Komentowana treść: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego
[#1] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego
Pozostaje jeszcze kwestia tego, w jaki sposób zostanie wyłoniony zwycięzca. Tutaj poddajemy to pod dyskusję czy decyzja ma zapaść wewnętrznie, czy w drodze publicznego głosowania (np. w formie ankiety).
[#2] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #1

Pomysł ciekawy :) choć przyznam się że w razie odmowy dobrze by było znać powód. Jeśli prac będzie masa i będą na wysokim poziomie to samo głosowanie też będzie fajne, jeśli będzie ich mało to wydaje mi się że najrozsądniej będzie jeśli wybór podejmie redakcja portalu.
[#3] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Gżegżółka, post #2

Jeśli prac będzie masa

Widzę, że humor przy długim weekendzie dopisuje. OK
[#4] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #1

glosowanie publiczne troche popsuje niespodzianke.
[#5] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Valwit, post #4

Jak wyżej: powinna być niespodzianka. Sugeruję zdać się na wybór redakcji.
[#6] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #1

"Walczyłem" żeby tylna okładka była odrębna, żeby nie "wlewały" się tam artykuły, i umieszczenie tam prac wyróżnionych w konkursie graficznym to było to. I dalej jest to dobry pomysł (o ile będą kolejne konkursy). Natomiast w sytuacji "apelu" czyli jakby "okładki na zamówienie" to powinien być wybór redakcji.
Niewykluczone że odzew będzie mały bądź jednorazowy i nic się nie zmarnuje.
No i trzecia sprawa - w takiej czy innej formie można grafiki wykorzystać do wypełnienia pisma, jeśli trafią się słabsze mogą trafić do środka a nie na okładkę.
Takie jest moje zdanie.
[#7] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@twardy, post #5

Ja sugeruję prace jubiego
Świetnie nadają się na okładki czasopism.
[#8] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego
Prace mają być w CMYKu czy RGB? Ze spadem czy bez?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 11:23:29 przez Drakon
[#9] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Drakon, post #8

Od razu widać, że przynajmniej otarłeś się o DeTePowy świat skoro pytasz o takie sprawy. :) Pytania jak najbardziej zasadne. :)
[#10] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@MDW, post #9

przynajmniej otarłeś się o DeTePowy świat


Tak, od prawie 20 lat w nim mieszkam ;)
[#11] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Drakon, post #10

No to raczej skórę sobie na nim zdarłeś niż się tylko otarłeś. :) Życzę kolejnych 20 lat w branży i żeby pasery ze wszystkich separacji zawsze trafiały w siebie idealnie. ;)
[#12] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Drakon, post #8

CMYK. Odnośnie spadu - bez znaczenia. Jak jest komu wygodniej.
[#13] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #12

Skoro wymagany jest CMYK to przypomnę tym, którzy rysują na AmigaOS/MorphOS, że jedynym programem, który przekonwertuje obrazek RGB na CMYK jest, dołączony do "PageStreama", program "BME". Niczym innym pod AmigaOS/MorphOS się tego nie zrobi.
[#14] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@MDW, post #13

Z RGB też sobie poradzimy, więc dramatu z tego bym nie robił. Na chwilę obecną jednak, żadna praca nie wpłynęła...
[#15] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #14

Wiem wiem, troszeczkę się zgrywałem. :)
To smutne, że nic jeszcze nie wpłynęło. Chociaż został jeszcze miesiąc więc jeszcze trochę czasu jest.
[#16] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@MDW, post #15

Spokojnie, projekty będą... :)
[#17] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego
Termin upływa w czwartek, a na konkurs, jak dotąd, nie wpłynęła ani jedna praca...
[#18] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #17

Ma to swoje dobre strony. Drukowanie białej strony wyjdzie taniej. ;)
[#19] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #17

Szczerze mówiąc już trzy tygodnie temu zacząłęm robić dwa projekty, ale mam taki nawał pracy, że nie mam kiedy skończyć :(
[#20] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@Drakon, post #19

Ja się chętnie pobawię, ostatnio robiłem inne rzeczy i nie było na to czasu, ale weekend zapowiada się luźniej więc jeśli zaczekacie do końca weekendu to postaram się coś przygotować.

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 14:51:08 przez jubi
[#21] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@jubi, post #20

No wkońcu brawo! , już myślałem że nie zgłosisz żadnej pracy!
[#22] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@jubi, post #20

Nie wpłynęła żadna praca, więc poczekać jeszcze z tydzień spokojnie można. Ale dla dwóch prac konkursu nie ma co kontynuować. Jeżeli podeślecie prace, zostaną one wykorzystanie w kolejnych numerach pisma (decyduje kolejność nadesłania).
[#23] Re: Konkurs na tylną okładkę Polskiego Pisma Amigowego

@mailman, post #22

Grafikę wysłałem, mam nadzieję że się spodoba i zadowoli zwolenników wszystkich opcji.
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem