Komentarze do artykułu: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze

[#1] Re: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze
Ja tak zrobiłem z tym dyskiem http://allegro.pl/komplet-dysk-ssd-intel-8gb-ata-2-5-ost-sztuki-i4548447409.html Nie potrzeba przejściówek.
Jest super ale chyba nie ma 100% kombatybilności.
Np. gra Soccer Kid zainstalowała sie bez problemu lecz gdy ją uruchamiam wiesza komputer. Obrazy dysków są dobre, na WinUAE w tej samej konfiguracji chodzi bez problemu. Nie wiem jaki jest odsetek tego typu gier. Niemniej nawet najwolniejszy SSD jest dla Amigi rakietą. Równiez polecam takie rozwiązanie.
Dodam że gdy grę uruchomię grę z obrazów adf (stacja gotek) również nie ma problemu.

Amiga 1200, KS 3.0, TRA 1200 28Mhz 8MB FAST RAM

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 21:17:14 przez Nadral

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 21:30:23 przez Nadral

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 21:31:30 przez Nadral
[#2] Re: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze

@Nadral, post #1

Jest super ale chyba nie ma 100% kombatybilności.

Spróbuj ustawić MAX Transfer na : 0x0001FE00 - powinno pomóc .
Ja tego dysku używam już dosyć długo i problemów nie mam najmniejszych .
[#3] Re: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze

@Nadral, post #1

Używałem tego dysku z powodzeniem w Efice, dawał radę mimo braku DMA.
[#4] Re: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze

@trOLLO, post #2

Dzięki za podpowiedź, w takim razie pobawię się nim jeszcze, bo na razie włożyłem zwykły 2,5 20GB i też miałem z nim boje. Na szczęście spreparowanie dyskietki Workbench 3.0 z podmienionym scsi.device pomogło go spartycjonować.
[#5] Re: Dyski SSD, czyli XXI wiek w Amidze

@Nadral, post #4

No i pomogło :)
Nie ma to jak podpowiedź fachowca.
Nie chodziło o tą gierkę ale bałem się że bardziej poważne programy czy też dema mogą mieć problemy z transferem i się wieszać.
A teraz będę bawił się dalej z tym dyskiem bo fajniutki jest.
Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 18:32:38 przez Nadral
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem