Komentowana treść: Retro Gamer 129
[#1] Re: Retro Gamer 129
Najtrudniejsze w co w życiu grałem to był Sir Fred na ZX`a.
Pamięta ktoś?
[#2] Re: Retro Gamer 129

@Ancestor, post #1

Jasne że pamiętam ale trudniejsze było Olli & Lissa: The Ghost of Shilmoore Castle. O le pierwszy ekran bylo latwo przejść to kolejne trzeba było pokonać w tym samym czesie. W momencie jak musiałem z 5 ekranu ponownie wrócić do pierwszego to zawsze mi czasu brakowało.
[#3] Re: Retro Gamer 129

@Ancestor, post #1

ZX Spectrum nigdy nie miałem (chociaż przed Atari 65XE planowałem kupić Timexa) ale grę pamiętam z opisu w "Bajtku". I pamiętam też pewien trick do "Sir Freda". Tam się szukało w zamku jakiejś księżniczki. Ona była losowo umieszczana w którejś z komnat i podobno problemem było odnalezienie jej. W ZX Spectrum zawsze po włączeniu generator liczb pseudolosowych generował wartość 0. No i w czasie pierwszej gry po włączeniu Spectrusia księżniczka była zawsze w tej samej komnacie i nie trzeba jej było już szukać. :)
[#4] Re: Retro Gamer 129

@MDW, post #3

Problemem było dziwaczne sterowanie, ludek chodził z poślizgiem, rozpędzał się przyśpieszając liniowo, pływał z oporem. Gra byłaby trudna sama w sobie ale kontrola robiła z niej tytuł praktycznie niegrywalny, szkoda bo pomysły były rewelacyjne!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem