Komentowana treść: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
[#1] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
Dyskietki HD czy DD?
[#2] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@Ender, post #1

DD z prawdziwą stacją. Z HxC dowolne.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 16:01:03 przez strim_
[#3] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@strim_, post #2

Czyli nie czyta dyskietek HD chyba, że w wersji z emulatorem? Dzięki za wyjaśnienie. Jakiś napis Amiga trzeba było walnąć na obudowie.
[#4] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
Stacja bez obsługi dyskietek hd w dzisiejszych czasach bardzo ogranicza możliwości jej używania. Dlatego raczej nie skorzystam.
[#5] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@PrzemasIII, post #4

ok, super, kolejny nowy fejs, jestem za i chętnie kupię komplet
[#6] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@JacK_Swidnik, post #5

Cieszę się że coś drga w amirynku. Czekam wytrwale na jakąś kontynuację klasyka w FPGA...OK
[#7] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@Ender, post #3

@Ender

Dokładniej rzecz ujmując, interfejs powinien działać z dowolnym typem stacji - zarówno DD jak i HD.

Jednakże, my będziemy sprzedawać go z nieprzerobionymi stacjami PC (które będą działać jako Amigowe stacje DD), gdyż to jest jedyne rozwiązanie mające sens z finansowego punktu widzenia. Oczywiście nawet te stacje dzięki zastosowaniu interfejsu będą działać poprawnie z grami i demami NDOS (które i tak w 99% są dyskami 880kB DD).

@Voyox

Czekam wytrwale na jakąś kontynuację klasyka w FPGA


Przecież MiniMig jest dostępny od dawna.
[#8] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
A może będą jakies specjalne, płatne kody odblokowujące - bo ja wiem - tryb turbo odczytu? Albo obsługę dyskietek LS-120? Polski przemysł musi przecież dogonić i przegonić ten zgniły, kapitalistyczny zachód!
[#9] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@recedent, post #8

A może będą jakies specjalne, płatne kody odblokowujące...


Niczego takiego nie będzie.
[#10] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
Hmmm....szkoda że nie wewnętrzna. Zawsze to mniej "pudełek" i kabli na zewnątrz.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 19:19:12 przez Art
[#11] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@strim_, post #7

Tutaj raczej chodzi o trwałość danych na dyskietkach hd zapisywanych jako dd, przerabiałem to: pół roku i sypie błędami.
[#12] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@strim_, post #9

Niczego takiego nie będzie.

e to jak nie ma kodu to nie kupuję
po co mi stacja bez kodu pomysł

tak na serio przydałoby się zdjęcie tej stacji dysków




Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 20:22:53 przez Dorian3d
[#13] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@Dorian3d, post #12

tak na serio przydało by się zdjęcie tej stacji dysków


Na dniach .
[#14] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@strim_, post #13

@strim, a z ciekawości ile kosztowała by Wasza stacja mogąca zapisywać normalnie dyskietki HD po amigowsku?
[#15] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi

@mccnex, post #14

Jeśli do naszego interfejsu podepnie się gęstą stację i przestawi jedną zworkę, to ona będzie w nim działać prawidłowo.
Różnica w cenie, to różnica cen między zwykłą nieprzerobioną stacją, a amigową gęstą stacją.
[#16] Re: Nowe zewnętrzne stacje dyskietek dla Amigi
Zdjęcia prototypu wraz z obudową tu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem