• Ankieta

Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?

  • ClassicWB
    32 głosów 32%
  • AmigaOS/Workbench bez modyfikacji
    27 głosów 27%
  • BetterWB
    14 głosów 14%
  • AmiKit
    11 głosów 11%
  • Nie jestem klasykowcem (nie dotyczy mnie ten temat)
    10 głosów 10%
  • Inne (w komentarzu)
    5 głosów 5%
  • AIAB
    1 głosów 1%

Ankieta skończyła się 20.12.2014

[#1] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
W tej chwili nie mam żadnego klasycznego amigowego sprzętu, ale gdy miałem ostatnio A1200 miałem opcję 1 i tak zaznaczyłem. Fajnie skrojone i jak dla mnie wystarczyło.
[#2] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
AmigaOS Workbench bez modyfikacji rulez! siedzi, pije i chrupki
[#3] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Zaznaczyłem "Inne", ponieważ wygląd WB i funkcjonalność sam modyfikowałem/modyfikuję. Jedynie na WinUAE dawno temu użyłem AmigaSYS2, ponieważ system przeniesiony z Amigi nie zachowywał się stabilnie. A w związku z tym że nie miałem czasu upiększać WB na WinUAE od podstaw, to skorzystałem z AmigaSYS. Jednak odinstalowałem w nim Scalosa i załączyłem Workbench.

Dlaczego w ankiecie zabrakło AmigaSYS?
[#4] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Jak ktoś używa Amigi jako maszynki do gier to nic nie instalować. Wystarczy wtedy łysy i niepraktyczny Workbench.

Jak ktoś ma ambitniejsze cele to wystarczy zainstalować Magellana, oboiązkowo w trybie zamiennika Workbencha. Opcyjnie, można dodać BeterWB, o ile sięnie chce samemu bawić w instalowanie nowszych wersji systemowych komponentów.

Wszystko inne to "wodotryski"...
[#5] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Magellan
[#6] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Na AmigaOS 3.x to tylko Magellan. Workbench jest wręcz śmiesznie niefunkcjonalny.

Zaznaczyłem ostatnią opcję, bo wiele lat temu przesiadłem się całkowicie na MorphOSa. Niedawno uświadomiłem sobie, że dłużej używam MorphOSa (11 lat) niż używałem AmigaOS (9 lat). I zupełnie tego nie czuję. MorphOS ciągle jest dla mnie intrygującą nowinką. :)
[#7] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?

@MDW, post #6

No fakt ciężko jest powrócić do klasyka (gołego systemu) jak się użyje MorphOS-a, ciekawe, czy podobnie mają użytkownicy AmigaOS 4.x. W sumie klasyki dla mnie to wyłącznie gry, użytki wolę używać na mocniejszym sprzęcie o ile zadziałają.
[#8] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?

@Ender, post #7

To prawda. Te użytki, które nie działają to w większości wypadków pozycje, które nie są warte uwagi. Jakieś martwe aplikacje, które nie były aktualizowane od kilkunastu lat.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 09:36:57 przez MDW
[#9] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
OS 3.x + w przypadku 3.0 albo 3.1 jakieś ciekawsze ikonki (według preferencji, MagicWB, NewIcons, GlowIcons, Ken's Icons) + MUI + ToolsDaemon + MagicMenu + ew. jakieś łatki typu FBlit, FText, BlazeWCP i nowy icon.library.
Trzeba troszkę pogrzebać w ustawieniach toolsdaemona i można mieć naprawdę fajny i lekki system.
Ja np mam takie menu:
- Preferencje (jako podmenu wszystko z katalogu prefs + edycja Startup-Sequence i User-Startup)
- Programy (startowanie najczęściej używanych programów)
- Internet (start i kończenie połączenia, odpalanie przeglądarek, irc, jabber)
- Operacje (na zaznaczonych plikach): przeglądaj z visage, przeglądaj z multiview, edytuj CEDem, rozpakuj do RAMu używając LHA, LZX, ZIP, RAR (kolejny poziom podmenu)
- Montuj obraz ADF/ISO do wirtualnego napędu, odmontuj obraz
Dodatkowo zrobione skróty klawiszowe do niektórych funkcji, jak np. przeglądanie obrazków, odpalanie shella itp.
System 3.1 wraz z tymi dodatkami, sterownikami USB, stosem Roadshow i programami konfiguracyjnymi zajmuje na dysku 17 MB, ładuje się błyskawicznie, zajmuje bardzo mało pamięci i chodzi mega szybko na praktycznie gołej A4k. Postawienie takiego systemu od zera zajmuje może z pół godzinki + drugie pół godzinki na konfigurację tools deamona.

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 13:33:30 przez Czarek
[#10] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
OS3.1+BetterWB+własne modyfikacje.
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Zawsze używałem gołego 3.1/3.9 + później samemu wybrane dodatki (ale niewiele, bo jakoś czasu brakowało) więc nie wiem co polecić.
[#13] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
ClassicWB, który zaznaczyłem jest fajny z czterech powodów:
1. ma dedykowane konfiguracje dla gołej 600/1200-tki z 2MB RAM aż po 060 z Voodoo i UAE/Picasso;
2. jest łatwy dla początkujących - wszystkie zmienne, ustawienia i łatki włącza się i wyłącza przy pomocy specjalnie przygotowanych paneli/guzików, więc nie trzeba zaglądać do S-S;
3. nie ma wodotrysków a tylko absolutne minimum jak MagicMenu czy ładne ikonki;
4. Oprócz Scalosa, Wb3.1 i 3.9 - do wyboru, ma lekki 4-kolorowy motyw ala WB1.3, który sprawia, że system jest całkiem używalny nawet na gołej A2000 z 1MB RAM czy pięćsetce z ACA500;
[#14] Re: Jaki pre-konfigurowany pakiet dla klasycznego Workbencha oraz AmigaOS polecasz?
Ja używam gołego Workbencha 3.1 lub Directory Opus 5 jako Workbencha w 16 kolorach i rozdzielczości 640x400 (Euro72) na moim M1538. szeroki uśmiech

Zgadzam się z kolegami, że DOpus 5 wspaniale podnosi używalność desktopu Amigi.

Przyznam, że pakietów ClassicWB, ani BetterWB nie sprawdzałem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem