Komentowana treść: Jak zainstalować MorphOS-a z USB
[#1] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB
Spróbujcie używać systemu na pendrive to wyjdą bugi Poseidona (czasami od razu po załadowaniu kernela zawiesza się system). Poza tym od MorphOS 3.0 w bootmenu nie widać podpiętych dysków na USB.
[#2] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

O siebie moge dodac ze na PM bootowanie dziala rowniez na USB1.1.
Partycja nie mogła byc wieksza niz 250MB.
Wieksze partycje nie były widoczne pod OF.

Rowniez bez problemu mozna uzyc dysku twardego na USB.

Dla wiekszych ekperymentatorow polecam Morphos zainstalowany/przegrany na dysk na USB, pendrive w FAT32.
To dziala. Są pewne niedogodnosci, ale mozna je ominąc
[#3] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Norbert, post #2

Dzięki za info o maksymalnej wielkości partycji na starszych Makach, dodam do FAQ.
[#4] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Jacek Piszczek, post #3

Czy ja dobrze zrozumiałem, że na nowszych Applach partycja na pendrive może mieć nawet kilkanaście GB? Tak będzie np. na PowerBookuG4 5,8?
[#5] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@MDW, post #4

Mowa jest o pendrive w FAT.
[#6] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Norbert, post #5

No tak tak. Ja też myślę o pendrive w FAT przeznaczonym tylko do aktualizacji MorphOSa, czy jakiegoś okazjonalnego bootowania z niego.
[#7] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Jacek Piszczek, post #3

Fajnie by było, jak by ta instrukcja była również w języku polskim, bo wiadomo że tłumacz Google tłumaczy to tak sobie.
[#8] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@MDW, post #4

Tak będzie np. na PowerBookuG4 5,8?


Screeny do artykułu robiłem na PowerBook 5,8 i iBooku 6,5 - z tą 16BG partycją nie było problemów.
[#9] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@gilban, post #7

Fajnie by było, jak by ta instrukcja była również w języku polskim, bo wiadomo że tłumacz Google tłumaczy to tak sobie.


Nie mam nic przeciw, żeby ktoś podjął się tłumaczenia - obligement.free.fr już pracuje nad francuskim tłumaczeniem. Ja niestety nie mam dość czasu na robienie kilku wersji.
[#10] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Jacek Piszczek, post #9

Dzięki wielkie. Dwa poprzednie updaty robiłem z pendriva i nie mialem problemów (wg opisu kolegi Norberta), ale ten ostatni (3.5) z jakiegoś powodu nie działał na PM i na moim PB. Zastosuje sie dokladnie do tego guida - zobaczymy :)
[#11] Re: Jak zainstalować MorphOS-a z USB

@Jacek Piszczek, post #3

Warto dodać jeszcze informacje jak listowac zawartosc pendrive/dysku oraz jak postepowac jesli jest wiecej partycji niz jedna. np:
dir usb1/@1:,\
dir usb1/@1:2,\

Wylistowanie pomoze w stwiedzeniu czy pendrive jest poprawnie widziany w OF oraz czy nazwa obrazu ISO nie zostala skrócona do schematu 8+3.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem