Komentowana treść: Amiga w walizce
[#1] Re: Amiga w walizce
E tam, od razu widać że gość wzorował się na "atomowej walizce" Krashana... ;)
[#2] Re: Amiga w walizce
Laptop to to nie jest ale na meetingi idealne.
[#3] Re: Amiga w walizce

@recedent, post #1

Lepszy monitorek znalazł (chociaż rozdzielczość pewnie niewielka, ale tak czy inaczej pod tym względem AGA niewiele może zdziałać), no i bardziej dopracowane. Ja bym chętnie kupił monitor z matrycą np. 1280 x 1024 rozmiaru 13", ale znaleźć coś takiego, to marzenie ściętej głowy. Wtedy by można zrobić walizeczkę z miniaczem, właśnie do jeżdżenia na amiimprezy.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 10:05:52 przez Krashan
[#4] Re: Amiga w walizce

@Krashan, post #3

Krashan, a masz gdzieś fotki swojej atomowej walizki? Co w niej upchnąłeś? :)
[#5] Re: Amiga w walizce

@Dakti, post #4

Tu jest:

[#6] Re: Amiga w walizce
Z całym szacunkiem, ale czy to na pewno jest temat na newsa?
Do działu graffiti raczej.
[#7] Re: Amiga w walizce
No to teraz komiwojażerka na całego i będzie mógł podróżować i nagrywać dyskietki dla amigowców z całego świata.
[#8] Re: Amiga w walizce

@recedent, post #1

Nie no k**** szacun. Estetyka w najlepszym wydaniu.
Podoba mi się zdjęcie wiertarki w salonie OK Mnie by stara z chaty wyjebała jak bym wiertarkę do pokoju przyniósł.
[#9] Re: Amiga w walizce

@recedent, post #1

Fakt, podobne. Jednak tego typu wlizka odrazu sugeruje, że w środku prawdopodobnie jest jakiś super nowoczesny sprzęt. :)

A tego typu kufer już niekoniecznie.

AmiLaptop

AmiLaptop 2

Uważam takie rozwiązanie za sprytniejsze i idealne dla wszelkiego typu tajnych agentów, wspomagających się w pracy komputerem. :)

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 11:11:21 przez Deftronic/...
[#10] Re: Amiga w walizce

@Krashan, post #3

Ja bym chętnie kupił monitor z matrycą np. 1280 x 1024 rozmiaru 13"

Na alleszrocie jest 12" ale max 1024x768, cena też dość przystępna. - Klik
[#11] Re: Amiga w walizce

@Daclaw, post #6

Jak najbardziej na newsa. Jestem za. super
[#12] Re: Amiga w walizce

@waldiamiga, post #10

Nie były produkowane małe monitory z rozdziałką 1280 x 1024 . Z tą rozdziałką zaczynały się od 17'" ale to i tak rzadko. Z tą rozdziałką najczęściej można spotkać monitory 19".
[#13] Re: Amiga w walizce

@waldiamiga, post #10

Nie wiem jak Ty, ale ja tam widzę "rozdzielczość natywna: 800x600". Zresztą, tutaj piszą, że ten model ma max. 800x600 więc nie wiem skąd w opisie jest 1024x768.
[#14] Re: Amiga w walizce

@recedent, post #13

No to w opisie aukcji jest błąd.
[#15] Re: Amiga w walizce

@waldiamiga, post #14

To tylko potwietrdza co napisałem. Bez problemu można kupić mały monitorek z matrycą 800 x 600, ba nawet z matrycą 1024 x 768 da się, chociaż trzeba już dobrze przepłacić. Ale nic powyżej, mimo że małe matryce o większych rozdzielczościach są produkowane.
[#16] Re: Amiga w walizce
imho denne siedzi, pije i chrupki
[#17] Re: Amiga w walizce

@gilban, post #12

Mam takiego Deela z 2006 roku :
Deel E176FP

1280x1024 przy 17" mały zgrabny i obraz żyleta. Idealny do mojego G4 i MorphOSa OK
[#18] Re: Amiga w walizce
[#19] Re: Amiga w walizce

@Dorian3d, post #18

i w PS3
[#20] Re: Amiga w walizce

@Voyox, post #17

Taa, mam wersję tego monitora z hubem USB (Dell 1707) i zgadzam się, że jest znakomity, niemniej to wciąż 17", w dodatku lekki to on nie jest. Do śmigania na imprezy chętnie bym kupił monitor z matrycą 1280 x 1024, ale o rozmiarze 15" a nawet 13".
[#21] Re: Amiga w walizce

@Krashan, post #20

Ja kupiłem ten do mojej A1200 z IndiAGA i spisuje się znakomicie. Pasuje również kolorystycznie do Amigi, ma też wbudowane głośniki chociaż marnej jakości.

Prezentuje się tak: http://www.ppa.pl/graffiti/obrazek/3822/wieczor-z-amiga

Dużym plusem jest możliwość przesuwania obrazu, przez co można sobie ładnie wycentrować output ze scandoublera.

Jedyne minusy jakie zaobserwowałem:
- Monitor czasem źle wykrywa zmiany rozdzielczości i trzeba go wyłączyć i włączyć (co zajmuje sekundę - dwukrotne "kliknięcie" przycisku z przodu)
- IndiAGA do wyświetlenia trybu PAL High-Res z przeplotem z jakiegoś powodu potrzebuje trybu >1024x768. Próbowałem coś grzebać w config toolu, ale nic nie wskórałem. W 99% przypadkach ten tryb nie jest mi potrzebny więc nie przeszkadza mi to za bardzo.
[#22] Re: Amiga w walizce

@MasterM, post #21

ma też wbudowane głośniki chociaż marnej jakości.


Do głośników nie ma co się przyczepiać, bo nawet najlepszy głośnik podłączony do plastikowej i cieńkiej obudowy nie wydobędzie głębi basu. W tej postaci może pracować tylko na średnich i wysokich tonach.
[#23] Re: Amiga w walizce

@Dorian3d, post #18

Co do meritum: A600 tower to jest kwintesencja nonsensu.

Co do techniki: koszmar lat 90 strikes back. Ohyda.
[#24] Re: Amiga w walizce
juz 98/99 roku opisalem amige 600 w walizce + ruski monitor a opis byl w ktoryms ze scenowych magazynow ( to byla opowiesc szpiegowsko hakerska wlam do sieci TPSA w piwnicy bloku) - i Koles pewnie sie nauczyl polskiego i moj start-up wprowadzil w zycie :)

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 13:50:09 przez pepson
[#25] Re: Amiga w walizce

@Krashan, post #20

Małe żółte rączki pracowicie robią to do dziś link
W sumie jakby poszukać w tym to coś by znalazł jeszcze.
[#26] Re: Amiga w walizce

@adam_mierzwa, post #25

Ale ten monitor ma 1024 x 768, co mnie nie zadowala. Owszem znalazłem tam jeden monitor 13" z rodzielczością 1280 x 800 (ujdzie), ale minimalne zamówienie 50 sztuk... Poza tym jednym 1024 x 768 wydaje się być jakąś magiczną granicą.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem