Komentowana treść: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a
[#1] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a
Proszę bardzo jak się AROS rozwija :)
[#2] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@Pawelek, post #1

ja uważam, że ważniejsze jest w pełni zagospodarowanie takiego sprzętu jak RPi

dawno temu mówiłem, ze nowym startem dla idei może być jedynie szybki system neoamingowy i tania, szybka platforma jak RPi 2
[#3] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@rwks, post #2

natywny AROS na RPi 2 to była spora szansa dla tego systemu. Są niby wirtualne maszyny uruchamiane z Linuxa ale jakoś nikogo (może developerów) one nie zainteresują.
[#4] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@XoR, post #3

Zgadzam się. Sam bym kupił RPi 2 gdyby sensownie działał tam AROS, ale jednak niestabilność i co za tym idzie walory użytkowe tego systemu póki co odstraszają. Choć z drugiej strony może na fali popularności sam system zyskałby nowych zainteresowanych i powiększyłaby się społeczność.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 09:50:26 przez grxmrx
[#5] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@grxmrx, post #4

Nie wiem do czego wam aros na maline.
64 bitowy :) AROS czy to oznacza obsługę pamięci ponad 4GB :)
[#6] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#7] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#8] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#10] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#15] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@grxmrx, post #4

Czytałem na zagranicznych portalach,że Aros jest niestabilny.Według mnie wiesza się tylko nieznacznie częściej od źle skonfigurowanej Amigi Classic.Jedynie OWB można nazwać wiechliwym.
[#16] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#17] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#18] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#19] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#20] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#21] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#22] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#23] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#24] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a
Jaka jest szansa wydania wersji Arosa (nawet płatnej, byle jakoś rozsądnie) dla Maków z G4?
[#25] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@Ender, post #24

Po co ?
[#26] [post oznaczony jako OT] wyświetl
[#27] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@ede, post #25

Z ciekawości?
[#28] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@Ender, post #27

Ja kiedyś z ciekawości próbowałem odpalić AROSa na PC żony. Frajer, kompletny frajer był ze mnie
[#29] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@recedent, post #28

No to ze mnie jeszcze większy, bo liczę, że wersja na Maki byłaby dopracowana, tak żeby dało jej się jakoś używać. Na PC nie miałem odpowiedniego sprzętu, żeby wszystko działało. Mniejsza, byłoby fajnie, ale musu nie ma.
[#30] Re: Bounty na 64-bitową dystrybucję AROS-a

@Ender, post #29

Wysłuchałem niedawno z zaciekawieniem podcasta z AROS-em w tle i z tego co tam usłyszałem... uruchamiać maszynę wirtualną po to by uruchomić system po to by pod nim uruchomić cośtam - nie czuję tego. Dla mnie AROS w tej formie jest bez sensu.
Przecież jeśli już "muszę" coś emulować żeby odpalić amigowy system to mam "oryginał" (AmigaOS wszystkie wersje) pod WinUAE. Może kiedyś skusze się spróbowac teho Ikarosa, na razie wg mnie szkoda się szarpać.
Jak już na co przepisywać AROS to na ten nowy notebook PPC. "Chłopaki" po standardowych ruchach pozorowanych (wybór nazwy, obudowy, założenie forum z plumkaniem) są na etapie testowania Debiana 64 bit i wygląda na to że ten laptop się ukaże.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem