Komentowana treść: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja
[#1] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja
Mozna sie tylko spytac czy warto bylo bic piane jaki to MorphOS be...developerzy be...OWB be...
Wyglada na to ze nie.
[#2] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@stefkos, post #1

Jednak Mufa nie zapomniał nadmienić, że "MUI-OWB było wcześniej rozwijane dla egzotycznego systemu Morphos...". Napisał to użytkownik nieegzotycznego i szalenie popularnego AmigaOS4
Ale reasumując, recenzja fajna. I cieszę się, że port zachował większość zalet wersji Morphosowej. Ciekawe dlaczego nie ma obsługi Overlay, czy to są jakieś problemy techniczne, może w Picasso96 robi się to kompletnie inaczej niż w CyberGraph? Bo przy okazji E-UAE JIT (program rozwijany na OS4), dopiero współpraca z developerami MOSa pozwoliła wprowadzić jego obsługę.
Zaraz sprawdzę, czy w wersji MOSowej też są opisane problemy z Google Docs. Kiedyś na pewno działało.
Sprawdziłem. Działa bezproblemowo. Piszę i znak pojawia się w oknie. Jak powinien.
No ale jak napisał poniżej TomK, on się nie przejmuje. Odpala Timberwolfa i ma. Ja używam do tego celu OWB pod Morphosem. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 16:55:45 przez wali7
[#3] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@stefkos, post #1

A kto bił pianę? Po prostu chodzi o to że silnik w OWB ma wady i nie wszystkie strony działają a są nawet takie co go wieszają. Ty ratujesz się odpalająć MacOs lub Win ja ratuję się odpalająć Timberwolfa. I tak jest różnica.
[#4] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@wali7, post #2

Korzystam czasem z GoogleDocs (procesor tekstu i arkusz kalkulacyjny). Jakoś w miarę to działa. Zjada tylko koszmarne ilości RAMu. I jest jeden dziwny błąd polegającyna tym, że nie "wchodzą" niektóre polskie znaki ("ż", "ź", "ć"). Dziwne.

Znacznie lepiej (właściwie zupełnie normalnie) działa na OWB Dropbox z którego korzystam pod MorphOSem znacznie częściej. No i bardzo dobrze, że działa, bo aplikacji do synchronizacji katalogów z Dropboksem dla MorphOSa nie ma i trzeba korzystać z niego webowo.

Bardzo dobrze działa też Feedly. Co prawda RSSy przeglądam głównie na urządzeniach mobilnych ale jednak od czasu do czasu jak akurat siedzę na MorphOSie to na newsy zerknę. No i całe szczęście, że Feedly działa i newsy mam zsynchronizowane z pozostałymi moimi urządzeniami.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 18:29:06 przez MDW
[#5] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@MDW, post #4

Dużym pozytywnym zaskoczeniem był dla mnie fakt, że na OWB działa poprawnie applowy iCloud (po przestawieniu OWB w tryb przedstawiania się jako Safari). Można się zalogować, pokazuje się i poprawnie działa to całe "odbajerowane" menu. Niektóre aplikacje webowe (np. "Pages") działają z prędkością absolutnie nieakceptowalną (na moim G4 1,67GHz). Działa natomiast zupełnie poprawnie i z akceptowalną prędkością funkcja "Find my iPhone". Pokazuje poprawnie mapę i na niej miejsca w których znajdują się moje: iPhone, iPad, MacBook. Daje się tez wysłać na te urządzenia wiadomość. Zapewne zadziałałoby też zdalen wymazanie urządzenia ale tego nie próbowałem. :)

Da się też używać książki adresowej, powiadomień i kalendarza. Nie działają szybko ale da się używać.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 19:03:39 przez MDW
[#6] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@TomK, post #3

Tylko ze tu juz nie ma OWB.... jest MUI + Webkit, dlatego tez program zmienil nazwe, nie myl tego prosze.
Nie nie ratuje sie , ot jak pracuje na pc wykorzystuje pc jak MOS'a to robie na MOS'ie.
[#7] Re: Odyssey Web Browser 1.23 dla AmigaOS 4 - recenzja

@stefkos, post #6

wiem że to już nie stare OWB ale widzisz że krócej pisze się OWB niż pełna nazwa albo to co Ty napisałeś.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem