Komentowana treść: WinUAE 2.8.0
[#1] Re: WinUAE 2.8.0
W wersji 3.0 pojawi sie emulacja PowerUP..... Dobra, zartowalem:)
[#2] Re: WinUAE 2.8.0

@waldiamiga, post #1

Kiedyś nie było skrupułów, Amiga emulowała maca z wiekszą prędkością od oryginału i nikt nie płakał. Dziś ktoś trzyma emulację PPC jakby się bał efektu lub miał z tego jakieś korzyści.
Toni już dawno powinien wyskoczyć z emulacją procesorów PPC, ba nawet Maców PPC, chętnie bym potestował MorphOSa na moim Core2Duo E6850..
[#3] Re: WinUAE 2.8.0

@Voyox, post #2

Ta większa prędkość była tylko w szczególnych przypadkach kiedy sprzęt emulujący miał szybsze komponenty od emulowanego co zdarzało się rzadko, mało kto miał 060 i szybką GFX. Dzisiaj nie ma większego sensu praca nad emulatorem z obsługą PPC dla Amigi i wyrobów Amigopodobnych, jest ich mało a oryginalny ogryzek z PPC można kupić często taniej niż Amigową myszkę.


Pozdrawiam
[#4] Re: WinUAE 2.8.0

@waldiamiga, post #1

Toni Wilen stworzył FileMaster i ma u mnie wódkę (dużą).
[#5] Re: WinUAE 2.8.0

@Voyox, post #2

spisek iluminati zapewne. a prawdopodobnie to nikomu nie chce sie kombinowac dzialania emulacji 68k na sklejke i kanpake z ppc i innymi sklejkami. zeby uzyskac cos co nie dziala jak powinno , bo i sama prawdziwa sklejka nigdy nie dzialala do konca jak nalezy. do tego pewnie doszly by problemy legalnosci i dostepnosci flashy z kart turbo i innych dziwactw.
[#6] Re: WinUAE 2.8.0
W wielkich bólach wymęczyłem spolszczenie dla WinUAE 2.8.0.

Swoją drogą, od jakiegoś czasu zaczynam odnosić wrażenie, że Toni chce zniechęcić tłumaczy do swojego projektu. W każdym razie pracy nam nie ułatwia ciągłe mieszanie we wnętrzu .dlla (skończyło się kopiuj-wklej ze starszych wersji + dodanie opisu dla nowych funkcji - teraz każdą wersję muszę tworzyć praktycznie od zera). W dodatku w .dllu brakuje wielu list rozwijalnych lub są one niekompletne - to akurat niewielki problem, bo mogę je zaktualizować/rozbudować, ale gdy listy po prostu nie ma, to nic z tym faktem zrobić nie mogę. Dlatego też niektóre listy od jakiegoś czasu nie są tłumaczone i nie zapowiada się, że w najbliższej przyszłości będą, bo Toni ignoruje zgłoszone braki/błędy w .dllu. :-/
[#7] Re: WinUAE 2.8.0

@Voyox, post #2

nie wiem czy jest sens emulowac ppc dla kilku programow ppc, a poza tym emulacja 68k jest szybsza od ppc na wspolczesnych prockach, wiec taki emulowany 68k jest szybszy od ppc z kart turbo, a nawet obecnych g4 :)
[#8] Re: WinUAE 2.8.0

@groovebox, post #4

Doprawdy? To ten sam facet? To dopiero numer! Bez ,flamastra' swego czasu jak bez ręki. Ależ tym się szybko działało.. Obie wersje bardzo dobre jak na swoje czasy. Przez flamastra nigdy nie przesiadłem się na dobre na Opusa. Ostatecznie jakoś równolegle stosowałem oba w razie konieczności :) Do głowy by mi pewnie nie wpadło że to autor WinUAE. Dzięki za uświadomienie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem