Komentowana treść: Atari800 dla MorphOS-a
[#1] Re: Atari800 dla MorphOS-a


Jak komuś coś nie działa, to piszcie.
[#2] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@Skrzyp, post #1

Wielkie dzięki. Na pewno przetestuję. Atari XL/XE to jedyna platforma, której emulacja mnie interesuje. Nawet emulacja klasycznej Amigi nie jest mi tak potrzebna jak małego Atari.
[#3] Re: Atari800 dla MorphOS-a
Hehe, ale żeś się rozkręcił z tymi portami. Do zobaczyska na Amimajówce :)
[#4] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@Skrzyp, post #1

Pytania:

1. Czy ekran musi być tak odrobinę ściśnięty w pionie? Na kursor w Atari Basic patrzyłem przez 4 lata codziennie i tu od razu zauważyłem, że nie jest kwadratowy. :)

2. Zwiększyłem bufor dźwięku do wartości maksymalnej (16384) i dźwięk nadal nie wyrabia. Rwie nawet na Self-Test.

3. Ja mam coś nie tak, że emulator chodzi tak wolno? Nie wyrabia nawet pisanie w Basicu. Muszę czekać aż znaki się pojawią podczas pisania. Wygląda jakby coś przerywało pracę emulatora, bo dostaje strasznej czkawki. Pokazuje od 6% do 13% prędkości Atari. Chyba coś jest nie tak, bo stare porty dawały na znacznie słabszym Pegasosie powyżej 50%.

Mam PowerBooka G4 1,67GHz z MorphOS 3.5. Nic oprócz Atari800 nie uruchomiłem.


Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 20:21:05 przez MDW
[#5] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@MDW, post #4

Wybierasz F1 i w "Display Settings" masz ustawienie aspectu, i tam zamiast opcji "square" wybierasz "authentic" ;)
[#6] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@Skrzyp, post #5

Dzięki, już proporcje ekranu są takie jak być powinny. Chociaż ustawiem na odwrót. To znaczy było "authentic", a dałem "square". Tak czy siak teraz jest tak jak być powinno. :)
[#7] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@Skrzyp, post #1

Nagle zaczęło mi działać na poziomie 80%-100% prędkości. Ale po krótkim czasie spadło do 50%, potem 20% i teraz leci ok. 6%. Jednocześnie procesor G4 jest zajęty w ok. 10% więc mocy maszynie nie brakuje. :) Nic nie uruchamiam - cały czas tylko Basic i Self-Test.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 20:42:43 przez MDW
[#8] Re: Atari800 dla MorphOS-a
[#9] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@MDW, post #7

Prawdopodobnie problem z sdl'em na powerbookach z petla..
Z tym ze nie jestem pewien, zrobilem configure , make i poszlo:)
[#10] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@stefkos, post #9

A testy zrobiłeś? ;)
[#11] Re: Atari800 dla MorphOS-a
U mnie jest tak samo. Obciążenie proca 15 do 20% a emulator rwie aż przykro.
[#12] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@Skrzyp, post #1

Gdzie powinny być romy?w katalogu?Edytować plik konfiguracyjny?
[#13] Re: Atari800 dla MorphOS-a
A nie szło przypadkiem w starej wersji odpaluć w oknie i rozciagnac?
[#14] Re: Atari800 dla MorphOS-a
więkość problemów tego portu wynika z użycia SDLa, Itix przeportal Atari800 w wersji MUI i obecni "porterze" powinni opierać swoje porty o port Itixa a nie o gówniany SDL.
[#15] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #14

Jak pokażesz, gdzie leży, to poprawię.
Ale dziwne, bo nawet przy puszczaniu dem Lamersów jak Gene, Boogie Nights, Old School czy klasycznego Numena nie rwie mi nic, póki Atari800 jest aktywnym taskiem.. Jak przerzucam się do OWB to owszem, jest kaszana. I wina raczej nie leży po stronie SDLa, tylko schedulera tasków, szczególnie, że na tej samej maszynie problem nie występuje po OSX Leopardem ani pod OpenBSD ;)
[#16] Re: Atari800 dla MorphOS-a
Mój skrzyp, taki piękny.
[#17] Re: Atari800 dla MorphOS-a

@michal_zukowski, post #14

Version 2.1 (24.09.2004)
 - major changes within the Amiga front end, including
    o) ported to OS4, requires PPC processor
    o) dropped MUI GUI, GUI is now menu driven


Patrz, porzucili MUI, bo uznali, że lepiej się zarządza w prostym menu, które jest spójne z wyglądem Atari i korzysta z wewnętrznych procedur rysowanie obrazu. Skandal, świętokradztwo i robienie "syfuxowych krapnych portów w SDL", prawda? :D
Bijcie dalej, towarzyszu Żukowski!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem