Komentowana treść: H.R. Giger nie żyje
[#1] Re: H.R. Giger nie żyje
Wielki Artysta, który miał ogromny wpływ na całe rzesze późniejszych grafików i projektantów.

Mam nadzieję, że w końcu uda mi się odwiedzić ten kultowy Giger Bar:

[#2] Re: H.R. Giger nie żyje

@slay, post #1

Tak, to przeogromna strata. Giger był absolutnie niesamowity, a "Obcy" to dzisiaj nie jest już film tylko wręcz religia. Na odwiedzenie tego baru też "zasadzam" się od lat. No ale jak ktoś nie wychyla dzioba z południowej części Wrocławia to raczej nie ma szans tam wylądować. :(
[#3] Re: H.R. Giger nie żyje
Jego prace graficzne zdobiły okładki albumów wielu grup muzycznych (Emerson, Lake & Palmer, Danzig, Deborah Harry)

Od siebie dodam okładkę Celtic Frost - To Mega Therion

[#4] Re: H.R. Giger nie żyje
Nie wiedzialem, ze uzywal Amigi OK
[#5] Re: H.R. Giger nie żyje

@MDW, post #2

"Obcy" to dzisiaj nie jest już film tylko wręcz religia


jak mialem 8-12 lat to tak, moze nawet religia :), pozniej to kolejny nudny film o robalach etc. z kosmosu ktore chca wszystkich wybic , dzisiaj pewnie nie dotrwalbym nawet do polowy tego filmu.
[#6] Re: H.R. Giger nie żyje

@sigma2pi, post #5

A ja wkrótce zamierzam obejrzeć sobie całą serię po raz... dwunasty? czternasty? Nie wiem dokładnie. Za to nie dotrwałem do końca dzisiejszych rewelacji takich jak "Pacific Rim" czy "Transformers". Po prostu się nie dało.
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] Re: H.R. Giger nie żyje

@sigma2pi, post #5

I jeszcze małe wyjaśnienie. Do końca "Alien VS Predator" też nie dotrwałem. Dla mnie to nie ma nic wspólnego z serią "Alien". Klasyczna dzisiejsza taniocha. Dlatego z jednej strony chcę żeby wyszła kiedyś piąta część "Alien", a z drugiej nie chcę, bo to może być kolejny "Pacific Rim". To niech już sobie wypuszczają kolejne częśći "Alien VS Predator", a ja je zignoruję tak samo jak wszystkie do tej pory.

Na "Alien" z 1979 roku trzeba patrzeć przez pryzmat tamtych czasów. Wtedy nikt nie robił na poważnie filmów o kosmosie. Tylko "Star Wars" był w miarę poważny (chociaż nie tak jak "Alien"). Wtedy w filmach "kosmicznych" atakowały budynie, kapusty... "Alien" wyznaczył kierunek temu gatunkowi filmowemu. A scneografii nie powstydziłby się dzisiejszy film. To niesamowite jak można było to zrobić bez dzisiejszej techniki komputerowej. W sieci (i na dodatkowych płytach z "Alien Quadrilogy") można znaleźć dokumentalne filmiki pokazujące jak Giger pracował na scenografią do "Alien" i nad samą jego postacią. Niesamowite przedsięwzięcie jak na koniec lat siedemdziesiątych.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 12:23:56 przez MDW
[#9] Re: H.R. Giger nie żyje
Czlowiek legenda, prace jak ze snow!

Klasyczny amigowo-scenowy akcent z Gigera:

[#10] Re: H.R. Giger nie żyje
Czy to się komuś podoba czy nie odcisnął swoje (niezatarte na wielki, jak sądzę) piętno na obecnej kulturze/popkulturze- jego wizja OBCEGO zawojowała świat.
[#11] Re: H.R. Giger nie żyje
Warto też wspomnieć, że u Gigera zamówiono także projekty do "Alien 3". Twórcy filmu projekty dostali ale zapłacić nie zamierzali. Zrobili swoje, które podobno były bardzo mocno "inspirowane" tym co dostali od Gigera. Podobno Giger miał powiedzieć, że gdyby chodziło o cokolwiek innego to by się procesował, bo dowody były nie do podważenia. Ale do "Aliena" czuje zbyt duży sentyment i projekt ten jest dla niego tak ważny, że nie chciał blokować powstania (świetnej zresztą) trzeciej części. Dał więc ciche przyzwolenie na tę (jakby nie było) kradzież projektów.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 14:29:26 przez MDW
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] Re: H.R. Giger nie żyje
szkoda :(
- nawet mam jego albumy
koleś pojechany był ostro, ale wyobraźni i talentu nie sposób mu odmówić
darkseed oczywiście dobrze pamiętam (jak i załączoną grafikę)
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] Re: H.R. Giger nie żyje

@waldiamiga, post #3

Kurcze chłopie jaki ten świat mały to drugi album Celtic Frost. Szwajcarskiego zespołu death metalowego którego słuchałem jako kilkunastolatek. Słuchałem to może za dużo powiedziane do utworów z albumu Nemesis powróciłem kilka dni temu.
Wracając do tematu niech spoczywa w spokoju [*]
Darkseed w wersji dla CD32 jest świetne.

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2014 22:34:34 przez miro_78
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#30] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem