Komentowana treść: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a
[#1] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a
Taaak... Pobierałem 55 MB archiwum i rozpakowywałem 165 MB katalog po to, żeby dowiedzieć się, że ten pokaźny zestaw narzędzi nie posiada takich nikomu na nic niepotrzebnych bajeranckich zbytków jak graficzny interfejs użytkownika. Po co komu GUI, w końcu amigowe programy zawsze jakoś się bez niego obywały, prawda?
[#2] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@recedent, post #1

Bez jaj... mamy 2014 rok. 55MB ściąga się 30-40 sekund. Rozpakowuje się też chwilkę jednym kliknięciem w listerze Ambienta. No może dwoma, bo to akurat jest chyba TGZ. :) A że nie ma GUI... no cóż - taka to już specyfika tego narzędzia. Jeden uzna to za zaletę, a inny za wadę. I obaj będą mieli rację. :)
[#3] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@recedent, post #1

a od kiedy imagemagick ma gui? :D
[#4] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@Valwit, post #3

Nie wiem, nie znam tego programu. Myślałem, że może chociaż takie byle-co...

[#5] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@recedent, post #1

GUI przydałoby się fakt, nawet zawodowe na miarę PS-a, żeby już tam wszystko było na miejscu.
Tak nawiasem mówiąc jakby te funkcje znalazły się w amigowej library to razem z GUI góra 10MB będzie.

Ps. Tu np. można się filtrami pobawić
link


Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 09:36:19 przez ede
[#6] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@recedent, post #1

A frontendy w jakiś, obsługiwanych przez MOSa, językach? Na przykład w Pythonie (PythonMagick i inne), czy Lua nie działają?
[#7] Re: ImageMagick 6.8.8-7 dla MorphOS-a

@recedent, post #4

Narzędzi z pakietu ImageMagick używa się głównie w skryptach, to nie jest konkurencja dla Fotoszopa czy Gimpa. Jego moc dopiero widać kiedy potrzeba wykonać wielu różnych transformacji na wielu plikach. Wtedy jednym "klikiem" robisz to co w innych narzędziach musiałbyś za każdym razem wielokrotnie wyklikać.
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem