Komentowana treść: Emulator stacji dyskietek
[#1] Re: Emulator stacji dyskietek
Na "aliexpress" 230x10 podbija ktoś allegroOK
[#2] Re: Emulator stacji dyskietek

@amizet, post #1

I tylko czekać aż jakiś handlarzyna wystawi za 200zł za sztukę = ot polski biznesmen.
[#3] Re: Emulator stacji dyskietek
Zamówiłem na próbę na ali za 22,69 dolców. Jak dojdzie to zobaczymy, w sumie to nie straszne pieniądze aby sprawdzić działanie, szczególnie że przesyłka do Polski jest darmowa. Gdyby faktycznie działało, to super sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 10:42:53 przez posylus
[#4] Re: Emulator stacji dyskietek

@posylus, post #2

A w Polsce te urządzenia można kupić? Niekoniecznie w dziale Amiga, bo przecież fabrycznie one nie są do Amigi przystosowane.

------------------------------------------------------

Tu znalazłem firmę, która to sprzedaje. Ceny nie są małe, a i jest ich tyle, że nie wiadomo, który model z tej listy autor projektu wykorzystał.

link do strony z urządzeniem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 10:48:21 przez gilban
[#5] Re: Emulator stacji dyskietek

@gilban, post #4

Autor bloga podał link do ebay, gdzie można zakupić wykorzystaną w artykule stację za ~35$ z przesyłką (+VAT) wyjdzie gdzieś ~130 PLN więc warto. A gdyby wziąć z aliexpress, licząc na szybko może wyjść ~80 - 90PLN z wysyłką/szt. (plus ew. koszta, które poniesie firma bo chyba tak najbezpieczniej wziąć).
Bym zapomniał - do kosztów potrzeby jest kabelek do transmisji RS232, żeby zaprogramować stację.
W pewnym sensie lotharek ma konkurencję na emulatory stacji.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 11:14:41 przez Lokaty
[#6] Re: Emulator stacji dyskietek

@posylus, post #3

Mogłeś napisać że zamawiasz, to bym się jakoś z tobą poskładał też bym sobie wziął jeden na próbę, ogólnie to miałem napisać w pierwszym komencie że może jakieś zbiorowe zakupy ale myślałem że ktoś na to sam wpadnie, nic trzeba będzie dalej rzeźbić dyskietki.
[#7] Re: Emulator stacji dyskietek

@gilban, post #4

Chyba jest użyty ten model, "SFR1M44-U100K" w linku z ebayu pisze coś właśnie o zworkach w tym modelu to może ten, zawsze można napisać do autora.
[#8] Re: Emulator stacji dyskietek

@amizet, post #6

Jak napisał kolega posylus, wysyłka z Aliexpress jest darmowa, więc w czym problem? W sumie bardziej opłaca się osobiście zamówić na swój domowy adres niż bawić się w większy zakup i potem rozsyłać to po kraju. Do tego przy większym zakupie łatwiej załapać się na cło i vat.
[#9] Re: Emulator stacji dyskietek

@gorzyga, post #8

Bo nie mam jeszcze tam konta i trzeba jeszcze kupić ten mały interfejcik aby to zaprogramować, i gdy by robiła to jedna osoba to był by mniejszy problem, ale teraz stwierdziłem że sobie zamówię sam więc moje pytanie o grupowe zakupy jest już nie aktualne.

Zobacz na komentarze z linku z alle w ostatnich dwa są z polski

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 11:48:03 przez amizet
[#10] Re: Emulator stacji dyskietek

@amizet, post #1

fajna sprawa, wreszcie emulator FDD za normalne pieniądze, a nie wartości całej A600 OK

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 12:54:33 przez charliefrown
[#11] Re: Emulator stacji dyskietek

@gorzyga, post #8

Dokładnie w ali wysyłka jest darmowa, dodatkowo przy takim koszcie odpada potencjalne cło, które mogłoby się stać problemem przy zakupie grupowym. Poza tym, zamówiłem wersję bez wyświetlacza, wprawdzie autor na blogu pisze że kupił nowszy model i działa, ale nie mam 100% pewności. Tak czy siak, jeżeli dojdzie i zadziała to dam znać. Co do tego sklepu w Polsce to jak pisałem - dziady kupują w hurcie za 20 dolców i sprzedają za ponad 200 zł. Ehh ten "p"olski biznes, tylko jak tu zrobić drugiego na szaro.
PS. Poprawka za 250zł + vat !!! normalnie zdzierstwo jakich mało.

Jeszcze jedno, dokładnie sprawdzajcie model emulatora, bo ja chyba za szybko zamówiłem model SFR1M44-U, który prawdopodobnie może na jednym pendrive emulować jedną dyskietkę. Tak czy siak zobaczymy jak dojdzie, mam nadzieję, że soft z bloga zniesie to ograniczenie (o ile jest).


Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 13:26:24 przez posylus
[#12] Re: Emulator stacji dyskietek

@posylus, post #11

otwórz firmę, płać podatki a potem krzycz że zdzierają.

możesz też zamówić sam u źródła i przestać płakać.
bardzo fajny projekt w konkurencyjnej dla hxc cenie.
[#13] Re: Emulator stacji dyskietek

@smackme, post #12

możesz też zamówić sam u źródła i przestać płakać

a kto płacze - przecież napisałem, że nie kupuję u zdzierców i zamówiłem sam - napierw czytać posty a dopiero później radzę się wypowiadać, ehh.
[#14] Re: Emulator stacji dyskietek

@posylus, post #11

OK . Płacą jak mają zarejestrowaną firmę, w Polsce jak oszukasz to jesteś "miszcz" i nie ważne gdzie: w szkole, w sklepie przy kasie, sprzedając auto. No, ale u nas walenie w rogi nazywa się bycie zaradnym życiowo. EOT.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 16:42:13 przez Ender
[#15] Re: Emulator stacji dyskietek

@posylus, post #13

o tym mowie (i czytam ze zrozumieniem) - skoro wow zamawiasz wow jak normalny czlowiek u zrodla po co zwracac uwage na importerow.

jesli ktos jest lewy, np. konto na paypalu jest wyzwaniem a kilkadziesiat $ to ryzyko niech płaci. i niech na nim sprytniejsi zarabiajo [...]
zreszta owieczki po latach przyzwyczajone do tzw. innych cen, nieprawdaz?
[#16] Re: Emulator stacji dyskietek
kolejna wersja firmware 1.05a
"2K14/03/30 Selection problem with fast machines corrected, archive flag issue corrected, Spurious track step workaround added, Fast forward image selection : keep the button pressed to speed up the increment/decrement. Press both buttons to jump to the selector.adf / "000" image.
"
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem