Komentowana treść: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
[#1] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
Hmm.. tyle kasy za emulator A500 na jakiejś mniej lub bardziej przemysłowej płytce z ARM-em ?
Chyba jednak przesada...
[#2] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
Proszę, tu jest za darmo : KLIK
[#3] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
if we made it to $1 Million (wishful thinking, hey), everything will be OpenSource and OpenHardware!


Jesli Selur zbierze 1 Milion dolarow, to wybuduje fabryke i wznowi produkcje Amig 1200 w oryginalnych pudlach Commodore a do kazdego egzemplarza Superfrog 2 bedzie dodawany gratis pomysł

WTF?!
[#4] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
bardziej ambitne projekty zamykały się w mniejszej kwocie

140 tys USD to można było chcieć na dokończenie Natami a tutaj jest to zwyczajnie niedorzeczne
[#5] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@MaaG^dA, post #1

Z grubsza za "wymyślenie" pudełka. Emulator jest, Android jest, flopy są - tylko pudełka ludziom brakuje... "Śmieszna" trochę ta kampania (film) jest, taki niby poważny projekt, "technologia" pudełka i na koniec sentymentalna piosnka. Trochę żenujące wydaje mi się to.
[#6] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
Nawet za 10 lat nie uzbierają takiej sumy.
A po uzbieraniu to później niby co? Darmowa wysyłka sprzętu, czy za 999$ stopa
[#7] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@Andrzej Drozd, post #6

W podlinkowanym artykule jest wszystko napisane.
[#8] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@MaaG^dA, post #1

Mi też ten projekt nie podchodzi. Może to nie jest złe, ale jakoś nie trafia do mnie. Jedynie fajne pudełko i to że jest flop.
Na projekt FPGA Arcade z bordem pod 68060, od razu dałbym kasę za cały egzemplarz (pewnie z 500 euro, ale warto). Więc chłopaki od FPGA Arcade lub Natami, weźcie się do roboty i na Kickstarter, kto pierwszy ten lepszy.
[#9] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@Andrzej Drozd, post #6

A po uzbieraniu to później niby co? Darmowa wysyłka sprzętu, czy za 999$


Nie przeczytałem jeszcze wszystkiego, ale chyba nie.

..." And selling them worldwide is not cheaper, so please understand delivery rates, import fees and any other expense are not included in the price."
[#10] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@Andrzej Drozd, post #6

Nawet za 10 lat nie uzbierają takiej sumy.
To nie polski projekt, kasa spłynie w 3 miesiące.. Pod warunkiem że projekt spodoba się na zachodzie OK

W Polsce przyjełby się sensowne projekty, tj. np Natami
Nietety jakieś "siły", trzymają aby nikt nie pokazał coś szybszego od 68060
[#11] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@Voyox, post #10

Kasa może sobie spływać 3 miesiące, ale na uzbieranie zostało im 55 dni :). Jak na razie uzbierali całe 4 kafle. Zostało jeszcze 136

Nietety jakieś "siły", trzymają aby nikt nie pokazał coś szybszego od 68060


Zapewne są to siły fizyki.
[#12] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@Voyox, post #10

A tak naprawdę to co teraz trzyma Natami? Brak czasu czy chęci czy pieniędzy? Gdzie i czy są płytki testowe? Wg mnie jeśli założenia szły za daleko powinni puścić coś okrojonego na start bez super ficzerów i spokojnie pracować dalej. Jeśli chodzi o kasę to powinni się Kickstarterem podeprzeć. Na pewno chętnych by nie brakło.
[#13] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@pong777, post #12

No właśnie też jestem ciekaw?
[#14] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@pong777, post #12

Podejrzewam że Natami jak i FPGA Arcade, stanęło w miejscu, dlatego że ludziom robiącym to po godzinach, po prostu zabrakło czasu oraz pewnie trafili na jakieś przeszkody, co zaowocowało zamrożeniem lub też zarzuceniem projektu.
Ludzie którzy robili te projekty, to nieźli specjaliści i mają jakieś sensowne prace. Mieli wybór, rzucić pracę i zająć się projektem, albo normalnie żyć i zarabiać pieniądze. Co wybiera racjonalna osoba? No to drugie. Może pokusą byłby taki Kickstarter, bo to jednak jakieś realne pieniądze już są, ale nadal to większe ryzyko, niż etat specjalisty na zachodzie z pensją od 3500 do 6000 euro na rękę (w PL, tyle samo, tylko że w PLN).
[#15] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@_arti, post #7

Tp może być tani dobry komputer.Android jest wszędzie prawie jak Windows.
[#16] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@simka113, post #15

Ja już chyba bardziej wolał bym Ubuntu niż Androida. Dla mnie android jest przereklamowany za bardzo.
[#17] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@gilban, post #16

jako linuksiarz nie polecam jakoś megaszczególnie ani ubuntu, ani androida

o ile ktoś ma choć odrobinę chęci okiełznania systemu linuksowego będzie najbardziej zadowolony z Debiana w wydaniu stabilnym

ubuntu tylko dla zupełnych laików na start i to tylko w wydaniu tzw. LTS, inne wydania sa bezwartościowe z punktu widzenia poważnego użytkownika

android to jest tylko i wylącznie linux mobilny i jednak na desktop lepszy jest linux desktopowy
[#18] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@flops, post #14

Projekt swietny, lecz nie dla mnie... szkoda, ze team Natami nie oglosi podobnej zbiorki...
[#19] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy

@mccnex, post #18

Ale z tego co wyczytałem na Amiga.org, FPGA Replay jest cały czas rozwijany, AGA dopracowywana, kiedy będzie w 100% dokończona, płytka powinna się pojawić w sprzedaży. Później pewnie będzie trzeba poczekać chwilę na board dla 68060. Ja mogę na coś takiego poczekać, retro zabawa już dawno nauczyła mnie cierpliwości.
[#20] Re: Projekt ARMIGA - ruszyła zbiórka pieniędzy
Jakoś mało ekscytujący ten projekt, wychodzi na to, że będzie to zwykły komputerek na androidzie (jak OUYA) z emulatorem Amigi z obsługą stacji dysków, która nawet nie będzie pracowała jak Amigowa stacja (jakieś cache'owanie dysku). No i jeszcze ten frameskip.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem