• Ankieta

Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

  • Super! Będzie jak - nie przymierzając - ACS!
    36 głosów 36
  • Nie kupuję papierowego PPA, ale przecież MUSIAŁEM zagłosować w ankiecie.
    24 głosów 24
  • Wszystko mi jedno...
    17 głosów 17
  • Nigdy! Satynowany jest najlepszy!!jeden
    7 głosów 7

Ankieta skończyła się 07.01.2015

[#1] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Zaglosowalem na: wszystko mi jedno, byle by nie byl to papier toaletowy :)
[#2] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Amigowe czasopisma ukazują się tak rzadko i nieregularnie (i mam tu na myśli zarówno PPA jak i np. Amigazyn), że jak dla mnie, to powinno być full-color, kreda, sztywna okładka, dołączone CD itd. I niech nawet kosztuje 3-4 dychy. To dwa-trzy razy do roku przeżyje a i sama gazetka będzie się o niebo lepiej prezentować. No i na pewno dłużej przetrwa OK
[#3] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Tak jak jest teraz mi się podoba, jak będzie kreda i na wypasie to też będzie mi się podobać, więc dałem wszystko mi jedno...
[#4] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Moim zdaniem PPA i Amigazyn powinny połączyć siły i stworzyć jeden magazyn:D. Choć pewno nie jest to możliwe - kasiorka rules/konflikty personalne(wybrać właściwe). A papier taki aby nie wyglądało to na broszurę konspiracyjną.
[#5] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
odpowiem filozoficznie. Nie papier zdobi gazetę, a gazeta papier. siedzi, pije i chrupki Tak poza tym to na dzień dzisiejszy tego typu pytanie zalatuje trochę SS-em.
[#6] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Tomski, post #4

Nie rozumiem jaka kasiorka czy konflikty. Pismo jest robione po kosztach własnych a wydawca obydwu pism jest ten sam. Tematyka pism jest nieco inna.
[#7] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@grxmrx, post #6

Nie przetłumaczysz. Można wałkować tysiąc razy - i tak zawsze ktoś będzie "wiedział lepiej", że redakcja zarabia krocie na każdym egzemplarzu, a potem buja się wypasionymi furami, ze złotymi łańcuchami na karku, a na obu nadgarstkach zegarki takie, że Nowak wysiada.
"No bo to przecież niemożliwe, żeby pisać/redagować artykuły, składać całość, zanosić do drukarni, odbierać z drukarni, zarządzać zamówieniami, a potem pakować w koperty, adresować i rozsyłać (czasem po 10, czasem po 2 a czasem po 1 egzemplarzu) po Polsce i świecie kompletnie za bezdurno. Nie mieści mi się to w głowie, dlatego wiem że to podpucha".
[#8] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@recedent, post #7

Źle mnie zrozumieliście. Specjalnie napisałem o konfliktach aby zwrócić uwagę. Nie lepiej połączyć siły i stworzyć jedno większe pismo? PPA powstaje z dobrej woli ludzi, którzy chcą napisać coś o Amidze - to wiem. Tak samo, że redaktorzy(pilnują składu/zawartości etc) też robią to w wolnym swoim czasie i za to nie mają wynagrodzenia. Amigazyn nie wiem do końca jak powstaje ale nie o to chodziło mi.
Moim postem chciałem zwrócić uwagę aby nie rozdrabniać rynku i tak małego. Stworzyć większe pismo a przez to i lepsze. Mój post miał tylko zwrócić uwagę ludzi tworzących oba te magazyny, że może lepiej połączyć siły? Jeśli kogoś uraziłem swoim postem to przepraszam i milknę...
[#9] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Tomski, post #8

Mój post miał tylko zwrócić uwagę ludzi tworzących oba te magazyny, że może lepiej połączyć siły?


Również wyrażam taki pogląd. Oba pisma dobrze się uzupełniają, więc ich połączenie wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, aby powstał jeden duży, kompleksowy magazyn o amidze, tym bardziej, że wydawca jest ten sam, no, ale nie mi o tym decydować.

Co do papieru kredowego, jak najbardziej. Dobry papier, możliwość kupna pisma w Empiku i pójście w nieco bardziej komercyjną stronę (np. dział o emulacji WinUAE) to kierunki imho słuszne.
[#10] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@slay, post #9

Hmm a mi się podoba na razie tak jak jest... sporo piszę do PPA i odpowiada mi taki charakter pisma. Na tą chwilę zarysował się dosyć jasny podział tematyczny, chociaż nie wiem w którą stronę pójdą chłopaki z Amigazynu ...
[#11] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Głosowałem na wszystko jedno ponieważ papier to nie taka ważna rzecz jak kolor, dodatki etc.

Uważam że pismo powinno być upgrade'owane (np. CD) za cenę wyższej ceny.

Choć piszę to jako były czytelnik, obecnie nie kupuję PPA (i AF) bo nie miałbym czasu czytać. Mam nadzieję, że za jakiś czas zacznę znów kupować.
[#12] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@DiskDoctor, post #11

W dobie internetu dostępnego praktycznie wszędzie z prędkością akceptowalną nie rozumiem jaki jest obecnie sens wydawania jakichkolwiek dysków okładkowych. Wszystko, co można znaleźć na takim dysku dostępne jest do pobrania z sieci, chyba że jakieś materiały na wyłączność, ale to obecnie rzadkość.
[#13] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #12

Przy 250 egzemplarzach, okładka kreda 170 g+środek kreda 90 g koszt wydania jednego numeru to 10,40 z VATem. A nie jest to jeszcze najtaniej jak się da (myślę, że mógłbym znaleźć gdzieś za 8-9 zł. Nie wiem, jaki był koszt produkcji do tej pory, ale gra wydaje się być warta świeczki.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 16:47:53 przez Drakon
[#14] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #13

Kłopot polega na tym, że przy 250 egzemplarzach nakładu zostajemy ze 150 niesprzedanymi egzemplarzami :). A aktualny koszt wydruku (przy nakładzie 120 egzemplarzy) mamy niższy niż piszesz. Niestety, należy doliczyć do niego wierszówki i/lub gratisowe egzemplarze dla autorów/wydawcy oraz koszty wysyłki (koperty plus znaczki). Razem daje to aktualną cenę okładkową.
[#15] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@recedent, post #14

Przy 120 egzemplarzach druk na kredzie (grubsza okładka, cieńszy środek), przy 32 stronach w pełnym kolorze to koszt ok. 8,90 / szt. lub mniej...
[#16] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?
Oby te rozmyślania nie zakończyły się rezygnacją z wydawania pism. Dobrze jest jak jest.
[#17] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #15

Tak, tak. Już było tutaj kilku takich, co nas też fenomenalnymi kosztami drukami zarzucali, a gdy przychodziło co do czego, to się okazywało, że wszystko nie jest takie różowe.
[#18] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Ender, post #16

Ender, nie masz co się obawiać. Temat był rzucony niewinnie, bo musimy poczekać w kolejce na wydruk. W tym czasie możemy się zastanowić nad pewną drobną zmianą, gdyż chcemy aby pismo nie było autokratycznie tworzone tylko przez nas, ale przez tych co do niego piszą i je czytają. Wielu jednak wyciąga jakieś strasznie wnioski z niewinnie postawionego pytania i od razu pojawiają się wizjonerzy, po ile to oni mogą pismo drukować, zapominając o tym, że trzeba doliczyć wysyłkę, wierszówki, numery gratisowe, no i oczywiście trzeba się tym zająć. Ale to już morze słów wylano na ten temat i nie ma tego co dalej ciągnąć.

Podsumowując - nowy numer i być może kolejne będą na papierze kredowym. Dziękujemy za Wasze głosy.
[#19] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #18

Strasznie masz zachowawcze podejście. Nigdy wcześniej nie pisałem nic na temat kosztów, wizjonerem nie jestem a cena jest ceną brutto za sam druk. Nigdzie nie pisałem że są do niej doliczone jakieś koszty, bo nie wiem jakie. A cena to oficjalna cena z drukarni, żadne moje wymysły. Zaś koszt oczekiwania w tejże drukarni to 3 dni robocze od oddania plików. I nie jest to drukarnia w której pracuję. Zaprawdę powiadam Wam, dziwne podejście...
[#20] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #19

Nie pisałem, że ty - pisałem że inni wizjonerzy, do których dołączyłeś pisząc to samo, co oni (piszą o kosztach, a nie wiedzą jakie są). Zresztą nadal to piszesz, o czym świadczy Twój kolejny komentarz, z kolejną wyliczanką (piszesz o dniach, a nie wiesz co to znaczy).
[#21] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #20

Piszę o dniach, bo wiem jak wygląda rynek drukarski i konkurencja na nim. W grafice siedzę od prawie 20 lat, rynek wydawniczy znam od 10, a sam w drukarni pracuję od 5. I jeżeli w przypadku druku PPA macie "kolejki", jak piszesz, radzę zmienić drukarnię. Większe nakłady drukuje się nieraz od ręki i to nawet nie dla stałych klientów, a pojedyncze zlecenia.

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2015 23:41:30 przez Drakon
[#22] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #21

Normalnie nie mamy żadnych kolejek. Kolejka zrobiła się teraz, w okresie świąteczno-noworocznym, co chyba powinno być zrozumiałe. Za dobre rady dziękujemy - już wielu nam doradzało i niestety, ale nie byli w stanie podjąć się zadania kompleksowo (druk to nie wszystko), więc nawet gdyby były kolejki tygodniowe zostaniemy przy tej drukarni ze względów innych niż druk.

EOT.
[#23] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #21

Chciałbym też dodać, że te kilka dni wynikają bardziej z przerwy świątecznej i mojego braku czasu (tak, czasem zdarza mi się też pracować, trochę wolnego czasu mam dopiero jutro) niż z czegokolwiek innego. Co do kosztów zaś - podaj mi na priv namiar na drukarnię o której mówisz - skieruję do nich oficjalne pytanie o wycenę wydruku, zobaczymy co odpowiedzą, policzymy koszty. OK?
[#24] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #12

Idąc tym tropem rozumowania, doby dzisiejszej itp. można pokusić się o pytanie, po co wydawać w ogóle gazetkę, gdzie są koszty przesyłki i oczekiwanie na nią, skoro można wydawać tylko w wersji elektronicznej, o wiele taniej...

A tak na serio to miałem na myśli, że są osoby, które kolekcjonują różne amigowe rzeczy. Ja na przykład zbieram płyty z muzyką amigową i dystrybucje typu AF, AmiKit, swego czasu zbierałem też (i czytałem!) AmigaFuture i PPA. Sądzę, że na tej właśnie zasadzie do Amiga Future dodają płytkę. Bo gazetka z płytką to coś więcej niż tylko gazetka. A do płytki można dodawać (do gazetki nie) np. całą kolekcję softu freeware/shareware, który w międzyczasie się pojawił i inne rzeczy. Nawet jeśli ktoś pościąga sobie na bieżąco, zawsze może mieć archiwum, antologię.

Krakowskim targiem, zmieniam swoje zdanie że owszem, płytka powinna być, ale może jako opcja (przy dołożeniu płyty do wysyłki z pismem, cena nie powinna być znacząco zwiększona).
[#25] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@DiskDoctor, post #24

AF to taki trochę paradoks: z jednej strony wyjątek od reguły, że warto i zarazem rzecz, która potwierdza, że to nie ma sensu. Dlaczego tak sądzę? No więc na płytach jest czasami materiał na wyłączność, co ma oczywiście ogromny sens takiego Cover CD. Z drugiej jednak strony, odpowiadając na Twój argument kolekcjonerski - sam też zbieram, ale w przypadku płyt AF nie ma za bardzo co zbierać, bo te płyty są wypalane domowym sposobem i flamastrem maźnięty jest na nich numer... Jako gadżet/fant kolekcjonerski taki Cover CD nie ma racji bytu. O to właśnie mi chodziło, że nie widzę sensu tych dysków okładkowych (o ile nie ma na nich nic na wyłączność).
[#26] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@recedent, post #14

Moja wiejska gazetka parafialna ma nakład 500 egzemplarzy. Gdy idę na Mszę św. wieczorną czasami już nic nie zostaje dla mnie... To jest dopiero kolportaż
[#27] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@pong777, post #26

Sugerujesz, że powinniśmy zwiększyć nakład, a niesprzedane egzemplarze wyłożyć u Ciebie na parafii? wariat?
[#28] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #22

W okresie świąteczno-noworocznym nie ma kolejek w drukarniach, tylko urlopy i brak pracy tym spowodowany.
Czytaj też ze zrozumieniem, gdyż nigdzie nie napisałem, że chciałbym w jakikolwiek sposób zająć się tym. Chciałem Wam pomóc znaleźć lepszą drukarnię, tańszą i szybką, ale skoro tak traktujecie chęć pomocy, ugryźcie się, panie Mailman.

@recedent - już wysyłam PW z namiarami, bo z widzę, że jesteś chyba trzeźwiej myślący.

Pozdrawiam
[#29] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@Drakon, post #28

Smiech
[#30] Re: Co myślicie o zmianie papieru na którym ukazuje się Polskie Pismo Amigowe na kredowy?

@mailman, post #29

Odpowiedź zaiste na poziomie moderatora.
Nie wchodzę w Tobą w dyskusję, bo nie widzę sensu, a temat z mojej strony uważam za zamknięty.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem