naprawdę nie ma z tym problemu, co więcej, nawet taka antyczna wersja importuje bezpośrednio obiekty z 3D studio, Autocada czy też Alias/Wavefront znanego z SiliconGraphics. Da się też uzyskać w miarę miękkie cienie z użyciem ShadowMap, no i żaden rendering na LW nie jest ważny bez paskudnej lens flary, więc i takową dodałem. Rezultat zabawy:

[#36] Re: Konkurs na grafikę 3D

@jubi, post #35

Jak wskazuje praktyka, najwięcej "zastrzeżeń i uwag" do konkursów zgłaszają osoby, które i tak nigdy w konkursach nie startują i nigdy nie wystartują (patrz np. konkurs muzyczny). Ot, zwykłe trollowanie dla trollowania.
[#37] Re: Konkurs na grafikę 3D

@slay, post #36

Wszystkie nadesłane prace zostaną ponumerowane i wystawione do oceny tak, jak to odbywa się w przypadku znanego już konkursu na moduł muzyczny.


Może ktoś podesłać link do regulaminu konkursu muzycznego? Chodzi mi o to, czy prace będą anonimowe, bo chętnie bym tu wrzucił jakieś postępy z pracy, no ale jeśli miałoby to zniweczyć anonimowość to nie wrzucę. Oczywiście nie będzie to ta myszka co powyżej.

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 19:18:58 przez jubi
[#38] Re: Konkurs na grafikę 3D

@jubi, post #37

Wrzuć, wrzuć i proszę redakcję by nie było anonimowo
[#39] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Spoony, post #38

Moim zdaniem, żeby było bezstronnie musi być anonimowo (vide: co poniektórzy oceniający obrazki w Graffiti na podstawie nicka osoby, która obrazek zamieściła).
[#40] Re: Konkurs na grafikę 3D

@recedent, post #39

Wiesz, jakby ktoś nie rzucał jubilizmów to by się później nie musiał obawiać, że mu w nocy w drzwi załomocą czy jakoś tak
[#41] Re: Konkurs na grafikę 3D

@Spoony, post #40

Kurcze. Ja chyba nie dam rady. Mam co prawda na plytach gdzies rendery zrobione 20 lat temu z reala i innych, ale scen do tego by je na nowo zapuscic i pokazac co i jak to już chyba nie:( A nie sadze bym znalazł na tyle czasu by na nowo cos stworzyć :(
[#42] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #41

Pamiętam godziny spędzone na modelowaniu liścia w ramach treningu. Odświeżał się strasznie wolno, a renderował jeszcze wolniej :) Ale na starym poczciwym Real 1.4 szło zdziałać cuda



A teraz nie wiem czy dałbym radę zrobić go ponownie :)
[#43] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #42

Świetny liśćpomysł No i zielony jak na liścia przystało OK
P.S. Spróbuj, może się udapomysł
[#44] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #42

Che, che trochę spędziło się czasu przy tym Realu na A500 z 1 MB ramu.
Kolega z PCETEm nie wierzył, że moja amiga potrafi takie rzeczy (nie mówiłem mu, że przy renderowaniu z antyaliasyngiem zostawiałem komap na noc )
[#45] Re: Konkurs na grafikę 3D

@parallax, post #43

Na tą chwilę, staram się wyliczyć kilka starych projektów w lepszej rozdzielczości. Może uda mi się wrzucić coś na konkurs:) Ale dzięki temu, bardzo powoli zaczynam sobie trochę rzeczy przypominać. Liczę na to, że wrócę do robienia renderów na Ami. Pamiętam, że bardzo mnie to fascynowało (w końcu miałem 13-14 lat jak ten liść powstał), a po przejściu na PC już nie miałem tej radości. 3D Studio od początku mnie nie bawiło. LW jakoś też nie bardzo, choć znacznie łatwiej mi się go obsługuje (zalata ćwiczeń z Ami). Maxon teraz jest wielkim nardzędziem i jak się pojmie jego logikę to podobno nawet bardzo prostym :) Tak czy inaczej, uwielbiałem amigowego Real'a, Imagin'a, Lightwave i Maxona również (to był naprawdę dobry program do robienia scen i animacji i dość prosty - miałem spolszczone menu :)
[#46] Re: Konkurs na grafikę 3D

@BULI, post #44

Oj musze powiedzieć, że przy niektórych zabawach moja Ami zostawała przez dwa tygodnie włączona :) Kuzyn się załamywał jak wpadał pograć.
[#47] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #46

A nie dawało się tego jakoś spauzować i nagrać niedokończony, a po jakimś czasie kontynuować?
[#48] Re: Konkurs na grafikę 3D

@ZbyniuR, post #47

Dawało tylko i wyłącznie jak robiło się same klatki. Ale już jako jeden plik animacji to niestety.
[#49] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #48

Kolejne pytanie które przyszło mi do głowy. Ile prac może podesłać jeden uczestnik?
[#50] Re: Konkurs na grafikę 3D

@diecast64, post #49

Raczej jednąpomysł
[#51] Re: Konkurs na grafikę 3D

@parallax, post #50

Koordynatorem konkursu jest _arti, więc z łaski swojej pozwól jemu się wypowiedzieć.
[#52] Re: Konkurs na grafikę 3D

@slay, post #36

"zastrzeżeń i uwag" do konkursów zgłaszają osoby, które i tak nigdy w konkursach nie startują "

# ale będą podziwiać/oceniać te prace, jako jurorzy biorą udział w konkursie
[#53] Re: Konkurs na grafikę 3D
powinna być osobna kategoria

-- pomysł Grafika Klasyczna pomysł--

.gdzie można korzystać tylko z softu i sprzętu wydanego na Amigę do 1998r.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem