Komentowana treść: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
[#1] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
Zabrakło najważniejszej informacji - ceny ;)
[#2] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
Mam takie pytanie a ile by kosztował zestaw części plus płytka .Mam możliwości zmontowania tego w własnym zakresie.
[#3] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Dziadziomiecio, post #2

Płytkę możesz wytrawić sam, termotransferem :P
Kwesia zakupu złącza PCMCIA, kilku kostek SRAM i jakiegoś ICka coby to ogarniał - w wątku jest pewnie opisane, zobacz za numerami części w sklepach elektronicznych.
[#4] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Dziadziomiecio, post #2

@dziadziomiecio

Mam takie pytanie a ile by kosztował zestaw części plus płytka.

Nie przewidujemy sprzedaży kitu.

Mam możliwości zmontowania tego w własnym zakresie.

W repozytorium projektu są wszystkie pliki potrzebne do zrobienia rozszerzenia we własnym zakresie (schematy, gerbery, listy BOM, wsad do CPLD).


@Skrzyp
Płytkę możesz wytrawić sam, termotransferem :P

Błagam nie pisz głupot. Termotransfer płytki ze ścieżkami 4 mils i odstępami 4 mils?


Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 23:49:00 przez strim_
[#5] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@strim_, post #4

Błagam nie pisz głupot. Termotransfer płytki ze ścieżkami 4 mils i odstępami 4 mils?

No OK, nie widziałem schematu. Ale skoro on chce samoróbkę, to będzie miał większą płytkę... :P

W repozytorium projektu są wszystkie pliki potrzebne do zrobienia rozszerzenia we własnym zakresie (schematy, gerbery, listy BOM, wsad do CPLD).


Wiara w ludność amigową - odzyskana ;)
(nie to co stare pierdy w stylu - ja wam tu daję [wstaw program], ale jak chcecie support, to spadać na drzewo, a od źródeł się odpierniczyć)
[#6] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
w jaki sposób składać zamówienia ?
[#7] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@pabloz, post #6

Klikasz w link "zbieranie zamówień" w wiadomości powyżej, którą właśnie komentujesz...
[#8] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Skrzyp, post #1

to świetna wiadomość, zwłaszcza dla posiadaczy A1200, którzy nie mają szczęścia do projektów homebrew (w przeciwieństwie do użytkowników A600). Jak komuś nie zależy na szybszym procesorze, to uzyska praktycznie to samo pamięć ELSAT/Elbox, których ilość na rynku ograniczona, a ich cena czasem zbliża się już do granicy 300 zł. Dodatkowy plus to "przenoszalność" RAMu między A1200 i A600.
[#9] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
wygląda profesjonalnie, pytanie tylko czy da się to coś zrobić przelotowe bo karty lan tez wymagają tego slotu
[#10] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Skrzyp, post #1

czy to też przyspiesza A600 tak jak np pamięć nakładana na procesor np kippera ?
[#11] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@damianx, post #10

@damianx

Tak, nasza pamięć SRAM przyśpiesza także A600.

@michal_zukowski

Nie da się zrobić karty "przelotowej". Trzeba by było zaprojektować kartę ze zintegrowanym Ethernetem (może kiedyś).


Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 09:44:56 przez strim_
[#12] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@strim_, post #11

Gratulacje za doprowadzenie projektu do końca. Czy finalnie będzie obudowa?
[#13] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@pong777, post #12

Czy finalnie będzie obudowa?


Nie, karta prawie cała mieści się w slocie (nie wystaje aż tak bardzo jak karty sieciowe czy normalne karty SRAM).
[#14] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@pong777, post #12

Właśnie, jeśli nie ma obudowy (a chyba nie ma) to przydało by się zdjęcie poglądowe ile wystaje karta z obudowy A1200/A600.
[#15] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@BULI, post #14

No właśnie i jakiś chwytak by się przydał do łatwego wyciągania karty - w celu choćby włożenia adaptera pcmcia do przeniesienia danych.
[#16] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
Tajemnicza nazwa rozszerzenia- czy coś oznacza?
[#17] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@BULI, post #16

Tajemnicza nazwa rozszerzenia- czy coś oznacza?


Daleko szukać nie trzeba.
[#18] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Skrzyp, post #5

No OK, nie widziałem schematu. Ale skoro on chce samoróbkę, to będzie miał większą płytkę... :P

Szkoda że nie znasz mnie a już mi jakąś łatkę przypinasz . Zamówię sobie płytkę w .... a resztę polutuje hot-em i z głowy . Zresztą metodą foto już robiłem podobne płytki . Teraz jak zdrowie mi wysiadło to mam mało cierpliwości na dłubanko ale coś tam jeszcze sobie robię .

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 17:56:01 przez Dziadziomiecio
[#19] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@strim_, post #11

Proszę projektować.
[#20] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty
Zamówione, zapłacone. :)
[#21] Re: PCMCIA SRAM 4 MB - sklep RetroAmi zbiera zamówienia na karty

@Deftronic/..., post #20

Dzięki OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem