Komentowana treść: Fantastic Dreams do pobrania
[#1] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Zasysam, ciekawe czy zadziała pod MorphOSem
[#2] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Instrukcja dla uruchamiających pod AmigaOS 4:

Fantastic Dreams also runs under OS4.x although you have to do the installation off the floppy (Version 1.0R6) with the CD inserted.
You can use a mounted ADF image file or just copy the floppy content over to your harddrive and start it from there.

IMPORTANT:

The CD has to be inserted or mounted as an ISO image because the installer located on the CD is needed.
During the first startup of FantasticDreams you'll be asked for a screen resolution. Running on OS4.x you should choose 800x600 32bit. This way the screen won't be completely utilized but you can use all of FantasticDreams' workplace.
Actually a 640x512 24bit screen is needed but it isn't supported properly on OS4.x leading to a cut-off bottom area.
[#3] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Fajnie :) Mam jeszcze gdzieś w szafie oryginał wygrany na party Satellite 2000 w Szczecinie za trzecie miejsce w Amiga demo compo :)
[#4] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Niestety u mnie na AOS 4.1 najpierw potrzebuje płyty CD o innej nazwie niż iso, potem wywala bład DSI a na koniec w podanej rozdzielczości uruchamia się program, ale ewidentnie coś jest nie tak z grafiką. Komuś udało się to naprawdę uruchomić na AOS4.1 z kartą Radeon?
[#5] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@waldiamiga, post #1

Serwis [url=]Amiga Future[/url] <---- WTF?
[#6] Re: Fantastic Dreams do pobrania
do czego służy ten program?
[#7] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@simka113, post #6

Do morphingu. W swoim czasie chwalony za nowoczesny interfejs. z tego co wiem sam program mocno "średni".
[#8] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@adam_mierzwa, post #7

Czy fantastic dreams = elastic dreams?
Nie pamiętam czy były jakieś konkretne różnice, ale Elastic Dreams ma całkiem fajny przejrzysty/prosty interface.
Bardzo dobry program, dla kogoś kto chce na szybko poprawić swoją (lub czyjąś) Sweet Focie a nie chce się uczyć obsługi programów kombajnów OK
[#9] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@BULI, post #8

To dwa różne programy od tych samych autorów.
[#10] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Znalazłem w internecie (na stronach amiga-magazin.de) screenshot, gdyby ktoś chciał sobie przypomnieć lub zobaczyć jaki ten program ma interfejs:
[#11] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@recedent, post #9

Hmm całkiem możliwe, ale patrząc na screeny i możliwości wydaje się, że to jednak ewolucja jednego w drugi?
[#12] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@BULI, post #11

Ok, pomyliłem się- jednak skleroza, używałem Fantastic Dreams a nie Elastic Dream, ale wygląda na to, że Fantastic Dreams to kontynuacja Elastic Dream, co widać tutaj.
[#13] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@BULI, post #12

tak to nowsza wersja
[#14] Re: Fantastic Dreams do pobrania
A przepraszam jak to ściągnąć? Wchodzę na stronę z wiadomości a tam nie ma nigdzie download.
[#15] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@TomK, post #14

Chyba zarejestrowany musisz być.
[#16] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@TomK, post #14

Musisz być zarejestrowany i zalogowany, wtedy pojawi się opcja Download.
[#17] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@alekc, post #4

Komuś udało się to odpalić w końcu pod OS 4.1?
[#18] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@alekc, post #17

Spróbowałbym ale nie chce mi się rejestrować żeby to ściągnąć. Swoją drogą co za głupota z tą rejestracją? Po co to?
[#19] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@TomK, post #18

Dzisiaj rejestracja to podanie swoich danych aby rejestrujący zarobił na wysyłaniu reklam lub na udostępnianiu tych danych innemu reklamodawcy.


Pozdrawiam
[#20] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@TomK, post #18

Rejestracja u nich do pobrania soft z ich strony jest od.. od nie pamiętam kiedy, albo od bardzo dawna, albo od zawsze ok, racja
[#21] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@waldiamiga, post #1

Okej, a więc program bez problemu się instaluje, uruchamia. Niestety ze stabilnością jest kiepsko.
Testowane na PowerBooku i MorphOS 3.5.1

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 06:15:21 przez waldiamiga
[#22] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@BULI, post #20

Pamiętam, że na klasyku też było różnie z stabilnością.
[#23] Re: Fantastic Dreams do pobrania
Super! Program pod trochę inną nazwą był też na maki :)
[#24] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@BULI, post #22

Na klasyku (kiedyś miałem A1200 z BlizzPPC) działał całkiem dobrze.Nie pamiętam aby były zawiechy.
W każdym razie jeszcze pokombinuję z tym programem, spróbuję zainstalować wersję na 030/ no FPU.
BTW: Demo Elastic Dreams zawarte w archiwum w ogóle nie działa mi na MorphOSie.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 18:20:45 przez waldiamiga
[#25] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@KJB, post #23

Był też na win, na pentium 100 przyzwoicie chodziło. tzn ja nie miałem broń Boże ;) kolega miał.

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 18:26:36 przez ede
[#26] Re: Fantastic Dreams do pobrania

@alekc, post #17

Udało mi się uruchomić w końcu pod AOS 4.1 U6: instaluje się tak jak opisano tzn. obraz płyty montuje się w systemie a potem uruchamia instalator z katalogu z archiwum. Podczas instalacji należy wybrać opcję 030 i No FPU. Po instalacji CD można odmontować. Jak na razie program wywalił mi się tylko raz.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem