Komentowana treść: Wyczerpane zapasy ACA1232
[#1] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232
Koniec reklamy.
[#2] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232
Specjalnie piszecie o podwyżce cen i sami to rozdmuchujecie...
[#3] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Sokok, post #1

Dokladnie :)
to wtedy zacznie montowac 040/40Mhz z obniżoną częstotliwością na 25mhz żeby się tak mocno nie grzały pod klapką.
[#4] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Pawelek, post #3

Kłopot polega na tym, że o ile 030 były jeszcze jako-tako dostępne (najwyraźniej już nie są) to ze zdobyciem 040 w normalnej cenie jest lekka masakra. Nie liczyłbym na to.
[#5] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232
D:
[#6] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232
Po takim komunikacie nie pozostaje mi nic innego jak wykupic caly pozostaly zapas, odczekac pol roku i... huzia na allegro za 300% ceny pomysł
[#7] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #4

Wylutowywać ze starych Maców. Napewno lepiej dostepna jest 040 jak 030 , wiecej sprzetu bylo na 040.
[#8] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Sokok, post #1

Ja nie potrzebuję nakręcać sprzedaży, bo z RetroAmi się nie utrzymuję, co więcej wszystkie "zyski" albo pakuję w kolejne partie towaru albo w poszerzanie asortymentu.

Kontaktowałem się z Amedia Computer France i potwierdzają tę informację.

Hi Daniel,

Yes, it seems that we'll have some very hard times now for getting any ACA123x boards !
We have no more boards in stock since the last ACA1232 @ 40MHz has been sold two days ago.
We only have ACA1220 @ 20MHz boards now.


Przejrzałem na szybko inne sklepy i bodaj tylko w jednym, amigastore.eu mają dostępną całą gammę ACA1232.

Nie wiem, czy jest to celowe zagranie, ze strony producenta, czy taka jest sytuacja na rynku. Postanowiłem dać znać, bo zainteresowanie kartami ACA 1232 jest spore (od początku roku zeszło ponad 20 szt. - w całym 2013 była to ilość 15 egzemplarzy). Kto jest zainteresowany zakupem sprawę przemyśli - kupi, czy nie jego sprawa.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 11:46:45 przez ITU
[#9] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@ITU, post #8

Dzięki za info!
[#10] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@ITU, post #8

Przejrzałem na szybko inne sklepy i bodaj tylko w jednym, amigastore.eu
mają dostępną całą gammę ACA1232.


kurde, a ja dopiero co robiłem tam zakupy. x|
[#11] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@ITU, post #8

Nie wiem, czy jest to celowe zagranie, ze strony producenta, czy taka jest sytuacja na rynku.


Jeśli ktoś ma ACA u siebie z łatwością zauważy że ma zamontowany używany procesor. Miałem okazję rozmawiać z Jensem osobiście - dostępność cpu jest mizerna. Znacznie znacznie znacznie gorzej jest z cpu 040 (o czym wspomniał kolega Recedent), są raczej znikome szanse że powstaną mocniejsze karty (c) Individual Computers.
[#12] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Pawelek, post #7

W starych Mackach LC475 itd. są procesory LC (bez FPU). Karta z takim procem będzie średnio fajna. Pełny proc 68040 40MHz był tylko w Quadrach 840, z czego używanej Quadry nie uświadczysz, a jak będzie to cena oscyluje (jak masz fart) od 1000pln, do 2000 i więcej.

W zwykłych Macach LC i LCII, LC430 itd. są 68020 i 68030 chyba 16MHz w obudowie QFP albo PLCC, a więc potrzebna by była przejściówka zwiększająca koszt, takich Macków jest też jak na lekarstwo. Jest dużo 68040 z wylutu, ale nikt na większą skalę nie będzie ich wlutowywał bo to zabawa dla hobbystów.
Ogólnie nie jest tak dobrze jakby mogło być, nawet FPGA Arcade chyba padło z pomysłem na board pod 68060, bo brak procesorów. Pozostaje liczyć na Majsta Ale to pewnie poczekamy. Miałem swoją kartę na AmiBay wystawić, ale wstrzymam się jeszcze miesiąc, wolę żeby została w PL.

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 13:11:45 przez flops
[#13] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232
i Chwała Bogu !
[#14] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@selur, post #6

Nic z tego , Elbox wykupił wszystkie zapasy z europy do TurboFlyer 530 i niedługo będziemy mieli premierę nowego sprzętu do klasyka
[#15] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #4

Ja mam 68040 25MHz wylutowanego z Apolla. Poczekam aż cena wzrośnie i odsprzedam z zyskiem ;)
A na serio, to dobrze wiedzieć, poczekam ze sprzedażą mojej ACA1232 33 MHz. Skoro tak się sprawy mają, to cena na 100% wzrośnie. Będzie lokata kapitału :)
[#16] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@wali7, post #15

Ja mam dwie sprawne czterdziestki - z Apollo i z BlizzardaPPC. Sądzę, że po licznych przeróbkach tych kart sporo się tego u ludzi wala.

Czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem produkowanie kart bez CPU, tylko z podstawką? CPU by sobie każdy jakoś we własnym zakresie załatwił.
[#17] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Daclaw, post #16

Jest to niemożliwe ze względu na przepisy dotyczące gwarancji. Jens nie może udzielić dwuletniej gwarancji na kartę, którą każdy we własnym zakresie jest w stanie radośnie sfajczyć. A potem "panie, bubel, wymienić się należy!".
[#18] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #17

No to zmodyfikować tak kartę, aby można było wsadzić dowolną 30-stkę z produkowanych, dodatkowo musiała by być podstawka do procesora. Przecież do PC sprzedają płyty główne bez procesorów i jakoś jest dobrze. I nikt nie ma o to pretensji.
[#19] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@gilban, post #18

Olać gwarancje. Powinny być sprzedawane same karty bez procesorów wersje dla 030 i 040.
[#20] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Pawelek, post #19

1. Wszystko ok, tylko w płytach PC podstawka jest tak skonstruowana, że nie da się źle włożyć proca, a z 030 i chyba 040 jak ktoś jest gapa, to wciśnie na odwrót i usmaży kartę i proca.
2. 68040 mamy pod dostatkiem w naszych przydomowych zbiorach z przeróbek Apollo/Blizzardów/CyberStormów itd., ale nie mamy karty póki co.
3. Ile osób ma leżącą odłogiem 68030? Ja nie mam ani jednej, mam 68020 co kiedyś upolowałem na Alledrogo z 4 lata temu i więcej nie widziałem.
P.S.
Moja karta już poszła i to w dobre ręce do PL OK

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 12:12:18 przez flops
[#21] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@flops, post #20

Jak zrobisz podstawkę z kluczem, bo 040 nie ma jednego pinu w rogu, to nie włożysz źle procesora, więc to nie jest żaden argument.
[#22] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Pawelek, post #19

Ciekawe w którym kraju ktoś pozwoli przedsiębiorcy sprzedawać ludziom sprzęt elektroniczny bez gwarancji, ciekawe.
[#23] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #22

sprzedawać pod szyldem "skup złomu" i po sprawie
w sensie sprzedaż złomu. No, taki komis

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 16:02:12 przez snajper
[#24] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #22

Gwarancja jest dobrowolna, można jak najbardziej sprzedawać bez niej :)
[#25] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #22

Rynek amisprzętu od bardzo dawna nie jest normalny, więc przeszłoby spokojnie i to ;)
[#26] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@recedent, post #22

No to jak to jest z tymi płytami PC? Pamiętam nawet jakiś klimat z Athlonami. Że łatwo było ukruszyć, czy coś, a sprzedawano luzem i płyty i cpu.
[#27] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Daclaw, post #26

Ukruszyć się dało, szczególnie wcześniejsze wersje i szczególnie przy nieumiejętnym montażu. Ja mocowałem kilka razy radiator na tym samym procesorze i nic się nie działo, ale to trzeba było wiedzieć żeby radiator docisnąć przy mocowaniu "na płasko", a nie bawić się delikatnie...
[#28] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@madman15, post #27

No właśnie. A sprzedawane to było normalnie w sklepach, zapewne z gwarancją. Co jak co, ale 040 relatywnie trudniej zepsuć. To konstrukcja z czasów 486 - inny rząd solidności.

Poza tym były przecież sprzedawane amigowe karty bez FPU, tylko z podstawką, do ewentualnego samodzielnego wsadzenia. I też gwarancję miały.

Nasz szanowny kolega z lekka wydumany problem podniósł, zdaje się...

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 22:28:17 przez Daclaw
[#29] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@selur, post #6

Niech cię kopytko Luny broni.
[#30] Re: Wyczerpane zapasy ACA1232

@Sokok, post #1

Im więcej sprzeda towaru, tym więcej pojawi się go na rynku wtórnym taniej.
Po drugie kupujesz u niego i na drugi dzień masz towar na chacie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem