Komentowana treść: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems
[#1] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems
Hmmm?
[#2] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Andrzej Drozd, post #1

Szkoda, że nie 800x600. Chore czasy..
[#3] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems
Kupiłem sterownik jeszcze w wersji beta po to, żeby usunąć część niedogodności w używaniu Sam460 z AmigaOS 4.1. Potem okazało się, że za kolejne wersje pełne mam znów zapłacić. Nie kupiłem już następnej wersji, bo jako klient nie czuję się z tym komfortowo. Najzabawniejsze jest to, że zapłaciłbym te same pieniądze bez skarżenia się gdyby to miało być coś w rodzaju bounty wspierającego autora. Ale tutaj wszyscy udają, że mamy prawdziwe firmy i działalność komercyjną, więc wydaje mi się, że klienci też powinni być adekwatnie traktowani.

Biorąc pod uwagę, ograniczenia wersji lite to faktycznie jakby trochę obniżyli jeszcze dostępne rozdzielczości to łatwiej byłoby korzystać z wbudowanej grafiki niż z Radeona

Wychodzi na to, że najlepszym sprzętem pod AOS 4.1 od Acube jest Sam440 bo jest ona najlepiej oprogramowana. Ile to już lat od jej premiery? Jaki jest sens kupowania kolejnej szybszej płyty skoro jej funkcjonalność nie będzie w całości wykorzystywana przez lata, to jeszcze za komponenty, które powinny być w systemie trzeba dodatkowo płacić po każdej aktualizacji? Wielka szkoda. Tracę po mału zainteresowanie produktami Hyperion i Acube. Wspieranie to jedno, ale traktowanie w ten sposób klientów, którzy przez n lat wspierają te firmy to już nieporozumienie.
[#4] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@alekc, post #3

Może wyjdzie MorphOS na Sam 460, będziesz miał pełną rozdzielczość w komplecie.
[#5] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Krashan, post #4

Może wyjdzie MorphOS na Sam 460, będziesz miał pełną rozdzielczość w komplecie.


A czy ten system będzie dla SAM tańszy niż AmigaOS 4.1 FE + sterownik RadeonHD?
[#6] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@agawa, post #5

Raczej nie.
[#7] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Andrzej Drozd, post #1

To jest po prostu chore !
[#8] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@agawa, post #5

Ot zawsze można używać dema ktore jest za free :)
[#9] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Krashan, post #6

Ale przynajmniej już wszystkie kolejne aktualizacje będą darmowe. A w przypadku Amiga OS 4.1 jak widać są płatne. I to jak widać płaci się za byle co.
[#10] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@agawa, post #5

Ale mi nie chodzi o cenę końcową tylko o podejście do klienta - a to są dwie różne rzeczy. Po prostu jako klient nie jestem zadowolony, że kupiłem system i co jakiś czas dowiaduję się, że żeby z niego korzystać trzeba znów zapłacić. Niech ten koszt będzie doliczony do ceny pudełka które kupuję. Nie mam nic przeciwko temu aby developerzy otrzymywali swoje wynagrodzenie choć akurat z AmigaOS pewnie nie bardzo można wyżyć jak się policzy koszty wszystkich pośredników, ale to akurat nie mój problem.

Druga sprawa to czas: komputery który są stare nie są w pełni oprogramowane, wychodzą kolejne płyty główne a system nie wykorzystuje ich potencjału ani ich poprzedników. To chora sytuacja, której dodatkowo płatne komponenty czy edycja typu FE nie ratuje, ale IMHO tylko pogłębia.
[#11] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@alekc, post #10

Niestety, jako posiadacz Sam460ex, w całej rozciągłości się zgadzam. Największym bólem neoamigowych platform jest brak oprogramowania... A sytuacja z płatnymi aktualizacjami i sterownikami jest wręcz kuriozalna.

Swoją drogą, mogę sobie wyobrazić skąd ta wersja Lite sterownika się wzięła:
- Ziomuś, robimy nową tańszą wersję Sam460, czyli Cr! Teraz na pewno więcej owiec ją kupi, z pewnością nie kupowali bo cena była za wysoka!
- Dobra, a co tam wywaliliście z płyty żeby było taniej?
- No... np. grafikę SM502...
- Aha, i co teraz użytkownik ma kupić RadeonaHD, bo podobno i tak wszyscy to robili, taaak?
- Dokładnie!
- Ale... jak odpali AmigaOS 4 nie mając sterownika do tegoż Radeona? Przecież jest to osobny produkt i na dodatek płatny?
- Ee... coś wymyślimy...


Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 02:22:48 przez strim_
[#12] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@strim_, post #11

brawo! dialog genialny
[#13] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems
no wiec ja posiadaczom tego sprzetu troche sie dziwie. polityka byla zawsze dokladnie taka, a mianowicie z jednej strony "amigowe" firmy to prawdziwe powazne komercyjne instytucje ktore nalezy traktowac z szacunkiem, a jednoczesnie wiadomo ze rynek jest nierentowny, wiec klient ma obowiazek wspierac te firmy, slowem uczynkiem i zaniedbaniem. tzn czekac, chwalic, placic i nie dopominac sie o nic. prawa i przyzwyczajenia normalnego konsumenta nie znajda tu zastosowania. to bylo jasne od zawsze.
[#14] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems
A jaz sobie myślę, że szczególnie ci użytkownicy OS4, którzy są przekonani o wyjątkowości swojego systemu, powinni być bardzo zadowoleni z faktu iż za każdy sterownik, za prawie każdą aktualizację płacą. Przecież nie raz padały sformułowania, że za jakość trzeba płacić. Rosnące więc koszty potwierdzają niejako rosnącą jakość produktu. Tylko się cieszyć. :)
Ja osobiście mam inne zdanie na tę kwestię, no ale ja jestem mofce! i na produktach szczególnie wysokiej jakości się nie znam :)
Mam nadzieję, że na płyty Sam (które są całkiem interesującym kawałkiem hardware) pojawi się w końcu Morphos. Wtedy każdy będzie mógł naocznie sobie porównać. Oczywiście kupno Sam 460 dla Morphosa jest bezsensowne, ale aktualny użytkownik takiej płyty jest w innej sytuacji.

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2014 12:50:19 przez wali7
[#15] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@wali7, post #14

Rosnące więc koszty potwierdzają niejako rosnącą jakość produktu. Tylko się cieszyć. :)


O to to, zaczynam wychodzić z szoku. Po prostu tak trzeba.pomysłpomysłpomysłpomysłpomysłOKOKOKOK

Jak wygląda moje wsparcie dla platformy Amiga ONE? Nie ma żadnego wsparcia, ale w jakimś stopniu wspieram AmigaOS4. Kupiłem sobie dość dawno temu AmigaOS4.0 dla A1200 z PPC. Fajny system i nie żałuję zakupu. Po kilku latach pojawił się AmigaOS4.1. Głównym atutem dla mojego sprzętu, czyli BVision jest wsparcie 3D. Na początku miałem nadzieję że updejt będzie za symboliczną sumę, do 199 zł, ale okazuje się że z wysyłką muszę zapłacić prawie 600 zł.

I co robię? Dalej wspieram AmigaOS4. Gdy tylko wyjdzie wersja 4.2 dla klasyka wprowadzając istotne zmiany dla mojego sprzętu, to sobie kupię. Czekać to ja potrafię. A 3D w 4.1 nie jest mi aż tak potrzebneOKOKOKOKOK
[#16] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Ender, post #12

dialog idealny - widać micha się cieszy i łapki mło co nie opadną ale pamietaj morphos demo jest free i windows kazdy tez dzisiaj jest free no chyyba, ze ktos ma ochote płacić to płaci, to proste jak praca każdego nauczyciela czy polityka
[#17] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@strim_, post #11

Obawiam się Strim, że masz rację. Byłoby to nawet zabawne gdyby nie duża szansa, że dokładnie tak to wyglądało. Dzięki za pracę na sterownikami do NetBSD OK

Szkoda, że obecne ruchy zaprzeczają temu co jest napisane w manualu do AOS4.1 "remember when computing was fun". Na szczęście są jeszcze klasyczne Amigi... Idę wymieniać stację w mojej A600HD po dołożeniu RapidRoad szeroki uśmiech
[#18] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Andrzej Drozd, post #15

Zanim światło dzienne ujrzy 4.2 najpierw musisz kupić 4.1 Final Edition.

Swoją droga 4.2 powinien przynieść już naprawdę rewolucyjne zmiany a to z kolei może wykluczyć nas klasykowców. Z drugiej strony jest to na tyle duża grupa, że z powodów finansowych tak się pewnie nie stanie. Niestety faktem jest, że klasyki mogą hamować rozwój systemu. Z drugiej strony bardziej winna jest moim zdaniem liczba różnych płyt głównych i wypuszczanie kolejnych podczas gdy zasoby programistyczne są niezwykle szczupłe.
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#25] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#28] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#29] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Andrzej Drozd, post #15

zdziwisz sie jak po zakupie 4.2 stwierdzisz ze wymagane jest 4.1 :>
[#30] Re: RadeonHD Lite dołączony do produktów ACube Systems

@Valwit, post #29

Zdziwisz się pewnie, że nie?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem