Komentarze do artykułu: The Legend of Kyrandia

[#1] Re: The Legend of Kyrandia
Zastanawiające jest, że mechanika która nie pozwala na posiadanie więcej niż 10 przedmiotów, tym samym zmuszając nas do notorycznego backtrakingu i pamietaniu gdzie polozylismy to coś, co akurat w tej chwili jest nam potrzebne zasługuje na miano "wygodnego rozwiazania". Szalenie wygodne rozwiązanie, aż żałuję, że go np w grach lucasArts czy Sierry nie stosowano...
Skadinad, szkoda ze nie wspomniales o labiryncie i jagodach...do teraz mnie ciarki przechodzą na samą myśl o tym, ile ja włosów straciłem te dwadzieścia kilka lat temu, grając w to bez opisu. Żmudny, nie wnoszacy niczego do gry fragment, który zrazil i zrazic jeszcze może wielu graczy
[#2] Re: The Legend of Kyrandia

@michalmarek77, post #1

Zastanawiające jest, że mechanika która nie pozwala na posiadanie więcej niż 10 przedmiotów, tym samym zmuszając nas do notorycznego backtrakingu i pamietaniu gdzie polozylismy to coś, co akurat w tej chwili jest nam potrzebne zasługuje na miano "wygodnego rozwiazania". Szalenie wygodne rozwiązanie, aż żałuję, że go np w grach lucasArts czy Sierry nie stosowano...


W grze nie ma aż tylu przedmiotów. Kwestia organizacji miejsca, w którym przedmiot się odkłada. Dla mnie rozwiązanie jest sensowne i wygodne - znacznie wygodniejsze niż kieszeń z 30 przedmiotami z czego połowa to "zajmowacze miejsca".

Skadinad, szkoda ze nie wspomniales o labiryncie i jagodach...do teraz mnie ciarki przechodzą na samą myśl o tym, ile ja włosów straciłem te dwadzieścia kilka lat temu, grając w to bez opisu. Żmudny, nie wnoszacy niczego do gry fragment, który zrazil i zrazic jeszcze może wielu graczy


Dla mnie labirynt z jagodami był ciekawym wyzwaniem, lecz nie sprawił mi aż takiego problemu, żeby go eskalować. Kwestia odpowiedniego zrozumienia jak ten mechanizm działa. Czytałem wiele opinii o tej grze i w przypadku tego elementu, zdania są podzielone. Mnie on wydał się ciekawy i wcale mnie do tytułu nie zraził.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2014 15:53:41 przez mailman
[#3] Re: The Legend of Kyrandia
7bedne przedmioty w przygodowkach? Serio, nie przypominam sobie gry, w której nosilibysmy przedmioty, które podczas tejże gry byłyby zupełnie nieprzydatne, kompletnie nieużywane.
Wg mnie wygodniejszy rozwiązaniem, byłoby gdyby gra nie zmuszala gracza to wyrzucenia z ekwipunku przedmiotów. Co jest fajnego w sztucznym ograniczania swobody?
[#4] Re: The Legend of Kyrandia
Jest jeszcze trzeci sposób na zagranie w ten tytuł - emulator Macintosh i wersja gry na ten właśnie komputer :)
[#5] Re: The Legend of Kyrandia
Dziewiąta dyskietka po kompresji zajmuje około 170kb, więc ilość dyskietek nie była powodem obcięcia muzyki w wersji amigowej, bo bez problemu można było ją jeszcze upchnąć.
[#6] Re: The Legend of Kyrandia

@mailman, post #2

Dla mnie labirynt z jagodami był ciekawym wyzwaniem, lecz nie sprawił mi aż takiego problemu, żeby go eskalować. Kwestia odpowiedniego zrozumienia jak ten mechanizm działa. Czytałem wiele opinii o tej grze i w przypadku tego elementu, zdania są podzielone.


W labiryncie (bez zagladania w solucję) szybko nauczylem się jak uzywac jagód i poruszac sie po nim, wyzwanie zaczynało mi się podobać, ale po dluzszym czasie zaczalem sie denerwowac tym, ze jest on taki duzy. Przeszedlem prawie wszystkie jaskinie znalazlem klucz i kamienie, ale utknąlem w pewnym momencie i nie wytrzymalem zajrzalem do solucji zeby sie dowiedziec co zrobic z tymi kamieniami.
Fajny pomysł z tymi jagodami i labiryntem, ale jest on trochę za długi :)
[#7] Re: The Legend of Kyrandia

@Pawelek, post #6

Polecam jednak wersję DOS (ładnie działa pod ScummVM), ponieważ ma o wiele lepszą muzykę. Proszę posłuchać:
http://www.sierramusiccentral.com/musics/lok1cd/LOK1Track03.ogg

Dziwne, że w tamtym czasie nie wykorzystano możliwości dźwiękowych Amigi powinna mieć lepszą muzykę od wersji PC, niestety tym razem jest odwrotnie.

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2015 20:08:12 przez Pawelek
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem