Komentowana treść: Icaros Desktop 2.0
[#1] Re: Icaros Desktop 2.0
chyba można napisać... super wiadomość :P
[#2] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #1

Pod emulatorem działa to średnio. Czas formatowania dysku twardego - wieczność. Nie da się go sformatować na szybko. Można zainstalować Icarosa na pendriva, niestety o tym w instrukcji jest krótka i niezbyt przydatna wzmianka. Niestety, brak cd-romu w laptopie przeszkadza - już od wczoraj wgrywam dystrybucję na pendriva i się nagrać nie może
[#3] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #2

tak, masz rację, z pendrive na netbooku zawsze to był ból tyłka
[#4] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #3

Ale można zewnętrzny napęd CD/DVD podpiąć na USB. Ja właśnie tak robię.
[#5] Re: Icaros Desktop 2.0

@gilban, post #4

Jak się nie ma to się nie podłącza
[#6] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #5

Uruchomiłem stacjonarny komp. Tu instalacja na pendrive działa, chociaż nie za pomocą "Create Installation Pendrive".
[#7] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #6

a jak to rozwiązałeś?
[#8] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #7

Uruchomiłem instalator systemu z pulpitu.

Icaros dziala u mnie w trybie VESA, native mode nie wykrywa kompatybilnej karty graficznej (Mam GF 580GTX).
[#9] Re: Icaros Desktop 2.0
Próbowałem kiedyś uruchomić AROSA (Icarosa 1.2 chyba) na 5(!) PC. Nie udało mi się odpalić wifi.

WIęc odpuściłem. A szkoda. Fajnie że są specjalne PCty AROSowe, fajnie też że AROS jest w AmigaForever.

Ale patrząc ogólnie, AOS4 czy MorphOS są bardziej kompatybilne ze wszelkim sprzętem maści PPC niż AROS z x86...
[#10] Re: Icaros Desktop 2.0

@DiskDoctor, post #9

Odpaliłem na VirtualPC bo na wbudowanym QEmu wywalało mi runtime error. Pierwsze wrażenie to Magellan zamiast Wanedera. Docelowa instalka na wirtualnej maszynie wkrótce.
[#11] Re: Icaros Desktop 2.0

@waldiamiga, post #10

A ja sobie odpuszczam. Choć udało mi się zainstalować Icarosa 2.0 na PC-towym dysku twardym, to tylko w trybie IDE, AHCI nie potrafię skonfigurować. Niestety nadal nie obsługuje mojej sieciówki i za Chiny Ludowe nie mogę zainstalować tego na laptopie.

Powracam do instalacji Amiga UNIXa na WinUAE
[#12] Re: Icaros Desktop 2.0
Latka lecą, a mój ION wciąż nie działa poprawnie z AROS-em, a mógłby być fajny zestaw
Natomiast z płytą główna na chipsecie B75 działa to stabilnie chociaż HDAUDIO nie działa i tryb tylko VESA.
[#13] Re: Icaros Desktop 2.0

@TomcioPaluszek, post #12

A istnieją jakieśsterowniki sprzętu do AROSA? Chodzi mi o karty sieciowe na przykład.
[#14] Re: Icaros Desktop 2.0

@DiskDoctor, post #9

"Ale patrząc ogólnie, AOS4 czy MorphOS są bardziej kompatybilne ze wszelkim sprzętem maści PPC niż AROS z x86... "

x86 to pierdylion różnych konfiguracji, nawet Linux ledwo za tym nadąża, nie mam tu pretensji - nawet ten AOS4, z tego co czytam na razie nie w pełni obsługuje X1000 - więc nie ma się co czepiać arosa

myślę, że jeśli komuś bardzo zależy na arosie to po wyprobowaniu na maszynie wirtualnej, hybrydach w stylu AEROS powinien poszukac konfiguracji dedykowanej dla AROSa

system swoja droga powinien skupić się na poprawnej obsludze kilku zasadniczych konfiguracji i to wszystko, nie ma sensu ścigać komercyjnego mainstreamu
[#15] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #13

Tu jest trochę informacji o obsługiwanym sprzęcie:

http://en.wikibooks.org/wiki/Aros/Platforms/x86_support

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2014 13:20:09 przez deadwood
[#16] Re: Icaros Desktop 2.0

@deadwood, post #15

Chodziło mi o jakieś nieoficjalne sterowniki.
[#17] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #16

Nie rozumiem? Wszystkie dostępne sterowniki są dostarczane razem z systemem. Co znaczy nieoficjalne?
[#18] Re: Icaros Desktop 2.0

@deadwood, post #17

Bo mam kartę Wi-Fi, która nie jest obsługiwana. A chciałbym, żeby działała.
[#19] Re: Icaros Desktop 2.0

@glichtanski, post #18

Ok, rozumiem. Tak jak pisałem, wszystkie działające sterowniki są dostarczane od razu z systemem. Jeśli dla Twojego sprzętu nie ma sterownika w tej chwili, to najprosztszym rozwiązaniem jest dokupić sprzęt obsługiwany. Bardziej skompilowane rozwiązanie to przeportować samemu sterownik (o ile istnieje) z Linuxa lub BSD albo zlecić komuś wykonanie takiego portu.
[#20] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #14

No tak ale jeśli to się sprowadza do kupna nowego kompa (któregośtam już PCta) żeby przetestować system...

To AOS4 i MOS przynajmniej nie są beta.
[#21] Re: Icaros Desktop 2.0

@DiskDoctor, post #20

Jeśli chcesz przetestować system możesz to zawsze zrobić pod VirtualBoxem albo VMWare. :)
[#22] Re: Icaros Desktop 2.0

@DiskDoctor, post #20

popatrz - ja chciałbym przetestować MOSa - i aby to zrobić muszę kupić nowy sprzęt, dobrze, że niedrogo, bo z drugiej ręki

ile trzeba wydać by przetestować AOS4?
[#23] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #22

30 euro na system ale wtedy musisz spiracic firmware do cyberstorma
[#24] Re: Icaros Desktop 2.0

@michal_zukowski, post #23

Myślę, że phase5 się potnie. :)
[#25] Re: Icaros Desktop 2.0

@rwks, post #22

Niekoniecznie musisz kupić by MOSa przetestować. Były nie raz akcje na tym forum wypożyczenia sprzętu do testów...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem