• Ankieta

Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?

  • Czasem się przydają
    64 głosów 47.8%
  • Są bardzo potrzebne i pożyteczne
    29 głosów 21.6%
  • Omijam je z daleka
    18 głosów 13.4%
  • Trzeba wydzielić na nie (domyślnie ukryty) dział
    13 głosów 9.7%
  • Banować za każdy "handlowo-handlarzowy" wpis!
    10 głosów 7.5%

Ankieta skończyła się 22.02.2014

[#1] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Ja bym zagłosował na "czasem się przydają", ale ze względu na istniejąca obecnie modę na "Poszukiwaczy Zaginionych Sensacji".

Więc tak:
1: Tak, jeśli wątek zamieni się w wycieczki osobisto-prawnicze, do załatwiania prywatnych porachunków są wiadomości prywatne i e-maile, a nie forum.

2: Tak, dział Piaskownica lub Sikospust, wtedy punkt 1 jest nieaktualny.

3. Czasami zajrzę, więc nie omijam.

4. Oczywiście że się przydaje w sytuacjach, gdy nie widać usterek, prób matactwa gołym okiem, było zdaje się kilka wątków w przeszłości, które spełniły swoje zadanie.

5. Są potrzebne, ale w chwili obecnej nie są pożyteczne.
[#2] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Ja dałem " czasem się przydają " .

Jak dla mnie to lubię czytać wpisy wypowiadających się na Forum PPA

Którzy :

- chwalą dany produkt,
- negują ---- || -----,
- opisują ---- || -----,
- ostrzegają potencjalnego klienta .

Choć w moim przypadku bardziej pasuje opcja " są bardzo potrzebne ... "

Pozdrawiam
[#3] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?

@sanjyuubi, post #1

Czasem mogły by się przydać, jeżeli faktycznie jest jakaś mina, ale najczęściej, to tylko jechanie po ludziach i wypowiadanie się ile co powinno kosztować (bo ja chce kupić tanio, albo ja chce sprzedać drogo, bo akurat mam coś do kupienia lub sprzedania). Bez sensu...
[#4] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Szkoda że nie można glosować. Wątki są jak najbardziej pożyteczne, ale powinne być zamykane po wyjaśnieniu sprawy (ten obecny jakieś 20 postów temu). Wątek o Allegro w sumie (zbiorczy) też nie był zły.
Jeszcze lepszy byłby artykuł "Kupujemy Amigę". Składał by się z części jaki model wybrać w zależności od oczekiwań, oraz informacje na co zwracać uwagę przy zakupie.
[#5] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Ja dałem : Trzeba wydzielić na nie (domyślnie ukryty) dział

Nie zaglądam na tematy, : nieuczciwy sprzedawca,, to sprawa allegro, poza tym w kazdej aukcji i opisie mozna się doszukać "podstepu". Handel zawsze był śliski i ten kto kupuje powinien 7x sprawdzić i się zastanowić co kupuje.

Poza tym to reklama i kryptoreklama handlarzy więc szkoda na to miejsca w głównym miejscu forum, powinno być zakopane gdzieś w rzeźni...
[#6] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Ogloszenia - tylko w Giełdzie. Wątki na forum, czytam z reguły po to aby ustrzec się ewentualnych, nieuczciwych/krętaczy/etc. sprzedawców. Niestety, obecnie, trafić coś naprawdę w dobrej cenie na allegro jest ciężko bo w większości licytują tam "zawodowi resellerzy".

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 20:12:18 przez Madman
[#7] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
Na C64Power jest watek "Ciekawostki aukcyjne", ktory spelnia powyzsza funkcje i jakos nikt nie robi tam takiego chlewu.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 20:49:06 przez F7sus4
[#8] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?

@F7sus4, post #7

Myślę że takie wątki mogą być przydatne, choćby po to żeby dać innym znać że pojawiło się coś fajnego,
czego sami nie planujemy kupić. Aczkolwiek powinno się unikać polowania na czarownice, w ostateczności
można założyć oddzielny wątek do "batożenia winnych". Jednym słowem żadnych off-topów.
Hahaha, ależ ja naiwny jestem Smiech
[#9] Re: Co sądzicie o wątkach "Allegrowych" i "sprzedawcowych" na forum?
A ja bym sobie sam poradził z analizą sprzedawcy gdybym wiedział kto jest kto. O co chodzi? O listę:

na PPA: Stefan11 na allegro głównie Bernard77 lub Zdzich33 + gościnny podbijacz Egon22.

Chodzi o to by nie zalicytować czegoś, co na PPA dostało diagnozę: dead, a na allegro niesprawdzane. Jest kilku sprzedawców na alle, co co rusz wygrzebują coś niesprawdzonego z szafy i nie wierzę, że nie sprawdzili, bo nie mieli jak - tylko kto się pod tym kryje, bo zapewne w kilku przypadkach wielu ma alter ego i łatwo by można sobie pomóc w odpuszczeniu licytacji nie śledząc wojen handlarzy.

PS. W tym miejscu wielkie pozdro dla ludzi używających jednego nicka!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem