Komentowana treść: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
[#1] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Obudowa fajna do ACA500 ale sam projekt... mnie nie przekonuje. Dyskietki?
[#2] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@_arti, post #1

Dyskietki?


Nie tylko dyskietki:

ADF support: Bring your own ADF images on a pendrive or SD card and enjoy!


A nawet coś ciekawszego:

FTP server: No need to take the SD off to manage the ADFs; just do it from your computer!.


Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 22:28:24 przez vojo
[#3] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@_arti, post #1

Obczaj filmik, pod koniec jest widoczny ekran wyboru
link
[#4] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@adam_mierzwa, post #3

Obczaj filmik


Faktycznie... i widać jeszcze że ARMIGA to po prostu platforma do uruchomienia UAE. A dokładniej UAE4ALL...

Zresztą piszą o tym w zakładce "The partners".
[#5] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@adam_mierzwa, post #3

@_arti - co, nie lubisz dyskietek?

Ogólnie projekt z wyglądu jest bardzo ciekawy i ładny, nawet łapka żebraczka przerobiona na odpowiednią
do swojego projektu. Ciekawe ile za to będą chcieli i gdzie są jakieś informacje na temat ile potrzebują i ile zebrali, bo nigdzie tego nie znalazłem na ich stronie.
[#6] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Wygląda jak RosberyPi + Linux + FSUAE
.
[#7] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
W tym projekcie podoba mi się tylko obudowa (napis ARMIGA powinien być wklęsły jak na oryginalnych amigach). Reszta wygląda trochę jak zbieranina sprzętu do uruchomienia emulatora i nic po za tym.
[#8] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@rePeter, post #6

Bo to jest Raspberry Pi :) https://www.youtube.com/watch?v=GtSHj0t-1UE

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 23:01:09 przez sand
[#9] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Obudowa super, tylko po co wydawać na coś takiego pewnie niemałe pieniądze? Żeby uruchomić sobie UAE? Dla mnie bezsensu.
Takie projekty miałby sens, gdyby wsadzono tam solidny ARM (powiedzmy 2 lub 4 rdzenie + dobre GPU) i przeportowano na to AmigaOS 4. Żeby zdobyć fundusze na produkcję sprzętu można by to wrzucić na Kickstarter (takiej Ouya się udało, czemu nie spróbować?) żeby produkować to seryjnie (a co za tym idzie obniżyć koszty pojedynczego egzemplarza) można by dokładać do sprzętu jakiegoś Androida czy Linuksa. Wtedy urządzenie mogłoby kupić także osoby nie zainteresowane Amigą.
Nie rozumiem dlaczego wszyscy uparcie brną w PPC za 12 tys. którego wydajność jest zbliżona do współczesnych smartfonów ze średniej półki a kosztuje jakieś 6 razy więcej.
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Hmmm.... Gdyby to było 100% kompatybilne z A500 urządzenie _stand-alone_ (które save'uje, tak btw), a Raspberry Pi byłoby jedynie czymś w rodzaju development-board we wstępnej fazie projektu, to zapewne takiego finalnego klona A500 brałbym, jak TIRa na prostej.

ALE jeśli to pozostanie 'Raspberry Pi in the fancy box', to jest mi to zbędne.
Wysłałem zapytanie do autorów projektu - i zobaczymy.
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
No niestety, nie przekonują mnie tego typu projekty. Raz, że jak głosi przysłowie "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Już mamy doświadczenie z projektami typu NatAmi i Tina. Zamiast zjednoczyć siły, każdy robi po swojemu.

Ich strona to po prostu ślicznie zrealizowany szablon, jakich wiele w sieci WWW. Nic konkretnego za tym projektem nie stoi, nie widzę żadnych nazwisk jakichś prawdziwych osób.

Ja nadal kibicuję NatAmi - oni są przynajmniej prawdziwi, jak również wierni koncepcji Amigi. Za tym projektem stoi parę osób, które są dobrze znane z amigowych portali. Nie powiodło im się póki co dokończenie projektu, ale ja nadal liczę na to, że im się powiedzie.

http://www.natami.net - proszę tu spojrzeć - amatorsko wykonana, ale funkcjonalna strona z własnym silnikiem forum. Na stronie głównej żadnego lania wody, od razu konkrety i wiadomo o co chodzi z NatAmi.

Jeśli chcemy kontynuatora A4000, wesprzyjmy NatAmi, bo warto moim zdaniem.
[#16] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Hexmage960, post #15

Nie wiem czy dobrze widze, ale na blogu NatAmi chyba byli hakerzy i zostawili pozdrowienia
[#17] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

Zgadza się, wpis już wisi od dłuższego czasu... co może świadczyć o tym, co się w temacie Natami dzieje.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2014 07:20:03 przez newguru
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Duch Amigi wiecznie żywy?
[#20] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@oldskool, post #18

Za trolling i prowokowanie flejma użytkownik oldskool otrzymuje miesiąc przerwy w komentowaniu (ostatni, dwutygodniowy ban, który skończył się 3 dni temu widać nic kolegi nie nauczył).
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Analizując konstrukcję strony to aż mi się ciśnie wniosek, że jeżeli konstrukcja ARMIGI będzie na tym samym stopniu skomplikowania co www to kiepsko widzę sukces końcowego produktu. Ale mogę się mylić :)
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Moim zdaniem to zupełnie bezsensowny projekt, jestem pewien, że Minimig jest o wiele lepszym "naśladowcą" pięćsetki. Ale dla np. Parallaxa to może być ciekawa konstrukcja, bo ma stację dysków pomysł
[#25] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@gorzyga, post #24

zieeew.
[#26] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Lemme serve ya -



"Raspberry Pi has been choosen as a baseline hardware, but it's still not clear what hardware we'll be using in the final product. We want to make it affordable but first objective is quality, so we won't sell a product that doesn't perform well. Right now we are testing other plattforms, but Pi has shown suprinsingly good for this.

About full Amiga compatibility, not even the Amiga500+ was 100% compatible with the Amiga500. Amiga developers did so many "dirty tricks" under the hood that it's very hard to make everything run. However, the first prototype is running over 90% of the disks that run on the real Amiga500. If we achieve our funding goal, this will be the focus, both fine tuning the fdd controller and the emulator. Please note that the original UAE4All developer is part of the team, so we have quite a knowledge about how it works."
[#27] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@gorzyga, post #24

Patrząc inaczej wielu ludzi woli łatwo odpalić grę, więc projekt ma sens. Ale dla mnie sens calkowity byłby jakby to emulowało A500/1200 z AGą włącznie. OK
Skoro jest Rassbery Pi zapewne wystarczy zmodifikować wsad i będzie A1200 z fastem...
[#28] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
Fajny projekt, tylko nie wiem po co tam ta stacja dyskietek... Slot na karty SD z obrazami dyskietek zupełnie by wystarczył. No i jeszcze druga sprawa: czy rynkowi amigowemu jest potrzebny kolejny sprzętowy emulator Amigi klasycznej? Jest Minimig, Natami w sumie umarło ( przynajmniej tak sprawa wygląda ) A tu kolejny emulator. Pomysł fajny, tylko mam wątpliwości czy potrzebny.
[#29] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi

@Voyox, post #27

Łatwo? Że z dyskietki? No ja nie wiem - ja wolę uruchomić grę z ADFa... a to potrafi także każdy inny sprzętowy emulator klasyka (Minimig, Mist, itp, itd).
[#30] Re: ARMIGA - nowy projekt emulatora Amigi
A mnie już nudzą kolejne emulatory Amigi 500 Śpioch
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem