Komentowana treść: Podcast AmiWigilia - odcinek #7
[#31] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Pawelek, post #30

Odpalałem i używałem zarówno AROS-a jak i AmigaOS 4. Gdybym musiał wybrać między nimi dwoma, wolałbym AmigaOS 4 mimo wszystko...
[#32] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Pawelek, post #30

Jeśli mielibyściejakieś pytania co do instalacji albo użytkowania AROSa, dajcie mi znać :)
[#33] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@deadwood, post #32

No wlasnie, w całym tym zamęcie zniknął główny temat odcinka. Może jakiś mały poradnik jak zacząć by się przydał?
[#34] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@radzik, post #33

Po dziewiatym podejscie do AROSa (a robie to periodycznie cos jakies kilka miesiecy) tym razem na VirtualBOXie (nie mylic z DosBoX jak to w podcascie mialo miejsce) dyfinitywnie stwierdzam, ze ow system po raz kolejny mnie negatywnie zaskoczyl. Nie wiedziec czemu, nie mozna bylo przemieszczac okien! Po chwili googlowania okazalo sie, iz to przez otwarcie VB na pelen ekran! Chwila mieszania i udalo sie juz przesuwac ale bez pelngo ekranu. Kolejna rewelacja uniemozliwiajaca uzytkowanie to wszechobecne zamrazanie sie. Co bym nie zrobil to byla zwiecha systemu po kilku minutach. Jezeli to jest nasza amialternatywa to predzej kupie OS4 i ostatnie ppc niz kiedykolwiek jeszcze dotkne tego czegosc. Dlatego tez, nie proponowal bym w podkastach i nie wmawial ludziom, a zwlaszcza tym co jakims trafem rozpoczynaja swoja przygode z amisystemam ze 'to' sie do czegos nadaje... moze za jakies 10 lat kolejnego chaotycznego rozwoju bedzie mozna przesuwac okna w sterylnych warunkach VirtualBoxa. Ja poprostu liczylem ze ow system nareszcie dziala zgodnie z zaslyszanymi zapewnieniami. I znow sie zawiodlem. Postapilem jak statystyczny Kowalski, posluchalem podcastu i wio, a co mi tam sprawdze i... nie dziala. Oczywiscie w kazdym systemie sa jakies 'myki'. Ale o zgrozo, litosci! Manipulacja oknami to chyba podstawa kazdego okienkowego systemu operacyjnego!
[#35] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@RadziN, post #34

Manipulacja oknami to chyba podstawa kazdego okienkowego systemu operacyjnego!

Zapomniałeś o posuwaniu ikonek . Ale tak poważniej, AROS po prostu nie ma lidera projektu, nie ma nawet jakiejś w miarę skonsolidowanej grupy głównych programistów. I nie jest to problem otwartych źródeł, bo jest wiele otwartoźródłowych projektów, które nie mają tego problemu.
[#36] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Krashan, post #35

I nie jest to problem otwartych źródeł, bo jest wiele otwartoźródłowych projektów, które nie mają tego problemu.


W końcu ktoś poza mną to podkreślił .

Niestety bycie liderem takiego projektu, co do którego użytkownicy cały czas mają postawę "ja żądam, aby zrobić to, to i to, oczywiście sam nie zrobię bo nie umiem", jest raczej niewdzięczną rolą.


Ostatnia aktualizacja: 19.02.2015 09:29:21 przez strim_
[#37] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@strim_, post #36

Nie przesadzaj, MorphOS Team dość często spełnia prośby userów i akurat "żądań" jest cała masa. Po prostu nikt, z twórców Arosa nie używa go na codzień jako głownego systemu bo jesliby używał i co pół godzinę miałby zwiechę to by sam siadł i poprawił dla siebie. Skoro twórcy Arosa mają takie podejscie jakie mają to trudno się dziwić użytkownikom. Jak na razie jedynym sensownym wykorzystaniem arosa jest robienie legalnych packów z amigowymi grami pod uae.
[#38] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@RadziN, post #34

Ciekawe, że u mnie Icaros pod Virtualboxem działa bardzo ładnie.
[#39] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@RadziN, post #34

Ja nie miałem żadnych problemów pod Virtual Boxem. Faktem jest, że system wydaje się być mniej stabilny niż OS4/MOS.
[#40] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Pawelek, post #7

laptop dobrze skonfigurowany włącza się kilkanaście sekund


W trybie hibernacji, czy ładuje wszystko?
[#41] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@radzik, post #14

Dla mnie tablet też jest wygodniejszy


Tablet lub telefon dotykowy z Androidem jest wygodniejszy "w podróży". Ta podróż oczywiście może odbywać się krótko, np. w czasie odejścia od komputera stacjonarnego po kawę lub do łazienki. Jednak poważne rzeczy, np. nagrywanie muzy lub sprawy graficzne i tak tworzymy na stacjonarkach, które mają duże ekrany oraz kilka wolnych portów USB.
[#42] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Krashan, post #19

Traktuję amisystemy tak samo jak inni traktują komputery 8-bitowe.


To jest bardzo dobre podejście. Hobby nie może być całym światem (autystycznym) i wyrocznią lub nawet tzw. świętą wojną. Jeszcze 15 lat temu można było wojować, jednak dzisiaj należy wszystko to co wiązane z Amigą traktować jako świetne hobby i relaks po pracy. Pozytywną magię.

Do używania internetów mam lapka z Linuksem. Nie mieszam tych dwóch rzeczy, dzięki temu problemy z OWB mnie nie dotyczą.


Właśnie tak trzeba. Ja Linuksów nie używam, ale uparłem się na WinXP. Teraz to już prawie "Linux", a myślę że są ludzie którzy będą go podtrzymywać jeśli chodzi o najnowsze standardy (sterowniki, soft, itp.).
[#43] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Ender, post #20

ale pewnie nie da się tego jakoś oczyścić


Można załadować sample do jakiegoś programu typu Cool Edit, załączyć wtyczkę VST, podbić basy i wysokie tony oraz zdegradować do tej samej jakości głos Radzika, ale po co?
Każdy wie że wszystko odbywa się drogą internetową o różnej jakości.
[#44] Re: Podcast AmiWigilia - odcinek #7

@Andrzej Drozd, post #43

Jakby ktoś miał ochotę na angielskie podcasty o Amigowych grach, to tu są linki:
http://www.cpcwiki.eu/forum/other-retro/retro-asylum-110-the-amiga-bonanza
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem