Komentowana treść: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!
[#1] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!
Ciekawe, czy ktoś podejmie temat NOSów A1200...
[#2] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@PopoCop, post #1

Ale w jakim sensie? Przecież był tekst (wywiad z Petro) skąd się wzięły NOSy.
[#3] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@PopoCop, post #1

Dokladnie, sądzę że to świetna okazja na wygaśnięcie mu wszystkich waszych żali dot sprowadzania a1200, założę się, że odważni pozostaną jedynie w Internecie.

Poza tym, z tego co wiem to ta jego książka jest póki co wyłącznie po niemiecku.
[#4] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@Sokok, post #3

Pytałem autora książki i powiedział, że angielska wersja jest przewidziana na czwarty kwartał 2014.

A jeżeli chodzi o wyjaśnianie problemów na temat nowych A1200 sprowadzonych ostatnio z Indii to Petro wszystko wyjaśniał na Facebooku. Prawdę mówiąc to aż mi się go trochę żal zrobiło. Chyba żałuje, że w ogóle podjął się tego tematu. Nie planował na tym zarabiać, a wyszedł mocno do tyłu.
[#5] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!
Dylemat mam... Pójść w sobotę i posłuchać o czasach Commodore, czy w niedzielę i posłuchać o czasach Amiga Technologies? To i to bym posłuchał. A może będą z tego nagrania?
[#6] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@MDW, post #5

Jakby ktoś później zrobił artykuł i streścił to co tam będzie to byłoby fajnie. Nie każdy ma możliwość pojechać...
[#7] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@MDW, post #4

Tak wyszedł do tyłu ehe...Jakby miał do tego dołożyć to by na to wszystko trzy litery wyłożył.Oczywiście że nie mam nic do tego ale po co taka obrona?
[#8] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@PopoCop, post #1

Do usuniecia... sorry

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 20:42:43 przez sordan
[#9] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@djpiotrs, post #7

Nie obrona. Po prostu czytałem co napisał i mnie to przekonało. Ceny tych Amig, jak na dzisiejszy rynek retro, nie były zawrotne.

Wiem, jako Polak powinienem raczej powiedzieć jak typowy mieszkaniec tego kraju, czyli np. "cholerny złodziej, dorobił się kokosów na tym, okradł nas!".

Czase śmieszy mnie wyobrażenie niektórych Amigowców o tym jak wygląda dzisiaj zarobek. Doszukują się afer w przedsięwzięciach związanych z amigowym sprzętem czy softem. A prawdę mówiąc cała strona finansowa takich przedsięwzięć jest tak żałosna, że żaden oszust by na to nawet nie popatrzył.
[#10] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@MDW, post #9

I jeszcze coś...

Osobiście uważam, że te Amigi nie powinny być sprzedawane za 150 euro tylko za 250 euro, ale każda powinna być włączona i sprawdzona przed wysyłką. A te kilka, które się nie włączyły powinny pójść po 25-50 euro. I nie byłoby problemów.

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2014 21:26:52 przez MDW
[#11] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@MDW, post #10

Nie było na to czasu. Petro zajmuje się kilkoma rzeczami naraz i często podróżuje. Dzisiaj miałem okazję z nim porozmawiac o tym wszystkim przy piwku i mogę tylko powiedzieć, że na tym całym zamieszaniu jest około 7500EUR do tyłu, w dodatku niektórzy maja mu za złe, że sprzedał im śmieci, chociaż tym wszystkim, co mieli problemy wysyłał drugi egzemplarz nieodpłatnie. Tymczasem było tak, że pierwsze dwie dostawy były super - folie kartoniki srelki duperelki, a potem było już dużo gorzej, ale ponieważ tego nie wiedział, a kontener przypłynął - co miał robić? Taniej sprzedac nie mógł, odesłać też nie... i tak musiał w sumie dołożyć do sprawy.
[#12] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@alt_, post #11

To niech jeszcze przedstawi na to stosowne dokumenty oraz rachunki, to wszystko bedzie mu wybaczone a i nawet amigowe blogoslawienstwo dostanie
[#13] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@selur, post #12

Daj spokój człowieku. Nie pamiętam już ile tego było w sumie, ale załóżmy, że nie działało 15-20 sztuk, co przy cenie 150EUR daje już 3000 EUR w plecy dla Petro. To nie instytucja rządowa żeby żądac transparentności.

Pamiętaj też, że w magazynie w Indiach panują tragiczne warunki (to nie nowiutkie centrum logistyczne tylko często jakieś zgniłe mokre lochy), i nie ma co się spodziewać cudów i pachnących fabryką 18-letnich Amig...
[#14] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@alt_, post #13

"...i nie ma co się spodziewać cudów i pachnących fabryką 18-letnich Amig"

Dziwne... bo na samym poczatku sprzedazy tych NOS'ow slyszalem zupelnie co innego... ale widocznie mam jakas pomrocznosc jasna

p.s.
Jestes adwokatem pana T. ?
[#15] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@selur, post #14

Pierwsza dostawa sztuk 50 była dosłownie idealna. Kolejna - 300 sztuk - również. Ale potem przypływało coraz większe bagno. Masz więcej pytań? Bo nie wiem czy mam budzić Petra, śpi pokój obok
[#16] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@alt_, post #15

Pierwsza dostawa sztuk 50 była dosłownie idealna. Kolejna - 300 sztuk - również. Ale potem przypływało coraz większe bagno. Masz więcej pytań? Bo nie wiem czy mam budzić Petra, śpi pokój obok


To dawaj go tu !

Nie rozumiem dlaczego on w ogóle sprzedaje te Amigi jeszcze, skoro to są takie padaki i już o tym wie...
Dlaczego inni ludzie mają płacić za jego niewłaściwą decyzję ?

Ps. A co kogo obchodzi ile ja robie rzeczy na raz...




Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 10:17:37 przez ede
[#17] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@selur, post #14

Stary, po prostu czepiasz się. Jakby nie akcja Petro, to nowi użytkownicy A1200 płacili by już pewnie koło 800pln za używkę zjechaną z Allegro, a za fajną z kartonem ponad tysiaka. Dzięki akcji Petro, mieliśmy możliwość kupienia nowego sprzętu z przeszłości za śmieszne pieniądze. Ja mam idealną Ami za 800pln z kartonem i pierdołami, wcześniej nie do pomyślenia, bo na eBay takie cacka widziałem za 3 klocki. Jakby chciał zarobić, to by je sprzedawał po 2 tysiące i tak by sprzedał.

Edit: #16
Jak ktoś teraz kupuje, to przecież wie, jakie były już w kolejnych rzutach. A Petro jak coś jest nie tak to dosyła drugą, za którą jest w plecy, więc chyba jest ok. Zdarzyło się, że drugą ktoś dostał be, ale i tak ma dwie, a Petro od początku pisał, że sprzedaje bez gwarancji. Na Allegro jak kupisz, to na pewno dostaniesz idealną
Morał jest taki, nie kupujcie, bo już nie ma sensu.
#18
Beznadzieja, ogólnie to człowiek, nie raz myśli, żeby pierdzielnąć tym wszystkim i kompletnie nic nie robić dla środowiska Amigi, bo nawet jak się coś zrobi, to zaraz złodziej, oszust, zdzierca itd. A Amigowcy (większość, wszyscy), mają tylko roszczeniową postawę i najchętniej to bym dostawali wszystko za free.


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 10:35:47 przez flops
[#18] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!
Biedny Petro i my zli amigowcy,on przeciez to wszystko nie robi dla kasy,pewnie nawet ksiazke odda za darmo i bedzie do tylu dla dobra amigi.
[#19] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@flops, post #17

Jak ktoś teraz kupuje, to przecież wie, jakie były już w kolejnych rzutach. A Petro jak coś jest nie tak to dosyła drugą, za którą jest w plecy, więc chyba jest ok. Zdarzyło się, że drugą ktoś dostał be, ale i tak ma dwie, a Petro od początku pisał, że sprzedaje bez gwarancji.
Morał jest taki, nie kupujcie, bo już nie ma sensu.


Skoro już wiadomo, że te kolejne partie Amig to padaki, to dlaczego dalej nabijać ludzi w butelkę ? Nie można powiedzieć: słuchajcie teraz NOSy nie są takie fajne już, bierzcie po np. 25 Euro jak leci, nie sprawdzam już ich, nie mam na to czasu, wtopiłem trudno, ryzyko zawodowe.


Na Allegro jak kupisz, to na pewno dostaniesz idealną

No niespodziewałbym się idealnej, chyba że miałby to być NOS.



Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 11:37:56 przez ede
[#20] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@SzaryWilk, post #18

Zgadza się cała ta akcja z Amigami to marketing dla jego książki, kto go wcześniej znał?
[#21] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@sebbb, post #20

Wszyscy Amigowcy, którzy się interesowali tematem na przełomie końca pierwszej połowy lat '90 i końca tychże lat. Scenowcy którzy razem z Markiem P i nim pili wódę (chyba to było na IO 4)

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 13:33:05 przez flops
[#22] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@sebbb, post #20

Jak go znam co najmniej od 1998 r. a nie byłem wtedy jakimś wyjątkowym amigowcem, jeżdżącym po świecie.
[#23] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@_arti, post #22

Ja tez slyszalem o panu Tyszczence dopiero w tych latach i z tego co wiem, to glownie byl kojarzony ze spektakularna klapa AT a teraz ukazal sie oswieconym jako postac Swietego Mikolaja, ktory powozi zaprzeg reniferow i za darmoche sypie z rekawa prezentami dla amigowcow splat
[#24] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@selur, post #23

Ja tez slyszalem o panu Tyszczence dopiero w tych latach


Tak to mści się na człowieku brak oczytania (pominięta lektura wielu numerów Magazynu Amiga i ACS).
[#25] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@recedent, post #24

No dobra, niech bedzie, ze mam skleroze i dat nie pamietam.
[#26] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@recedent, post #24

Czytałem wszystkie numery MA, Amigowca i ACS i gość kompletnie nie zapadł mi w pamięci
[#27] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@sebbb, post #26

Przecież tam była fura zdjęć, newsów, komentarzy itp. na temat gościa... Może jeszcze nie pamiętasz Jima Collasa, albo Billa McEwena?
[#28] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@recedent, post #27

Petra pamiętam z gazet jak się na zdjęciach uśmiechał, dla mnie to był taki gościu właśnie od tego żeby rękę podać i się uśmiechnąć.

Jima Collasa, albo Billa McEwena?


Widać nie są warci zapamiętania
[#29] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!

@recedent, post #27

Może jeszcze nie pamiętasz Jima Collasa

Eee, zimny tyłek był w porządku.
[#30] Re: Petro Tyschchenko na Retrogralni we Wrocławiu w ten weekend!
Ktoś się jutro (niedziela) wybiera posłuchać Petro?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem