Komentowana treść: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA
[#1] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA
mała inspiracja ;)
hoffman + daytripper professional-tracker
aceman wonka-honk
esau fax-on-the-run
3 pierwsze miejsca z Revision, tu trochę inaczej bo mody do 2MB

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 00:53:48 przez jokov
[#2] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@jokov, post #1

Najbardziej podoba mi się konkurs dla 16kB, bo można to wrzucić na luzaka do interka.
[#3] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@flops, post #2

Ja bardzo jestem zadowolony z nagród w kategorii multichannel. Nawet myślałem o tym, aby zrobić jakiegoś multichannela na szybko, ale nie będę forsował swojego nieprzymuszonego planu ok, racja. Zrobię moduł w tej kategorii w listopadowej edycji konkursu.
Mam już coś w kategorii 99.99 kB, a teraz zajmę się 15.99. O ile opanowałem 99.99 kB jako nowicjusz (protrackerować zacząłem dokładnie rok temu w maju), to 15.99 kB jest dla mnie wyzwaniem. Oczywiście będę chyba musiał skorzystać z zapętlenia sampli itd. a może użyję krótkich (?).
W listopadzie postaram się zrobić realną piosenkę. Perka będzie modułowa, sekcja dęta z sampli, a gitary i bas sam sobie nagram. Gorzej z moim wokalem, ale coś tam śpiewam, choć nie udzielam się realnie w zespole muzycznym. Całość wykonam na Octamedzie Sound Studio z Aminetu. Jeżeli dobrze mi wyjdzie, to kolejny multichannel będzie w DigiBoosterze.
Ogólnie trackerować zacząłem od Protrackera rok temu. Wcześniejsze muzykowanie związane z Amigą były na Octamedzie SS i B'n'P, ale nie były to tracki, tylko zlepek bardzo długich sampli.
Tak czy inaczej to hobby, a fajnie jest gdy Amiga RULEZ! :)
Właśnie słucham sobie albumu Gold, Boba Marleya i tak się niechcąco rozpisałem.pomysłOK

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 23:33:45 przez Andrzej Drozd
[#4] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@jokov, post #1

Pierwszy rządzi :) Tekst niczym final battle z "8 Mile", muzyka podobna do tej z demka "Fracture by Focus Design" :)
[#5] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA
Zmiana regulaminu w kategorii "multichannel".
Ostatecznie kategoria "multichannel" wraca do postaci 16 track i 2 MB, jednak osoby które już zaczęły powyżej 16 track i 2 MB, mogą kontynuować, ale muszą o tym poinformować.

Zmiana w regulaminie:

4. W kategorii multichannel można tworzyć moduły w formatach DigiBoostera, Octameda, Symphonie, Protrackera (powyżej 99,99 kB) oraz innych amigowych trackerach. Utwory muszą zachowac postać modułową. Nie przyjmujemy np. pociętych sampli gotowego utworu które umieszczone są na dwóch ścieżkach trackera. Uwaga! Został zmieniony regulamin multichannel. Osoby które już zaczęły tworzyć powyżej 16 track i 2MB, muszą o tym poinformować. Jeżeli nie poinformują do 25 maja, to takie moduły nie zostaną przyjęte do konkursu lub ich przyjęcie rozstrzygnie komisja konkursowa.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2014 10:53:54 przez Andrzej Drozd
[#6] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #3

O ile opanowałem 99.99 kB jako nowicjusz (protrackerować zacząłem dokładnie rok temu w maju), to 15.99 kB jest dla mnie wyzwaniem


Wyzwaniem jest moduł z samplami 'prawdziwej' perkusji (nie chipowej) + jakieś wokale tak do 10 kB. A jeszcze większym chip poniżej 4kB :D. Oczywiście mówię o ProTrackerze, nieskompresowanym formacie *mod :).
Tak... Moje pierwsze kroki z PT2.3 to był rok bodajże 1995 czy 96... Teraz wracam na scenę z trackerem w jednej dłoni i nanoloop'em w drugiej... ;)
[#7] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@Drakon, post #6

Właśnie stwierdziłem, że całkiem nieźle idzie mi w 15.99 kB. Może nie są to typowe hity, tylko przerywniki typu "Game Over", ale to jednak gra i słychać instrumenty akustyczne, zamiast typowego trendu "chip". Wciąż nie zalupowałem żadnego sampla. Użyłem innej techniki. Nawet zdradzę jakiej - użyłem instrumentów o "innej" oktawie, które grają w module w innej oktawie. :)
[#8] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA
Przypominam że prace konkursowe należy przysłać do 14 czerwca, do godziny 23.59.
Moduły nadesłane po tym terminie wezmą udział w konkursie listopadowym.
[#9] Re: Czwarty forumowy konkurs muzyczny PPA

@Andrzej Drozd, post #8

Jest jeszcze jedna sprawa. Gdy przyślecie moduł konkursowy na ppamuzykakonkurs@interia.pl, to potwierdźcie mi wysłanie modułu w prywatnej wiadomości na PPA. Czasem może zdarzyć się tak, że mejl nie dotrze na skrzynkę.
Ja ZAWSZE odpowiem o przyjęciu modułu do konkursu. Jeżeli już wysłaliście, a ja nie odpowiedziałem, to znaczy że moduł nie dotarł na ppamuzykakonkurs@interia.pl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem